... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

Už mám 7 měsíců

25. července 2010 v 23:01 | Waity |  Domov bez dětí je jako zvon bez srdce - Kulíškův a Copaťoučké sešitek
Ahoj všichni, kdo mě máte rádi.
červenec2010
Rozhodl jsem se, že už jsem dost starý na to, abych si o sobě psal sám. Máma to všechno bere moc vážně a já mám rád srandu. Snad se nebude bratránek Andrýsek zlobit, že to dělám jako on a píšu si do sešitku sám.
Za poslední měsíc se toho stalo moc a moc.

na chatičce
Zažil jsem:
Tak nejdřív mě vzali na výlet na zámek a pak na oběd - prý aby oslavili babiččiny narozeniny. V restauraci jsem pěkně celou dobu spinkal, protože jsem chtěl být hodný a taky jsem byl trošku unavený. A potom jsme přijeli na takový tábor, kde byla spousta pejsků a spal jsem ve stanu.
červenec2010
Nadělali s tím spoustu cirátů, vzali hromadu věcí a mně nakonec stačily jedny tepláčky, tričko a teplý zajíček co mě do něj zabalili na noc. Líbilo se mi, že jsem spal mezi mámou a tátou. To už se mi dlouho nestalo. Máma se prý moc nevyspala, pořád mě kontrolovala, jestli jsem zakrytý, jestli pěkně spinkám a tak. Ale jinak si to prý užili pěkně. Máma mě pořád fotila, a tak jsem trpělivě dělal různé obličeje, aby byla spokojená. Pak mě to přestalo bavit. Všichni mě obdivovali, chovali a asi mě mají rádi. Říkají mi malej Piškotek po tátovi.
červenec2010
u velkého ohně
Musím Vám říct, že s babičkou a dědou jsem taky rád. Babička mě pořád chovinká a to se mi líbí (a to mamince vykládá, že by mě neměla moc rozmazlovat - pche) a s dědou je hrozná sranda. Když na mě vykulí oči a řekne mi jménem, můžu se zbláznit, abych chytnul ten jeho legrační obličej.
Máma s tátou mi vyměnili korbičku za sporťák a hned jsem jim řekl, že to byl prima nápad. Nemusím se aspoň zlobit, že z korby nic nevidím. Takhle mám přehled o všem a procházky se mi líbí víc, když se můžu koukat ven.
Pak jsem potkal svoje starý kamarády z porodnice. Leželi jsme všichni na jednom oddělení a mámy za náma chodily s baštou a pomazlit se. Myslím, že jsem je skoro nepoznal. A všichni byli větší než já. Ale to mi nevadilo, protože jsem jim předvedl, jak se zase já dovedu pěkně mrskat. Jeden pěkně funěl, jak byl tlustej.
červenec2010
Večer se chodím vždycky koupat. Do té nové vaničky už se skoro nevejdu. Kopám a stříká to na všechny strany a táta začal plánovat novou koupelnu. To potom budu moct ve veliké vaně hrozně řádit.
Taky jsem potkal zajímavý zvířátko. Máma ani táta nevěděli, jak se jmenuje. Ví to někdo?
červenec2010
Už papám.
Maminka mi jednoho dne dovolila ožužlávat jí prst a ten byl tak dobrý, že jsem si do něho kousnul. A znova a znova a líbilo se mi to. Tak začala přemýšlet a studovat, co mi začne dávat dobrého. Jestli raději kaše, nebo zeleninu či ovoce, až jí do toho zasáhla teta Tepi a prostě mi u nich dala do ručky kukuřičnou křupku. Já ji slupnul - byla moc dobrá - a chtěl jsem další. A bylo to.
Nejdřív mi máma s tátou připravili takové dobroučké pyré z mrkvičky. Bylo slaďoučké a to mi moc chutnalo. Pak už jsem začal ochutnávat i jiný věci. Nejvíc mi chutnají kašičky. Zatím dostávám rýžovou a kukuřičnou, ale dneska byla máma nakupovat ve zdravé výživě a koupila mi ještě jáhlovou a pohankovou. Táta pořídil parní hrnec a tak mi v něm máma připravuje dobroty. Ze zeleniny mi nejvíc chutná cuketa a z ovoce zatím hruška.
Ze začátku jsem moc nevěděl, co to je. Dřív jsem to neměl. Trošku mě bolelo bříško, pak mě to tlačilo v zadečku a taky jsem plakal. Pak jsem na to přišel a pořádně zatlačil. A to tvrdé bylo venku. Teď už to umím.
Co se týče bumbání, pořád mi nejvíc ze všeho chutná mámino mlíčko. To můžu pořád. Když je horko, říkám si o něho často. Taky mi máma občas dá umělé mlíčko, vodičku nebo čajík. Už piju jako velký kluk z bumbacího hrnku!
Už papám
Už umím:
Jsem už hrozně šikovnej a dovedu se pěkně mrskat. Nožičku si dám do pusinky jako nic. A už jsem natrénoval to otáčení na bříško a z bříška zpátky na záda. Když vidím hračku, kterou bych chtěl, posunuju se pro ni pěkně pomalu po bříšku a pak ji chňapnu. Někdy z té velké dřiny pak trošku plakinkám. Taky se na bříšku točím sem a tam. Nerad už ležím na zádech. To pěkně z bříška vidím všechno co potřebuju a dokážu si pěkně hrát. Nejraději mám, když si se mnou máma sedne a chytne mě pod pažičkama. To potom hopsám a dělám dřepy a posiluju. Chtěl bych už moc všechno dělat, a tak musím cvičit.
Když mě chytnou a přidrží ve vzduchu nad zemí, dám si kolínka pěkně pod sebe a postavím se na chvilku na všechny čtyři. To potom koukám, co se to děje a jsem z toho úplně vykulený.
Jednou se mi podařilo se i plazit. Chytnul jsem se pěkně prostěradla a šup, byl jsem za chvilku o kus dál. Tak jsem to chvilku zkoušel. Táta honem volal mámu, aby se šla kouknout. Když mě máma přebaluje na přebalováku, kroutím se jak žížalka, chytám se všeho co je kolem mě a je to velká sranda. Nevím, proč mi máma třeba zakazuje chytat šňůrku od lampičky, co visí na zdi, když zrovna ta je tak hrozně zajímavá. Strká mi do ručiček všelijaké hračky, ale když já bych chtěl radějc tu šňůrku. Budu jí to muset vysvětlit.
Cvičím
Už všechno povídám:
Taky už pěkně povídám. Říkám třeba "ÁBVM" nebo "AUA". Máma pořád nevěděla, co to znamená, tak jsem jí vysvětlil, že to je slovo, když jsem nespokojený nebo mám hlad. Ale taky povídám když jsem spokojený. To pak pusu nezavřu, aby si máma užila, a jsem rád, když mi odpovídá. To si spolu potom chvilku povídáme, než mě to přestane bavit. To pak na ni zakřičím, ať jde hned za mnou. Myslí si, že už mě může nechávat samotného na chvilku. Ale to se plete.
Mám teď mnohem zajímavější usínání než dřív. Nejdřív se napapám kaše, potom mě máma vykoupá a natře. U toho se bráním a mrskám jak můžu a pak mi máma strčí dydynka, abych se uklidnil a dá mě tátovi. Ten začne číst pohádku takovým tichým hlasem, ukazuje mi obrázky a povídá mi u toho. Je to prima, vždycky se na něho důležitě koukám, trošku si hraju s jeho ušima a taky se na něho usmívám. Někdy mě to moc unaví. To potom táta zavolá mámu, aby přišla za mnou a dala mi mlíčko. Někdy už se nestihnu ani nebumbat a už spinkám.
červenec2010
Taky mi táta začal říkat Bukvínek podle nejmenšího skřítka z pohádky, kterou si čteme.
Máma sem dá fotky, abyste se na mě mohli podívat. Tak dobrou noc. Už spinkám.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hannele Hannele | Web | 25. července 2010 v 23:18 | Reagovat

Krásné děťátko:)

2 brabi brabi | Web | 25. července 2010 v 23:26 | Reagovat

Tak vidíš Matýsku, jak to utíká. Za chvilku vyrazíš do světa po kolínkách a to teprve budeš rodiče prohánět! Doufám, že se příští týden zase udělá hezky a sejdete se všechna miminka u nás na zahradě, už se na vás těším! :-D

3 Radka Radka | 26. července 2010 v 7:39 | Reagovat

Matýsku, ty už umíš tolik věcí? Nestačím koukat, jak to máš všechno v malíčku. A mámu máš dobře přečtenou, budeš to s ní mít občas asi těžký. Maminky jsou takové paličaté pokud jde o spinkání a papání a na hraní dětem strkají divné hračky, zatímco ty úplně nejzajímavější, který ti nedají, se jmenujou všechny: "nenene". Jo, ještě to bude složitý :-) Na fotkách ti to opravdu sluší, jsi kouzelný mladý muž. Pozdravuj maminku a tatínka a brzo se zas ukaž. Papa

4 Eva Eva | 26. července 2010 v 11:21 | Reagovat

Ahoj Matýsku :-) teď dáme maminkám pěkně zabrat!!! Já taky pěkně válím sudy a v noci v postýlce se obracím všemi směry. Ráno se probudím a ležím hlavou na opačné straně a ještě k tomu na bříšku :-) Mám už dva dolní zoubky a minulý týden jsem byla poprvé u paní zubařky. Byla jsem moc hodná, dostala jsem tabletky proti zubnímu kazu a malý kartáček na zoubky. Jinak taky pusu nezavřu, v sobotu jsme byli na návštěvě u tety kočičkové, máma říká, že jsou to norské lesní kočky a teta jich má 5 a k tomu tříbarevku Princeznu, tak jsem si mohla oči vykoukat a jak jsem na čiči halekala!!! :-D Teď pojedeme do Brna a zůstaneme tam i s tátem celý týden, tak se třeba uvidíme :-D Pac a pusu Barunka

5 Sara a Andělka a Madlenka Sara a Andělka a Madlenka | 26. července 2010 v 21:22 | Reagovat

Ahoj Matýsku, ty malej kouzelníčku čarooký. Víš o tom co se na tebe chystá? Že budeš velký traper a zálesák a vůdce smečky psí, teda kočičí už jsi a myslím, že ti tohle zaměření sedne. No my úplně žasneme, jak si klidně spíš ve stanu a na vandru  a vůbec se nebojíš, v lese jsi jako doma a na dece v trávě snad častěji než v postýlce. To je moc dobře. Strávili jsme spolu také jeden den a bylo to moc prima, vlastně jsme byli celý ten den ponoření ve vodě a v noci přišla veliká bouřka a křičela na nás a ty nic, vůbec ses nevzbudil a v budíčkově ses přestal bát dětí a začali jste si povídat - tedy vydávat různé zajímavé zvuky, které jsme si přeložili jako přátelské :-D Zdraví tě bubu a tvoja kočka a taky kočka tety a všechny dohromady ti posílájí velké mňááááááu a mlask vrrrrrrrrrrrrrrr :-P :-D

6 Sara Sara | 26. července 2010 v 21:24 | Reagovat

Máma udělala dobře, že tě nechala mluvit, ona kolikrát neví coby, ale tohle tvoje povídání je nejlepčejší. :-)

7 Sara Sara | 28. července 2010 v 11:47 | Reagovat

Tedy, nemyslela jsem, že neví co by, ale co neví, co by řekla nového o svém miminku a má pořád strach jestli je to zajímavé a tak. No a nakonec se vždycky ukáže, že má nejvíc komentářů :-D což hovoří samo za sebe.

8 Tepi Tepi | 28. července 2010 v 19:57 | Reagovat

Teda ty jsi takovej šikovnej mraveneček??co ty už všechno umíš a dovedeš a kde jsi už všude byl, třeba ten stan no jsi fakt jednička, že jsi to tak bezvadně zvládl.No a kolik už papáš věcí no teta úplně čučí,jo a ty už máš i svůj hrneček?? no páni to už není žádné miminečko ty jsi pořádný chlapáček, žádný mrňousek, že??. Už se moc těším jak si s tebou zahraju na schovávanou a kousnu tě při tom do nožičky a ty pak na mě vybafneš a já se tě příšerně leknu jo??No jak jsem tak dneska koukala tak se už i posunuješ po bříšku směrem dopředu, málem tě máma neudržela jak jsi se plazil s máminy postele hlavou dolů,že?? no to se taky musíš naučit jako Sebíšek víš?? tu naši otočku chápeš?? však my ti to předvedeme.Tak jo klučínku měj se fajn, ráda tě pokaždé vidím a slintám ti tvoji krásnou malou hedvábnou pusinečku.Prostě se toho nedokáži vzdát tak mi to odpusť a teď už krásnou dobrou noc Kulíšku, :-) :-)

9 Eliza Eliza | Web | 5. srpna 2010 v 10:55 | Reagovat

Koukám, že to tvoje dítko proleze kde co. Právě tak jako jsem já v červenci ponavštívila s vnoučaty taky co se dalo. Jen ať si zvykají, že.  Tak ať si ve zdraví užíváte. 8-)

10 Misa Misa | 20. srpna 2010 v 23:49 | Reagovat

Matysku, Andres se vubec nezlobi, proste uz jsi vetsi miminko a mas co rict ke svetu, tak je moc fajn, ze uz povidas sam za sebe. Jsi zdravy, krasny kloucek, na ktereho se moc a moc tesime az te uvidime po dovolene a taky az spolu nekam taky vyrazime. Napadlo me, ze promluvim s tvou  mamou, jestli by s tebou a s nami pristi jaro nebo leto nejela na nejaky tydenni kurz pro rodice s detmi. Nekam, kde byste si zaplavali a zacvicili. Posilame ti pusinku na celicko a moc a moc pozdravu tatovi a mamince. Na te posledni fotce jsi k zulibani od hlavy po paticky :-)

11 Sara Sara | 22. srpna 2010 v 18:59 | Reagovat

Kde jste pane už je vám 8 měsíců, žejo? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama