... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

Poloostrov Gargano - Vieste

21. září 2009 v 14:15 | Waity |  Výlety s dětmi za ruku, na zádech, v bříšku, v šátku..
Na poloostrově Gargano v Itálii se nacházejí dva druhy pláží - písečné a kamenité. Sem se opravdu a beze strachu mohou vydat rodiče s dětmi. Nemusejí mít o ně strach, protože děti si celý den mohou hrát v písku a nenudí se. Výhodou je pro ně hlavně dlouhá vzdálenost do hloubky.

Jedna z obrovských písečných pláží se na Garganu rozkládá na pobřeží ve městě Vieste. My se na ni vydali hned se dvěma malými dětmi a jejich maminky na tuhle pláž nedaly dopustit. Pláže se rozkládají po celé délce města a je jich hned několik. Nám se líbilo hned na začátku, kde se dalo chodit kolem skal a malých jeskyní, nebo vylézt na skalnaté výběžky.
Přímo u malých jeskyní jsou místa, kde vyvěrá studená sladká voda z hor..
některé kameny jsou prorostlé všemožnými vodními živočichy nebo rostlinami a občas můžete objevit vodního kraba (to zelenkavé uprostřed)..
..na malých plážičkách se dá i výborně relaxovat..
Vieste (tuto fotku jsem si vypůjčila na Seznamu)
Vieste se rozkládá na dvou výběžcích pobřeží na severovýchodě poloostrova Gargano. Ještě před půl stoletím sem nevedla silnice, v současné době je však Vieste centrem turistického ruchu na Garganu. Je to opravdu nádherné místo. Původně to bylo rybářské a zemědělské městečko, kde se až do dnešní doby dochovaly typické bílé a budovy vystavěné v orientálním stylu.

Dominantou Vieste je místní přístav s majákem, posazeným na protějším skalnatém útesu. Na maják jsme se podívali z náměstí Piazza Kennedy.
Nachází se tady turistická informační kancelář.
V ní nám poradili, jak se dostaneme k muzeu mušlí. Bylo to hned za rohem. Kromě toho, že jsme se dozvěděli mnoho nového a viděli snad všechny druhy mušlí, které existují, byla tu možnost nakoupit si nějaké dárky přímo vylovené z moře..
Dozvěděli jsme se tu, jak vznikají perly..
..a kluky samozřejmě uchvátily prodejné modely lodí..
..bylo možné koupit i zkameněliny různých živočichů..
Nakoupili jsme, tak můžeme jít..
..nebo že by ještě nějakou vázičku? ..
Vzhledem k tomu, že bylo něco k 18 hodině, měli jsme problém se v nějaké hospůdce najíst. Zase nás to překvapilo. Tak tedy - ne jen polední siesta, ale večeře se tu snad vydávají obvykle až později..nakonec se nad námi v jedné prázdné restauraci slitovali a ještě bez číšníka nás obsloužil sám kuchař..
V pozdní odpoledne už nebylo takové horko a já byla plná elánu prozkoumat historickou část města. Měli jsme s sebou jedno dítě a většina z nás byla příjemně utahaná po dobrém jídle, a tak jsme ještě prošli pár zajímavých obchůdků na cestě k autu a jeli zpět směrem Mattinata. Škoda.
Ahoj - Vieste..
Další články o Itálii:
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Radka Radka | Web | 21. září 2009 v 15:44 | Reagovat

děkuju, čichla jsem si k Itálii, k moři, pláži, jemnému písku a mušlím....Balzám na duši. Paráda. Bože, jak ráda bych tam hned odjela....  8-)

2 Tepi Tepi | E-mail | 22. září 2009 v 13:01 | Reagovat

Já taky souhlasím s Viki, taky cu moře a hned!!!No pro děti to musí být moc fajn, když si můžou jít až daleko do moře a nebát se nějaké hlubiny, no a pro rodiče úplný balzám.Jéé ten krab je pěknej!!!a ten chlápek na hlavě je určitě Romča, že?? no a Veve to zelené tričko co má Romiš na sobě to jsi barvila a malovala ty??
A z těch mušliček se mi nejvíce líbí ti nafouklí ježci nebo čo to je...Jo a ty šatečky ti ohromně sluší... s tou stuhou ve vlasech jsi jako mořská víla. A ten zelenej oblek s přilbou by si měl Romča pořídit taky, ladí mu barvou a určitě by mu v něm na podzim v rybníku nebyla ziminka vodníkovi našemu.Děcka fakt moc hezká dovolená, už se moc těším jak s tátou př. rok vyrazíme taky, to už snad bude Sebastianek chodit, pápá

3 Sara Sara | Web | 23. září 2009 v 0:07 | Reagovat

Téda, to je nádherný výlet, víš tam jak je ta skála s vyvěrající sladkou vodou, tak tam bych se zabydlela a nikdo by mě odtud nedostal. Z mušlí jsou nejkrásnější ty tyrkysové tojo. A ta holka v šatičkách to je kočka teda. A ten muž v zeleném triku, ten skafandr by mu slušel.  :-D

4 SV SV | E-mail | 24. září 2009 v 15:05 | Reagovat

ale úplne najlepšie na tých fotkách vyzerá more a to krásne žabičkové tričko!  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama