... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

Exkurze do šumavské pstruhárny

9. června 2009 v 19:44 | Waity |  Malé ryby také ryby
Každý rok na začátku jara se s mým Nejmilejším vypravíme na víkend do šumavské přírody, kde se setkáme s partou jeho bývalých spolužáků a kamarádů rybářských ve velmi zapadlé vesničce Annín, která je nedaleko města Sušice.
Zde v Anníně se nachází jedna z největších pstruháren v České republice.

Pan Nejodpovědnější, který má pstruhárnu na starosti, zde žije od narození, a také u něj platí, že se řemeslo a umění rybářské dědí - v jeho případě - z matky na syna.
Po náležitém přivítání a ubytování v chatkách, které patří ke pstruhárně v pátek večer obvykle následuje velké slavení, že jsme se zase setkali, velké povídání o čem jiném než o rybách, o práci s rybami a zase o rybách.
My, přítelkyně a ženy našich mužů, si většinou poklevetíme i o důležitějších věcech.
A tak se stane, že naši mužové, kteří si pro samé ryby nestačili říct tak důležité věci, jako kdo se bude brát a kdo čeká nebo se snaží o miminko a kdo s kým chodí nebo se rozešel, se je všechny dozví teprve od nás - spolehlivých informátorek - na zpáteční cestě v neděli.
Ještě, že nás mají...
Sobotní odpoledne srazu spolužáků je většinou věnováno trošce kultury a tou je každoroční exkurze na pstruhárně. Ovšem pouze jen v tom případě, má-li pan Nejodpovědnější čas (nezapovídal-li se moc), má-li náladu (není-li mu nevolno ze včerejší oslavičky) a má-li chuť nás provést (je přeci víkend, nebo ne?).
Tentokrát jsme měli štěstí ...
V pstruhárně Annín, která je součástí Klatovského rybářství, se chová
PSTRUH DUHOVÝ A SIVEN AMERICKÝ
PSTRUH DUHOVÝ (Oncorhynchus mykiss)

je sladkovodní ryba z čeledi lososovitých, která byla introdukována do pstruhového a lipanového pásma.
Pstruh duhový se v současné době velmi rozšířil, zejména pro kvalitní maso a jeho rozsáhlé potravinářské využití šlechtěním a velkou flexibilitou života se stává i obyvatelem rybníků, tůní, jezer a velkých přehrad, ale i v původním toku řek, kde vytlačuje citlivého pstruha potočního. Pohlavní dimorfita je patrná, samec má výrazně zakřivenou spodní čelist a má velmi výrazné duhové barvy, zejména podél postranní čáry, a černé tečky. Samice je o mnoho světlejší, někdy až stříbrná. Délka v dospělosti činí 20-90 cm, největší potvrzená hmotnost je okolo 8 kg.
Je jedním z mála živočišných druhů které si samy nedokáží v těle vytvářet vitamín C


SIVEN AMERICKÝ (Salvelinus fontinalis)

patří také do čeledi lososovitých. V ČR se jedná o nepůvodní druh, přivezený z Ameriky. Ke svému životu potřebuje čisté a dobře okysličené vody. Snáší i velmi kyselé vody. Přežívá v nadmořských výškách nad 1500 m n.m. Ve volné přírodě se živí výhradně živočišnou potravou: vodním hmyzem a jejich larvami, náletovým hmyzem, korýši a drobnými rybkami.

Zde v rybářství Klatovy jsou siveni krmeni speciálním krmivem, které jejich maso zbarvuje do oranžova. To potom vypadá jako maso z lososa. Většina z nich je určena k exportu. Jedná se o velmi vyhledávanou pochoutku v zahraničí.
Pan Nejodpovědnější si bere podběrák, abychom něco viděli, protože voda zkresluje...
Tohle je sivenní "roček". Pro vysvětlení: rok stará rybka.
Trošku se nám mrská, potvůrka. Je ještě docela maličký...
Zde už jsou ryby v plné síle a velikosti...
Nakonec přicházíme k nádrži, ve které jsou chovány generační ryby. Ty musí být zralé - většinou jsou ve věku minimálně 3-4 roky. Jde o spolehlivé evidované ryby, které slouží k rozmnožování.
Jsou ale samozřejmě chytřejší a už vědí, co je to podběrák. Takže tady nepochodíme.
Ale já se koukám smutně,
a tak kamarádi společnými silami zahánějí jednu pomalejší do kouta.
Není to nic snadného,
po delší době už to skoro vzdávají,
ale nakonec ji vytahují z vody jen pro mě a můj fotoaparát.
To je kousek!!!
Díky, kluci
Voda do zdejší pstruhárny je získávána z řeky Otavy...
Přátelé, těšíme se zase za necelý rok na chatičkách v Anníně
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Radka Radka | 10. června 2009 v 10:34 | Reagovat

sáfriš, to je zajímavé a vydařené počtení a suprové fotky :) Nebudu komentovat obsah, protože jen koukám, kolik toho neznám a jak hezky, s humorem, umíš vyprávět a poučit. Děkuju mamčo. :)

2 SV SV | E-mail | 11. června 2009 v 11:41 | Reagovat

pstruháreň?! 8 - ) to som ani nevedela, že také existuje.

3 Sara Sara | E-mail | Web | 11. června 2009 v 22:19 | Reagovat

Tak se mi zdá, že jsou to veliké nádrže a předlouhé vodní cestičky. To tam těch pstroužků musejí chovat hodně že? a když pstruzi mají rádi cestování a prudkou tekoucí vodu tak oni cestují těmi kanály asi tak nějak pořád dokola? No já nevím tak si to představuju. :-?
pustili jste toho šprka zpátky za maminkou?

4 waity waity | E-mail | Web | 15. června 2009 v 12:01 | Reagovat

Pstroužkům stačí, když jim stále přitéká čerstvá horská voda a mají dostatek kyslíku.
A šprček šel zpátky do vodičky ;-)

5 Mirek Mirek | E-mail | 13. července 2014 v 21:18 | Reagovat

Pstruhárnu znám, jezdím často kolem, když jedi z Bayerisch Eisensteinu do Strakonic.
Jejich siveni jsou opravdu krásní, zrovna dnes jsem si pochutnal na sivenech (v Bavorsku se jim říká Saibling) v rybářské restauraci  na jižním konci Chiemsee, u přítoku Tyrolská Ache. Je to v Bavorsku ceněná ryba a prý je dost těžké, ji uměle chovat. Tvrdí, že je loví v Chiemsee, ale věřím jen tak napůl. Hodně jich dodá jistě i pstruhárna vedle sklárny Annín, u Nového Městečka.
My si příležitostně několik ryb koupíme a s kmínem na másle, samozřejmě vykuchané, zbavené hořkých žaber, oškrábané, posolené a otočené v hladké mouce, aby se na pánvi nechytali, do křupava opečeme. Do břišní dutiny patří několik větviček petržele a i rozmarýn přidá aroma, jenom se to nesmí přehánět.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama