... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

Kulíšku - všechno nejlepší.

17. června 2010 v 23:16 | Waity |  Domov bez dětí je jako zvon bez srdce - Kulíškův a Copaťoučké sešitek
Právě dnes je Ti totiž půl roku!!!
A co je u nás nového?

Máma Ti začala dávat trošku umělého mlíčka vždy po kojení. Vybrala jinou značku a ta Ti moc chutná. Konečně jsme tedy dosáhli pěti kilo, pěkně přibíráš a pan doktor už mámu nepodezřívá, že Tě trápí hlady. Dnes vážíš 5330g. Když máš dobrou náladu, krmení se Ti moc líbí. Otevíráš pěkně pusinku a máma Tě krmí lžičkou nebo stříkačkou. Ale jakmile jsi mrzutý, děláš všechno pro to, aby papání skončilo jinde než ve Tvém bříšku. Brzy už začneme s mrkvičkou a kaší, a to teprve bude zábava.
Pěkně rosteš a tak jsme Ti museli pořídit už třetí výbavičku. Vybírání oblečků maminku moc bavilo
Vlásky Ti rostou pěkně rychle a máš je světle hnědé po mámě. Ale učesat Tě - to není jen tak. Vzadu na hlavičce máš dvě vrabčí hnízdečka. Když si maminka postěžuje, tatínek jí řekne, že jsi prostě Lolek. Ten z večerníčku.
Očička už nejsou jako dvě hluboké studánky, ani tmavě šedá. Pořád zkoumáme, jaká vlastně budou. Zelená po mámě, nebo hnědá po tátovi?
Umíš si už krásně hrát chvilku sám, a tak Ti maminka pustí rádio, rozloží kolem Tebe hračky a může třeba chvíli vařit. Ale nic se nemá přehánět, takže za nějakou dobu se začneš ozývat, že už by měla přijít a hrát si s Tebou. To potom tancujeme, zpíváme si, povídáme si říkadla, nebo se třeba spolu smějeme a děláme blbosti.
Už se umíš otočit ze zádíček pěkně na bříško. Prvně se otočit na boček..ufff..pak kopnout nožičkou..jůůů.. nezapomenout ručky pod sebou..ehhh, je to velmi namáhavé, takže u toho naděláš spoustu zvuků, ale nakonec se to povede. A když ne, tak se překulíš zpátky na záda a někdy s pořádným duc na hlavičku. Jsi ale statečný a tak to skončí úsměvem. Časem se to vypiluje, že?..
Málem bych zapomněla, že už se pokoušíš plazit. Zatím je to jen takové zvedání zadečku a pokusy dát nožky pod tělíčko. Vypadáš u toho jako píďalka.
Tento měsíc konečně začalo být pěkně, a tak jsme trávili víkendy venku.
Zámecká zahrada Mikulov..
Výlet za prasátky..
Byli jsme se podívat na cvičáku na pejsčích závodech Dogtreking a někteří Tě viděli poprvé. Strejda Tonda honem utíkal pro foťák a udělal nám pár krásných foteček..
Konečně jsme si začali užívat naší chatičky. Hry na dece v trávě..
..koukání do korun stromů..
..osahávání travičky..
..procházky v šátku, velké koukání a seznamování se s ptáčky..
Podruhé bylo na chatičce takové horko, že jsi se hrozně rychle přehřál. Maminka se vylekala. Honem jsme Ti nafoukli bazének a každou chvilku Tě namáčeli do vodičky. Potom už to bylo lepší, jenom večer nás zase zlobili komáři a přišla veliká bouřka..
Táta mezitím renovoval starou židličku po Tvém strejdovi. Bude moc pěkná a za rok už na ní budeš moct na chatičce sedávat..
Taky jsme navštívili babičku a dědu. Hned Ti ukázali zahradu a měli pro Tebe překvapení - samá mláďátka..
Zúčastnil jsi se s mámou ukázkové hodiny kurzu Sluníčko, kam bychom mohli začít na podzim chodit. Bylo to prima. Hráli jsme si, zpívali a trošku tančili.
Byl Den dětí, a tak jsi dostal nové knížky a hračky. Už jich máš trošku moc. Maminka se bude muset krotit a hračkárnu v našem městečku obcházet obloukem.
Nejoblíbenější hračkou je ale pořád Rákosníček. Na cesty s sebou bereme Žabku. Tu máš taky moc rád ..
Krásné narozeninové sny, Ty náš chlapínku !!!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 SV SV | 18. června 2010 v 14:09 | Reagovat

Tak Kulíšku všetko naj a gratulujem k bezva mamke a tatkovi, ktorí presne chápu, že takové koukání do korun stromu, osahávaní travičky a očumovanie levandule atd sú super dôležité veci! :-)

2 SV SV | 18. června 2010 v 14:10 | Reagovat

a po kom má ten Kulíšek taký premýšľací pohľad? ;-)

3 waity waity | E-mail | Web | 18. června 2010 v 14:16 | Reagovat

[2]: Prý je celý táta, tak asi i přemýšlecí pohled má po něm :-)

4 celestina celestina | 19. června 2010 v 8:36 | Reagovat

ahoj klučíčku, já nestačím koukat, jak jsi vyrostl. Jsi nádherně stavěný, sportovně nadaný, zvídavý a charizmatický mladý muž, víš to? Jednou se po tobě holky utlučou. Ale je mi jasné, že dáma tvého srdce je a ještě hodně dlouho bude ta nádherná maminka, která po boku Nejmilejšího jen kvete a září.
A jak kulíš očička, aby ti nic neuniklo. :-) No tedy,tedy, doufám, že se brzo pořádně seznámíme, aby jsi mi prozradil, co tě nejvíc baví, těší a zajímá, a my potom s radostí probereme naše hračkářství a zásobárničky a přispějeme ti do pokojíčku něčím "velmi užitečným a místo nezabírajícm". :-D
Tak měj hezký víkend, pořádně oslav to své významné výročíčko a brzo naviděnou. :-P

5 Misa Misa | 19. června 2010 v 11:01 | Reagovat

no teda, Matysku, ty ses tak zmenil! Jsi uz velky miminko! A uz v tobe vidim i maminku, a ocicka, ty si, mamko, namixuju, abych v sobe videl vas oba, vis? Matysek ma ted moc prace a jiste se meni kazdy den primo pred ocima. Waity, jste skveli a vyborni rodice, delate tolik veci. Je moc dojemny divat se, jak prospivate a jenom zarite stestim :-). Prejeme vasemu milackovi, dalsi mesice objevovani a zkoumani vseho noveho bez velkeho ducani se do hlavicky a prskani mrkvicky, vsechno nej, Matysku! teta, strejda a prcek ze Spanelska
PS: moc se na vas v srpnu tesime :-)

6 Sara Sara | 19. června 2010 v 11:25 | Reagovat

Matýsku, ty jsi takový krásný mimineško, některé fotky tak ozdobíš, že by bylo potřeba nakoupit hodně rámečků.

7 Sara Sara | 19. června 2010 v 11:37 | Reagovat

Ke tvému půl roku ti já s košiškama přejeme hódně mrkvičky a taky ještě máminýho mlíčka, ale také nějakou kukuřici v křupinkách, které jsi se naučil během chvilky žmoulat a prohlížet a koulet na ně očkama u bratránka Bastyška, taky hodně výletů s mámou a tátou a za chvíli to už nebude jenom takové jednodenní procházení okolo Brna, protože tvůj táta je velký horal a máma ta je šťastná jako blecha když se nesedí doma, také přejeme všechny ty tělocviky a tance a plavání a kurzy kde se učíš rytmice a zpívání, říkánkám to je moc krásné a navrch ti přejeme velké svaly a taky faldíky ať ten doktor už tu mámu nestraší a taky pár babinců s ostatníma dětma a taky nějaké nové medvědy a žabáky a knížečky a pusinku od bubu a moc se na tebe těším až zase budeme spolu nakupovat, ale ne tak že bys vězel až po uši v peřinkách, kdepák pěkně přes rameno a všechno okukovat a ochmatávat, jenom do pusy zatím ne, ale neboj nebude to dlouho trvat, rozkousáš si pár balíčků zakázaných věcí jako Lisetka, která se vždycky někde zašije, popadne cokoli barevného a šup s tím do pusy :-D

8 Eliza Eliza | Web | 20. června 2010 v 22:07 | Reagovat

No vida jak to běží!! Za chvíli mu nebudeš moci stačit. Tak hodně zdravíčka pro vás pro všechny. 8-)

9 Eva Eva | 20. června 2010 v 22:33 | Reagovat

Ahoooj Matýsku, velká gratulace k tvým narozeninám! :-) Musím se ti pochlubit...dneska táta s mámou objevili v mé pusince první zoubek...jedničku vlevo dole, není ještě celá venku, ale pěkně se klube! Taky jsem z toho celá mrzutá a špatně se mi usíná... co se dá dělat! Jinak já už papám zeleninku, nejvíc mi chutná brokolice, za to ovoce moc nemusím, dělám u ní a na ni a mámu kyselé ksichtíky :-D A moje nejmilejší hra je sedět za stolem mámě na klíně a zkoumat ubrus, hrníčky a hračky na stole...ochutnávat a také shazovat ze stolu dolů... to ti je sranda :-D Pac a pusu posílá Barunka :-)

10 brabi brabi | 20. června 2010 v 22:53 | Reagovat

To je věcí na světě, viď Kulíšku? Krásně se to zkoumá, ale musí u toho být s tebou vždycky nablízku někdo z tvých nejbližších, aby ses měl kam schovat, kdyby bylo třeba, že? Moc se na tebe těšíme a přejeme k půlroku hodně zdravíčka a radovánek. :-)

11 waity waity | E-mail | Web | 21. června 2010 v 11:08 | Reagovat

Ahoj všichni. Děkuju za Vaše krásný slovíčka k mým narozeninám. Doufám, že se s Vámi všemi brzy uvidím. Jó, Barunko, zoubek už naši taky čekají každou chvíli, nějak si s ním dávám na čas. Pokaždé, když jsem protivnej, tak si říkají: to už určitě bude ten zoubek (jsem rád, že si to myslí, aspoň neříkaj, že zlobím ;-) )
Tak gratuluju Barunko, jsi ve všem první, ale neboj, já Tě doženu, furt Tě budu honit, to si piš, jsem totiž velikánská šikulka jak říká máma :-)

12 Tepi Tepi | 18. července 2010 v 9:16 | Reagovat

Krásné slovíčka pro malého človíčka. Teda Kulíšku z tebe je ale chlapáček s krásnýma očenkama. To víš, že na tebe teta Iska nezapomněla.Jsi náš a nádherný. Teď se teprve máš na co těšit, čeká tě období plazení a objevování to se ti to bude teprv líbit, až se odkutálíš nebo se zhoupneš v kolínkách a pomažeš si kam ty sám budeš chtít.To budou vejlety :-)Vše nejlepší ti přejeme já Iska, Lisetka,taky Čmaláček a náš táta tatínek.Moc vám to třem sluší jen tak dál rodičové.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama