... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

Seriál o víně - Požitek pro všechny smysly

19. června 2009 v 13:42 | Waity |  Lepší jeden prd než deset doktorů aneb o zdraví
Nejen servírování vína, ale také jeho ochutnávání, jsou malým rituálem a přímo si říkají o klidnou a přátelskou atmosféru, která by rozhodně neměla být narušena pitím vína v nadměrném množství. Ohodnotit víno a umět se o něm vyjádřit si ovšem žádá jisté dovednosti získávané a zdokonalované po celý život..

Hodnocení vína neboli degustace se však netýká pouze sommelierů, ale může být i zpestřením při posezení s přáteli. Výbornou příležitostí mohou být akce pořádané vinaři. Víno se zde nejen ochutnává, ale také se o něm hovoří, popisují se jeho vlastnosti, jeho historie a filozofie výroby. Navíc se zde nabízí prostor k diskusi a vyjádření dojmů a názorů k jednotlivým vínům.
Zapojení všech smyslů
Kvalitu vína můžeme dokonale posoudit jedině vlastními smysly. Smyslové vnímání se u jednotlivých lidí liší, takže i dojem, který víno vyvolává, může být u každého odlišný.
Při odborných degustacích proto kvalitu vína většinou posuzuje lichý počet osob.
Pokud se ochutnává více vín najednou, většinou se dodržuje zásada, že bílá vína se degustují před červenými, suchá před sladkými a mladá před starými.
Barva vína
Klíčem k hodnocení zrakem je dokonale čistá sklenice z čirého skla, která se nalévá do spodní třetiny obsahu. Pro vína bílá se používají sklenky do tvaru tulipánu, pro červená sklenky břichatější a nahoře uzavřenější a pro sekty vysoké flétny.
Zrakem se proti světlu zkoumá čistota a barva vína. Pro bílá i červená vína v lahvi platí, že by měla být zcela čirá a jiskrnná. Již pouhá intenzita barvy napoví odrůdu a stáří vína. Platí, že při stárnutí získávají bílá i červená vína odlišné odstíny. Vizuální zhodnocení vína je neméně důležité jako posouzení chuti a vůně, vždyť pohled na sklenici vína je prvním kontaktem.
Odstíny barev našich vín:
BÍLÁ VÍNA
Žlutozelená - mladá vína zpracovaná moderní technologií
Žlutozlatá - vína z více vyzrálých hroznů a z hroznů s červenými bobulemi (např. Tramín červený, Pálava, Veltlínské červené rané nebo ze starších ročníků)
Sytě žlutá - vína vyšších přívlastkových kategorií (výběry z hroznů, výběry z bobulí...)
Jantarová - výběry z cibéb nebo slámová vína

RŮŽOVÁ VÍNA
Lososově růžová
Starorůžová
Karmínově růžová

ČERVENÁ VÍNA
Rubínová
Granátová
Sytě červená až inkoustová
Vůně vína
Po zrakovém zhodnocení následuje posouzení vůně. Pokud již první čichový kontakt s vínem je nepříjemný, určitě s vínem není něco v pořádku. Naopak dobrá vína dokáží rozehrát celou paletu aroma, vůní i jemných tónů a nádechů. Nosem se nejprve přičichne ke sklenici v klidu, což umožňuje rozpoznat nejjemnější a nejtěkavější vůně. Teprve poté se se sklenicí krouží a podle intenzity vína se z něj uvolňují postupně další - těžší aroma.
Hodnocení vůně vína by mělo probíhat v uzavřené místnosti, bez přítomnosti cigaretového a jiného kouře, vůně květin, parfémů a dalších rušivých vlivů.
Při vnímání vůně není třeba spěchat, sebemenší maličkost může ovlivnit konečný dojem z vína.
Podle charakteru vůně můžeme získat základní přehled o odrůdě, typu vína, stáří a hlavně o jeho kvalitě.
Každá odrůda má typické aromatické složení, které charakterizují konkrétní vůně, např. Sauvignon se vyznačuje tóny květu bezu, rybízu nebo broskví a angreštového kompotu.
Z vůně můžeme určit i ročník, ze kterého víno pochází, neboť každý rok má svůj charakter (déšť, sucho, mlhy, plísně, kroupy, to všechno se odráží ve výrazu vína).
Chuť vína
Na závěr konečně přichází to nejlepší - vlastní ochutnání vína. Platí, že chutnat by se mělo malými doušky, které se před spolknutím povalují po celém jazyku, abychom nasytili všechny chuťové pohárky. I při ochutnávání si můžeme k vínu "přivonět" tak, že mezi zuby vtáhneme ještě trochu vzduchu. Vzniklé aroma se ještě jednou dostane do nosní dutiny.
Při tom zjišťujeme na špičce jazyka chuť sladkou, po stranách jazyka kyselou a slanou a na kořeni jazyka hořkou. Počáteční zkoumání vína na jazyku zakončíme pomalým polknutím a sledujeme, jak dlouho a jaká zůstává v ústech dochuť.
Celkový dojem
Ze všech pocitů si člověk potom může sestavit obrázek vlastností vína a jeho působení na smyslové vjemy. Základem degustace není ani tak samotná technika, jako umění popsat pocity a dojmy z vína.
Zda je víno lehké nebo alkoholické, suché nebo se zbytkem neprokvašeného cukru, s vyšší kyselinou nebo s příjemně svěží kyselinkou. Zda jsou třísloviny u červeného vína měkké, strukturované či sametové. Podle délky vjemu se dá určit, zda je víno krátké či dlouhé.
Neváhejme a vzhůru do ochutnávání!
Rozmanitost našich vín je totiž nekonečná, díky přírodním podmínkám našich oblastí, povětrnostním podmínkám jednotlivých ročníků, odrůdovým vlastnostem révy a našim skvělým vinařům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dobroděj Dobroděj | 19. června 2009 v 21:49 | Reagovat

... já bych jen doplnil, že smysly jsou samozřejmě důležité, ale nesmíme zapomenout, že dobré víno musí hlavně pohladit po duši  :-)

2 Bohdan Dlouhý Bohdan Dlouhý | Web | 21. června 2009 v 21:22 | Reagovat

Inspirovala jsi mne a otevřel jsem si Zweigeltrebe Rosé z Templářských sklepů. Barva: dobrá, vůně: dobrá, chuť: dobrá. A hladí po duši. Díky! :)

3 Sara Sara | E-mail | Web | 22. června 2009 v 0:32 | Reagovat

Já to všechno chápu a respektuju, láska k vinnému sadu, k těžké práci, k ochutnávání, zpívání za letního kuropění, barvy a vůně, krásné názvy a baňaté láhve, špunty a fortel sudařů, malované sklípky a krojovaní muží s pérkem za kloboučkem a ručkou zdviženou, fakt si z toho nedělám srandu, ale když mě bylo tak špatně po té šestnácté skleničce vnucené bodrým chlapíkem, abych prý neurazila, když já jsem abstinent a nikdo to nechce pochopit ani respektovat, tož co s tím, no. Pijte a voňte a ochutnávejte, ale mě s tím pokoj dávejte  :-D

4 Bohdan Dlouhý Bohdan Dlouhý | Web | 22. června 2009 v 11:16 | Reagovat

A to já zase, Saro, klidně bodrého chlapíka urazím a nenechám se nutit do pití něčeho, co mi nechutná nebo mi nedělá dobře. Naopak považuji za bezohlednost a neslušnost, když tě někdo do pití nutí. :)

5 Sara Sara | E-mail | 22. června 2009 v 15:03 | Reagovat

Bohdane, dík seš ale ojedinělý případek :-)

6 waity waity | E-mail | Web | 23. června 2009 v 10:07 | Reagovat

Dobroději - máš naprostou pravdu. To jsem tu zapomněla. Moc důležitá je taky atmosféra při pití, že?  ;-)
Bohdane - Ty máš pro Templáře přímo slabost! Hlavně, že Ti vínko chutná  
:-D
Sáro - nevadí - nebudem Tě nutit, Ty si na to jednou přijdeš sama. Anebo si klidně bumbej sladidla  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama