... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

Ráda bych Vám představila...

25. prosince 2009 v 17:09 | Waity |  Domov bez dětí je jako zvon bez srdce - Kulíškův a Copaťoučké sešitek
...našeho Kulíška. Zatím ho nemáme doma, ale jakmile dosáhne váhy 2200g, snad už konečně budeme tříčlenná rodina. Teď s ním musí být jeho maminka v nemocnici, bude za ním chodit každé 3 hodiny krmit a doufat, že dneska zase vypije dost mlíčka, aby zítra sestřička řekla, že od včerejška přibral.
Když jsi se narodil, ani Tě nedali k mamince pochovat, jak jsi byl maličký. Měli strach, aby Ti bylo teplo, a tak udělali co museli, zabalili Tě, tatínkovi dali pochovat, mamince jen malý pozdrav a kuk na malý balíček, ze kterého čouhala jen hlavička a rychle do teploučka.

Druhý den maminka musela vstát a dojet si za Tebou na pojízdném křesílku, i když ji břicho po operaci pořádně bolelo. Chtěla Tě co nejdřív spatřit a hormony se zbláznily. A tak si poplakala u Tvého pelíšku. No bodejť, vždyť do Tvého malého tělíčka vedla kapačka s výživou a antibiotiky a ona si Tě ještě nikdy nepochovala. Mohla jen hladit Tvoje tělíčko, ale jen opatrně, aby ses neprobudil..
Od první chvilky se do Tebe zamilovala a pokaždé když mohla, chodila za Tebou přes studenou chodbu. Mohla Tě vídat jen dvakrát denně na chvilku. Mezitím se Ti snažila vyrábět mlíčko ve vedlejší místnosti. Asi čtvrtý den jedna hodná sestřička tajně dovolila, aby si Tě mohla nakojit. A tak Tě maminka čtvrtý den držela v náručí, ale jen na chvilku. Ty jsi byl moc šikovný a hned ses přisál. Vypil jsi trošku mlíčka a hned zase spokojeně usnul..
Letos jsi s námi na Vánoce nebyl. Dokonce ani táta nebyl s mámou. Byli jsme všichni zcela a nečekaně rozděleni. Slibujeme Ti, že příští Vánoce už bude vše jak má být. Budeme konečně jedna velká rodina u nás doma se stromečkem, svíčkami, láskou, dárečky a hlavně SPOLU.

Děkujeme Vám všem milým za gratulace, které přišly prostřednictvím tohoto, jiných blogů a telefonu.
Vážíme si toho, že jste s námi. Zase o sobě dáme vědět, jakmile se vrátíme z porodnice domů.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sara Sara | Web | 25. prosince 2009 v 18:23 | Reagovat

Tady to miminko na fotkách vypadá větší než ve skutečnosti je, technika klame a Matýsek má prstíčky jako sirečky, ale těmi drobounkými růžovými nitečkami si dneska držel v pusince dudlíček a cumlal a cumlal a pak ucítil maminku a dudlík vypadnul a nastal křik asi jako od malého sýkorčího holátka. Všechno je jinak, ale nic není nenávratně špatně, všechno se v dobré obrací. Ťukám tu na svůj dřevěný stůl a prosím borovičku, aby potvrdila, že už se nic nestane. Totiž, Matýskův tatínek měl v práci jako každý rok, protože to je právě on kdo zařídí, že máte na Moravě na Štědrý den včas moravského, živého a zdravého kapříka, zkrátka tak napilno, že týden nespal, ve 2 v noci vstával denně a v práci se něco naběhal, ledem, vodou, blátem a co myslíte že se stalo. Zlomil si kotník, kamarádi ho odvezli do nemocnice a ještě ten den ho operovali. Teď leží v jiné nemocnici než jeho maličké miminko a maminka necelý týden po operaci jezdí sem a tam , tam a sem. Tak jim všem držme palečky, aby té smůly a nemocnic a bydlení jinde než doma domička, tam kde si ten pelíšek vystlali a připravili, už konečně zbavili. ???

2 Radka Radka | 25. prosince 2009 v 18:41 | Reagovat

Tak já tady koukám na našeho nejmladšího příbuznýho a bulím jak želva. Koukám, že tatínkova tlapa ho bez potíží zcela pojme a ochrání před vším ošklivým a ta druhá bude moci něžnit maminečku, která si zaslouží velkou pusu a pochvalu, že to všechno ustála.
Matyášek je přenádherný miminko, rozkošnej chlapeček, uzlíček něhy a lásky. A že je zatím malinkej? To dožene. Jsem úplně dojatá, dívat se na nové mláďátko, číst upřimná slova vyřčená přímo srdíčkem...
Letošní vánoce jste sice fyzicky byli každý někde jinde, ale duší tak blizoučko, jak je to jen možné.
Matyášku, Kulíšku maličký, papej a doháněj kilečka, která ti chybí, maminko a tatínku: moc vám to rodičovství sluší. Jste úžasní všichni tři. Já jsem moc ráda, že vás máme.

3 Misa Misa | 25. prosince 2009 v 21:09 | Reagovat

taky placu, je to proste zazrak a ikdyz ocekavany, tak necekany a obrovsky a za srdce berouci. Matyasek je kraaaasny miminecko, co se ma cile k svetu. Tak jeste tu chvilku oddeleni a pak vsichni tri spolu a doma. Verunko, moc te obdivuju, zvladlas ted takovou naloz starosti a obav, az je to k neuvereni. Romanovi prejeme at se brzy uzdravi a pak doma, s bolavym kotnikem sice, bude alespon nablizku tem svym dvema dusickam. Jste krasna rodina!

4 brabi brabi | 25. prosince 2009 v 21:34 | Reagovat

Božínku, přibyl nám do rodiny nový krásný malinký chlapeček, z kterého vyroste krásný,velký a silný chlap a my už teď se na něj velice těšíme, až ho budeme moci navštívit. Ze srdce vám přejeme zdraví, lásku a sílu ustát všechny problémy, ale vy jste zdatná dvojka, vy to všechno zvládnete  :-)

5 Cheerful Lady Cheerful Lady | Web | 28. prosince 2009 v 21:03 | Reagovat

Mrňouskovi přeju hodně štěstí, zdraví a ať pořádně roste :)! Určitě bude dělat jen samou radost :).

6 Eliza. Eliza. | Web | 30. prosince 2009 v 0:14 | Reagovat

Tak vůbec mi nepřipadá jako mrňavé miminko. Je to náramný krásný chlap. Tak mnoho zdraví a pohody vám všem kolem, a ať se to trošku vylepší po tom novém roce. Ale klučík je náramný!!!! :D

7 Tepi Tepi | 30. prosince 2009 v 21:30 | Reagovat

Tepi-
Já už ti Beruško sestřičko mockrát psala, volala a hladila tě po tvém bolavém bříšku a taky na duši a byla jsem nesmírně dojatá vším co se u vás za poslední dobu odehrálo.Doma jsem na tebe stále myslela a bylo mi někdy moc ouzko jak jsem si přála být tam s tebou jako jsme to dělávaly po celý život třeba ve skautu.Prostě jsme si někam zalezly, povídaly, poplakaly si a vše pak společně vyřešily.Byly jsme jedna pro druhou velmi pevná opora a tak jsem teď chtěla aby to bylo jako dřív.Jenže mě tak trošku brzdily mé malé děti a tak jsem si připadala dost na prd sestra.
Musím ale říct, že jsi fakt velká šikulka jak to všechno zvládáš a taky moc statečná maminka. No a to vaše děťátko ten malý poklad štěstí, klubíčko,kulíšek a zároveň žabí princ, ze kterého se jednou vyklube chlapák jako ten váš tatínek.Tak to jednou bude uvidíš a ty budeš vařit tolik papání a dobrot pro ty svoje dva chlapy až tě budou bolet ručenky z toho věčného míchání v obřím kotli.Jen to bude chtít chvilku čas a trpělivosti.A jak píšeš příští vánoce budou dost zajímavé už pro ty naše skvělé dětičky kterých tu najednou přibývá jako hub po dešti dešti. :-)  :-)  :-)

8 SV SV | E-mail | 4. ledna 2010 v 13:36 | Reagovat

Mne to miminko pripadá moc životaschopné, a zdá sa mi, že sa podobá na svojho tatínka.
Tak držím labky, aby malý princ poriadne papal, a tatkolabka a poriadne zhojila, aby ste mohli chodiť čo najskôr zase spolu do lesíka!

9 Sara Sara | 5. ledna 2010 v 16:17 | Reagovat

Hurá, Matýsek už jde domů :-D

10 SV SV | E-mail | 7. ledna 2010 v 12:31 | Reagovat

Super!  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama