... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

5.měsíc

16. května 2010 v 22:31 | Waity |  Domov bez dětí je jako zvon bez srdce - Kulíškův a Copaťoučké sešitek
Kulíšek muzikant
Kulíšku, hádej co?
Zítra Ti bude přesně 5 měsíců!!!
A teď Ti připomenu, co všechno jsi tento měsíc zažil:

Konečně přišlo jaro a Ty sis mohl poprvé v životě prohlédnout trávu, zelené a rozkvetlé stromy, poslouchat zpívání ptáčků. Začalo být krásně teploučko a tak maminka mohla vytáhnout fusak z kočárku a dát do něj jenom dečku. To se krásně kopkalo nožičkama, že?
Začalo svítit jarní sluníčko a Ty jsi před ním přivíral očka a zlobilo Tě to. Tak máma s tátou pořídili slunečníček a táta Ti ho přimontoval na kočárek. Teď konečně můžeš pozorovat všechno kolem sebe a ne jen koukat do šedé stříšky.
Tento měsíc jsi byl trošku nemocný. S jinými dětmi jste si předávali nějaké bacily, takže Tě neminula rýma a střevní viróza. Naštěstí ta trvala jen dva dny, ale i tak jsi ztratil nějaké to deko.
S mámou jsi byl na kontrole kyčlí a v nemocnici nám řekli, že je všechno v pořádku. Byla moc ráda.

Zato náš pan doktor maminku trošku potrápil. Myslel si, že má málo mlíčka, protože už dlouho málo přibíráš a chtěl, aby Tě začala přikrmovat umělým mlíčkem.
Hned ho taky koupila, ale Ty jsi ho odmítal bumbat několik dní. Zkoušela to všemi způsoby a nakonec Ti vždycky dala celému uplakanému napít mateřského mlíčka. Byla z Tebe nešťastná a domlouvala Ti, aby sis dal říct. Potom zavolala jedné paní, co radí maminkám ohledně kojení a spolu zjistily, že bumbáš asi jenom trošku. Prostě máš zřejmě malé bříško a tak potřebuješ mlíčko častěji. Maminka teď doufá, že začneš trošku víc přibírat, aby Tě zase nemusela trápit.

Taky máme poslední dobou pocit, že se chystá první zoubek. A tak se maminka každý den poctivě dívá, protože prý kdo ho najde první, dostane na nové šaty
Koupili jsme Ti novou vaničku místo kyblíčku a hned jsme ji vyzkoušeli. Bylo to prima moct si natáhnout nožičky, ponořit hlavičku do vody a překvapeně koukat, viď?
Ve vaničce je to taky prima
Naše městečko Tě přivítalo mezi své občánky a paní fotografka nám udělala hezounké společné fotečky.
Vítání občánků
A jakmile bylo na víkend hlášeno pěkné počasí a táta měl konečně volno z práce, vydal jsi se s námi na naši chatičku. Přivítala Tě pěkně. Zrovna začínala kvést třešínka. Tatínek rozdělal oheň a s maminkou si na něm opekli klobásky. Ty jsi taky dostal svůj díl - v mlíčku. Pak jsi šel spinkat do své chatičkové postýlky a máma s tátou poseděli u ohně.
Poprvé na chatičce
Tatínek za svého synečka vysadil malou jablůňku. Na fotce není vidět, protože zatím je to jenom proutek, ale zrovna minulý týden se osypala květy.
Táta zasadil jablůňku
Pak jsi se poprvé podíval k tetě a strejdovi domů a měli jsme u nich připravený malý podkrovní pokojíček. Déšť tam bubnoval na okno celou noc. To se ale krásně spinkalo! Taky jsme spolu popřáli bratránkovi k jeho prvním narozeninám. On si Tě za to celého osahal a prozkoumal a Tobě se to moc líbilo. Ani sestřenička nezůstala pozadu a nešetřila pusinkama :-)
Duben
A co všechno jsi se za tento měsíc naučil?
Když ležíš na bříšku, zvedneš trošku ručku a přitáhneš si hračku, kterou máš před sebou.
Ze zádíček se přetáčíš na boček a rád by ses překulil na bříško. Eště kousek, eště kousek, ufff, už to bude, zase ne...zavazí tam zatím ještě ručka, ale brzy už se to podaří, uvidíš.
Rád se točíš na bok, zakloníš hlavu a pozoruješ všechno a všechny okolo sebe nebo si sám podáš hračku.
Když Tě maminka krmí, nesmí Tě už nikdo rušit, otáčíš se hlavičkou za zvukem a zajímá Tě všechno co se děje kolem.
Tvoje ručičky jsou čím dál šikovnější, umíš si už pěkně chytnout hračku, celou ji pěkně odundáš, nebo si ji prohlížíš před očima, a když máš všeho dost, putují ručky přímo do pusinky.
Duben
Zase jsi vyrostl, už jsi o hodně větší než Rákosníček. Měříš 58cm a vážíš 4780g a Bubu Ti vyrobila překrásnou čepičku s papučkami..Kulíšek důležitý
Tatínek s maminkou Ti napůl vymysleli uspávanku :
Hajinečky hajušky - Matýsek šel na hrušky.
Hajánečky hajánky - teď jde spinkat, až se vzbudí, máma mu dá smetánky.

S maminkou cvičíte na balonu a taky na dece nové cviky na posilování bříška, trénujete úchopy hraček a taky Tě máma zvedá do výšky, dělá s Tebou letadlo anebo zvoneček.
V kurzu se maminka naučila baby masáže a Ty sis až za nějakou dobu na masírečkování zvyknul a líbí se ti to. Krásně se uvolníš a hezky se Ti potom spinká.
Tak a teď řekni pěkně po svém DOBROU NOC a jde se do hajánek. Protože nám musíš pěkně růst a prospívat, abychom z tebe měli všichni velikou radost. Krásně se vyspinkej, žabko naše..
Kulíšek sportovec
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 celestina celestina | 17. května 2010 v 7:50 | Reagovat

:-) Matýsku já jenom koukám. Rosteš, pilně se učíš, kukadla máš jako dvě borůvky a moc moc krásníš. Maminka s tatínkem z tebe musí mít velkou radost. Přejeme ti do dalšího měsíce hodně nových zkušeností, žádné bacily a pohodu všude, kam přijedeš ve svém kočárku.
:-P
Teta Radka a kluci buci.

2 Sara Sara | 18. května 2010 v 21:48 | Reagovat

Kulíšku okatý, Matýsku střapatý, nesedávej u potoka, ona holka modrooká, ještě není na světě, jednou tvoje princeznička, uplete si copánky, nasadí si opánky, a v zelené sukýnce, jukne na tě u vodičky, tam co byly tvý rybičky, tam se na tě usměje, borůvky a pomněnky budou zpívat sladěnky, než se nadíž malíčku utrhneš si hruštičku.

Protože čas ten letí víte děti? A malému skřítkovi Kulíškovi bude za necelej měsíc už půl roku, šmankotky, to je nějakej věk :-D

3 Sara Sara | 18. května 2010 v 21:51 | Reagovat

Moc krásný fotky :-)

4 Tepi Tepi | 21. května 2010 v 12:54 | Reagovat

Ahojky žabáčku téda ty jsi tak véééliký kluk??oproti tvému kamarádu prckovi Rákosníčkovi??a máš takovou krásnou mořskou vaničku a tááákový krásný balonek, určitě na něm cvičíš a tlapkáš ho a slintáš na něj, že?? :-) ¨A to koupání je určitě taky moc prima, náš Sebíšek má vaničku moc rád a vodičku ještě víc, však už jsem ho přihlásila do plavání, ať se už taky může začít potápět, to mají kluci rádi. Neboj taky budeš za chvíli s mámou chodit plavat a máchat ručenkama tak, že všichni kolem budou mokří :-D
Jinak děcka ta rodinná fotka je moc krásná.
A je moc dobře , že máte chatičku, tam se mu bude moc líbit a spinkat na čestvém vzduchu pod třešničkou a jednou bude spinkat i pod svým stromem, až trošku povyroste no musíme se na něj přijet podívat.Bastiánek se na něj  pověsí :-D a Elinka bude kolem něj tančit a zpívat až se jí sukýnka bude točit jako Makové panence.Tak jo Matýsku měj se krásně, víc papej ať tě máma nemusí tak sledovat a vážit, stejně ty víš nejlíp kolik mlíčka ti stačí, že??však ty to jednou všechno krásně doženeš, až dostaneš svůj první příkrm a zblajzneš ho jako malinu. To budou všichni čučet.Posíláme velkou pusinku na tvé líčko od nás všech :-)

5 brabi brabi | Web | 22. května 2010 v 5:51 | Reagovat

Teda rodičové, vy máte krásnýho chlapečka. Ale ještě důležitější je, že je zdravý kluk a bude jako buk. Přejeme vám, abyste z něj mohli mít jenom radost :-)

6 Misa Misa | 22. května 2010 v 21:29 | Reagovat

jeminkote, ten drobecek se tak meni! A krasni a roste z nej roztomily miminko klucicek. Dela vam jen samou radost...a to ze trochu pribral, to my zname taky a taky to, jak takova pani doktorka umi vydesit, az se jeden citi strasne vyderacsky a priserny rodic. Maly Matysek bude jednou zdravy chlapak jako tata a to jenom proto, ze muze mit mamino mlicko :)
Waity, na fotkach ti to moc a moc slusi, je videt, jak jsi do tech svych muzskych zamilovana a jak krasne si to uzivas. Jen at to vydrzi co nejdele a nemate zadne starosti :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama