... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

Už brzy oslavím 10 měsíců

13. října 2010 v 20:53 | Waity |  Domov bez dětí je jako zvon bez srdce - Kulíškův a Copaťoučké sešitek
A je tu podzim, já si pěkně sedím v kočárku, pořádně se držím, mám kšandy abych nevypadnul a koukám na stromy, jak jsou najednou jiné, takové barevné, sluníčko už mi do očiček nevadí, naopak je příjemné když svítí, pěkně se spinká, protože se dobře dýchá vzdoušek a k večeru je brzy tma. Zase jsem povyrostl. Všechny trička co jsem nosil v létě, už máma schovala a koupila větší.
Vážím něco přes 6 kg.
Od léta jsem už udělal velký kus práce a hodně jsem toho zažil. Napíšu Vám o tom jestli chcete.
Září2010

Každé ráno mámu rád budím. Vždycky je to legrace. Rád jí sahám do obličeje, do nosu, do pusy, tahám za naušničky nebo ji šimrám na krku. Když potom usoudí, že už budeme vstávat, tak otevře oči, usměje se na mě, řekne mi ahoj a může začít náš den.
Na konci léta byly u prababičky hody. To jsem koukal, když prababička oblíkla sestřeničku do opravdického kroje! Moc se mi líbila a točila barevnou sukýnkou, tak jsem jí slíbil, že příští rok jí budeme s bratránkem dělat šoháječky.
Kulíšek
Máma mi koupila první autíčko a táta opravdický maličkatý kopací balon. Zatím s ním s tátou děláme jenom "kutululu" po celém bytě.
Mám moc rád dělat se vším "bác". Táta mi staví věže a já je vždycky shodím. On se potom trošku zlobí a staví mi je znovu. Umím taky s balonkem udělat "hop" a někdy taky se mnou máma hraje hru "na, tady máš a dej". Rád chodím na dětské hřiště na houpačku.
Kulíšek
Taky si rád hraju ve vaně s hračkama. Nejvíc mě ale baví tahat za sprchu nebo se chytnout okraje vany, stoupnout si a sahat po všem na co dosáhnu. Koupání je moc bezva, ale běda když mámu nenapadne mě sprchovat. Toho se pořád bojím, když z hadice stříká vodička..
Září2010
Začal jsem chodit na Sluníčka. Mámy si tam s námi hrajou, zpívají nám, říkají říkanky a trošku tancujeme. Jsou tam všichni moji kamarádi, které už znám z dřívějška. Zase vyrostli. Musím si ještě zvyknout na ten frmol. Je nás tam hodně a děláme všichni takový rámus, že se mi tam poprvé moc nelíbilo. Jsem zvyklý na svůj klid. Ale já se to všechno naučím. Však taky s bratránkem a sestřeničkou pořád trénuju.
Ochutnal jsem další druhy potravin: brokolici, dýni hokaido, broskev, švestky, borůvky, špenát a jablečný mošt. Všechno mi moc chutná. Nejvíc asi hokaido a špenát. Zeleninku už papám vždycky s přílohou. Někdy s brambůrkama, někdy s pohankou, s rýží nebo s jáhlama. Na ty jsem si zatím moc nezvyknul, protože moc neumím ještě kousat a jsou to takové malé kuličky.
Máma mi každý večer vaří kašičku a je mnohem lepší než ta instantní. Každý den jinou. Kukuřičnou, pohankovou nebo rýžovou. Mňam. Přidá do ní vždycky nějaké ovoce a mlíčko a já sním skoro všechno.
Babička s dědou očesali celý strom jablíček a všechny prý jsou moje. Mám je schované a máma mi každý den připravuje aspoň dvě. Jsou slaďoučký. Taky z nich nechali vymačkat šťávičku, takže bumbám sladký mošt. Máma mi ho dává do čajíku nebo vodičky. Je to moc zdravé.
Mají pro mě nachystané i domácí masíčko, ale to mi máma dá, až mi bude rok.
Pilně jsem cvičil, a tak víte co jsem se už naučil?
Nejdřív to bylo lození po čtyřech. Prozkoumal jsem postupně všechna místa u nás doma. Začal jsem kuchyní, pak jsem se přesunul do spížky, kde máma musela vyklidit všechno nebezpečné v mém dosahu a teď už si klidně dojdu za mámou až do koupelny když mi zmizí. Při lození pleskám ručičkama o podlahu, to se mi moc líbí. Už jsem rychlej jako mraveneček.
Brzy po lození jsem se naučil sedět. Nejdřív jen tak, že kdyby do mě někdo šťouchnul, spadnul bych. Pak jsem to dovedl k dokonalosti, takže teď už jen tak nespadnu. Musel bych se hódně zaklonit. Máma s tátou mi mohli pořídit papací židličku a teď se krmím v ní. To je mnohem zajímavější než v lehátku, protože z vršku vidím víc zajímavých věcí a můžu si při papání hrát třeba se lžičkou. Nejraději všechno hážu na zem a koukám, jak to padá. Pak bych chtěl, aby mi to máma podala a já mohl znovu házet. Nebo mi třeba něco ukápne od pusinky a já to zkoumám tak, že to mačkám v ruce a pak to napaplu všude kolem. Je to velká zábava. Máma potom mudruje a pořád dokola šudlá můj stoleček, aby byl čistý a táta se jen směje.
Jednou mě máma učila, jak mám slézt z postele po nožičkách, abych nespadnul a mně se to tak zalíbilo, a stál jsem a stál. Od té doby si stoupám pořád a u všeho a moc mě to baví. Už umím i úkroky, dřepy a taky podat si nějakou hračku. Čím mám lepší pocit, že mi to jde, tím víc taky machruju a občas pěkně spadnu. Ale máma už mě nelituje za každé spadnutí. Jenom když se opravdicky bouchnu, víte? Potom mě utěšuje něčím zajímavým, abych na to rychle zapomněl. Třeba cinkavým přívěskem co táta pověsil v pokoji.
A aby toho nebylo málo, tak ze stoje mě všechno zajímá. Kam můžu, tam bych hrozně rád lezl, ale zatím mi to moc nejde. Jednou se se mnou převrátila bedýnka s hračkama a spadla na mě. Máma už mě musí pěkně hlídat. Nemůže si už v klidu pěkně vařit a nechat mě jen tak jako dřív.
Taky za mnou přijel k nám domů Daneček z porodnice. To jsem koukal, jak je veliký! A představte si, že on teprve leží na bříšku a jen se posunuje. Jeho maminka na mě koukala, když jsem jí ukazoval, co všechno umím. Ale on se to taky později naučí. Já jsem se to totiž všechno naučil od bratránka Bastyho, víte? Prostě jsem si řekl, že už nechci ležet a jenom se koukat.
Daneček
Když tak pěkně sedím, řekla si máma s tátou, že pořídí nočníček a já zkusím udělat "e-e" tam.
Hned druhý den to se mnou máma zkoušela a já jsem jí udělal třikrát velikou radost. Teď je to jak kdy, protože jsem zjistil, že z nočníčku se dá pěkně vstávat a je to veliká legrace. Tak uvidíme, jestli se mnou bude mít máma trpělivost k boji. Zatím se pořád snaží a posazuje mě na něj každé ráno a dopoledne po papání a přemlouvá, abych tam něco udělal.
Jednou jsem "e-e" už prozkoumal. Bylo to zajímavý, jenom jsem se hrozně divil a leknul se, proč máma potom tolik křičela "do pusinky néé!" a utíkala mě honem umýt.
Někdy jsem hodně mazlivý a chtěl bych být jen u mámy nebo táty. Máma říkala, že se tomu říká separační krize. Dřív jsem se nebál cizích lidí, ale teď když na mě promluví někdo zblízka, koho dobře neznám nebo jsem ho dlouho neviděl, tak se schovávám. Když mě vezme do náruče, tak se trošku leknu, začnu hned plakat a chci k mámě.
Jsem hrozně upovídanej. Nejčastěji říkám "ba". Když to řeknu, znamená to skoro všechno, třeba balon, ryba, žába, taky bác. Někdy se mi podaří "ma-ma". To ale jenom když se trošku bojím, kam máma zmizela. Taky se mi líbí říkat "da", někdy to zní skoro jako "ta" a máma mě pořád opravuje. Jednou jim třeba udělám radost. Zatím si říkám, co chci já.
A co mám ze všeho nejradši? Mám rád všechny svoje lidi..
Září2010
Září2010
Září2010
Září2010
Září2010
Září2010
Taky mám rád toho kluka, co ho vidím v zrcadle..
Září2010
Mám rád zvířátka..
Září2010
Mám rád zajímavé barevné a voňavé věci..
Září2010
Mám rád zelenou travičku..
Září2010
Všem mým milým posílám pusinky a přeju hezkej podzim. I když skončilo léto, nebuďte smutní, přece už brzy přijde Mikuláš..
Kulíšek
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Radka Radka | 14. října 2010 v 14:53 | Reagovat

Ahoj ty chlapečku jeden roztomilej. Nestačíms e divit, jak jsi opět vyrostl, frajeříš pěkně "nastojáka", poznáváš co je zajímavé víc a co ještě víc a hlavně asi děláš óóhromnou radost mamce a taťkovi. Tedy, jen tak dál, držíme palečky, pilně trénuj a zapisuj si poznatky, abych se na tebe za měsíc zase koukla. Papa

2 Misa Misa | 14. října 2010 v 15:58 | Reagovat

Matysku, ty klucicku jeden roztomilej, opravdu taky se nestacim divit, jak rychle jsi se zmenil. Mas krasne vlasky, kukadla a taky se uz daleko vic smejes! Jsi sikulka, konecne se toho pro pohybu da poznavat vic a vic a tu maminku si muzes hnedka zkontrolovat treba v koupelne, popripade busit na dvere, kdyz se ti tam zavre. A to e-e je na zkoumani jak delany, takovy ehm, patlavy, to my u nas doma taky obcas zkoumame. Taky jecim jako tvoje maminka, nic si z toho nedelej. Vsechny fotky jsou k zulibani, ale ta "vanickova" je senzacni :-).
Posilame velkou pusinku Matyskovi a moc a moc pozdravu rodicum. ;-)

3 Sara Sara | 17. října 2010 v 17:14 | Reagovat

Maty, Maty ty malej milovníku, ta tvoja maminečka tě vyfotila jak si dáváš pusinky? Tahle fotka u zrcadla se mi líbí nejvíc. A mám dotaz co je to za ptáčka na té lavičce, vypadá zeleně, jako papoušek :-D že jsi šikovníček šikovný to já dávno vím, hlavně tedy jak jsi odrovnal všechny vrstevníčky tím, že stojíš na nožičkách a dokonce se pouštíš ručkama. Co se potom někdy stane jsem viděla na vlastní očí, Kulíšek se překulí, následuje duc a velké žalování na ten svět tvrdej ??? ale máma na to má medecinku. Ta medecinka jsou z mramoru vyřezávaní ptáčci na zvonkohře a podle toho jak vždycky ztichneš, zatajíš dech, sáhneš ručkou po ptáčcích a rozehraješ ty něžné zvuky a následuje úsměv se hnedle pozná, že duc bylo jenom trošku a nic se nestalo :-D tak ahoj mrňousku už se těším až se zase setkáme a ty mi s důležitým výrazem řekneš "BA"

4 Tepi Tepi | 19. října 2010 v 13:20 | Reagovat

Ahoj Matyášku chlapečku šikovnej :-)), teda tys toho už zvládl a zažil ve svém zatím krátkém životě, pořád se něco zajímávého děje viď??a těch věcí co musíš prozkoumat,vyhledat,shodit, polapit do svých ručenek a v zápětí ocucat, seznámit se s nimi, ovonět si je, omakat a olízat jako malý pejsek no to je práce že?? a jaká je u toho zábava a dřina.No a to strašně dobré papání co ti máma s láskou vaří a připravuje a v zápětí servíruje jako velkou laskominu to je servis že??? mńam všechno určitě hned spapáš viď?? :-D a co teprv seznámení se zvířátky a s jejich kožíšky??, nebo dávat sám sobě pusinku do zrcadla?? to je fakt miloučké.Víš co?? všeho si pořádně užívej dokud jsi maličký. My všichni Budíčci tě zdravíme,pusinkujeme a těšíme se až se zase všichni setkáme na našem skvělém babinci tak pápá :-)Matyášku!!!

5 brabi brabi | 26. října 2010 v 21:10 | Reagovat

Krasne fotecky, krasne povidani, jen tak dal, at se mame na co divat a cist :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama