... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

11 měsíců

18. listopadu 2010 v 22:46 | Waity |  Domov bez dětí je jako zvon bez srdce - Kulíškův a Copaťoučké sešitek
Listopad
Ahóóój. Za měsíc bez jednoho dne to bude právě rok, co jsem se narodil.

Už umím:
Učím se stavět dvě kostky na sebe. Je to úplná dřina. Zatím mi to moc nejde, ale pořád se snažím. Když mě to přestane bavit, tak si do ruček vezmu dvě kostičky nebo kelímky a ťukám s nimi o sebe. To se mi moc líbí. Nebo když mi máma řekne, abych kostku hodil do kelímku, hodím ji tam a pak s kelímkem třepu, dokud zase nevypadne. Je to zábava.
Jinak už stojím u všeho a taky dělám kroky. Třeba kolem pohovky, kolem mámy když mě drží za ruce, nejradši mám stůl, kde je vždycky něco zajímavého ke shazování. Lozím když se někam potřebuju rychle dostat. A jak jsem tam, hned si stoupnu a stojím a přešlapuju.
Táta mě naučil "jak jsem veliký", udělat "indiána" a "paci paci". Dělám to když se mi zrovna chce. Taky někdy ukazuju "ahoj". To mi jde zatím jenom trošku.
Říjen2010
Povídám:
Postupně jsem začal krásně říkat "táta". Potom jsem i mámě předvedl, že ji umím oslovit. Bylo to takové "ma-ma" když jsem potřeboval, aby přišla nebo aby věděla, že chci mlíčko.
Nejradši mám slova, která začínají na "b". Tak jsme s mámou natrénovali zvuky zvířátek. Tak už vím, jak dělá kočička (báu), pejsek (ba), kravička(bau), beránek(béé), ryba (ba) a havran (bráá). Havrana mám nejradši, protože se na ně každý den koukáme s mámou z okna.

Papám:
Nejdřív jsem ochutnal kozí jogurt. Docela mi chutnal, ale zatím ho nespapám moc. Kozí máslo mi teď maminka dává do kašiček. Někdy i kokosový tuk.
Taky jsem začal dostávat do papání lněný olej kromě olivového. Je prý moc zdravý a mamince ho poradila teta Míša.
Paní doktorka mámě řekla, aby mi už začala dávat masíčko. Tak jsem prvně dostal žloutek a pět dní jsme čekali, jestli ho moje bříško dobře stráví. Potom jsem dostal polívečku z králíka a za dalších pět dní jsem poprvé papal maso. Je to divné, takové tuhé, ale mělo to zajímavou chuť, tak jsem to spapal skoro všechno.
Listopad
Zažil jsem:
Začal jsem být Žabáček. Chodím do bazenku i s bratránkem a učím se mít rád vodičku. Tu doma - ve vaně - už rád mám, ale tady je trošku víc vody a hodně lidí a dětí, tak se trošku rozhlížím a hlídám si mámu. Taky se se mnou ve vaně doma začal koupat táta. Děláme blbosti a hrajeme si s kelímkama. Taky mi pořád polívá hlavičku. Snesu to.
A už mám svoje první dva zoubky. Pár dní bolely než se vyklubaly, a tak jsem moc nebyl ve své kůži. Maminka si myslela, že jsem nemocný. Ale pro jistotu se mi pořád koukala, jestli mi nerostou. A víte, že mi tam dole nakonec jeden našla? A za pár dní tam byl hned další. To bylo radosti!
Teď ty dva nové zoubky s mámou pravidelně čistíme a já pořád zjišťuju, na co je vlastně mám. Testuju s nima hlavně máminu ruku nebo hračky a pokaždé se pěkně leknu, když máma křičí "aúúú".

Pak jsem se byl podívat za tátou na výlovu Vrkoče. Bylo tam spousta lidí a různých ryb velkých i malých a tak jsem se měl na co koukat. A těch strejdů v zeleném, co se na mě přišlo podívat! Říkali "hele, další rybář" a já jsem se na všechny smál.

Jeden den jsme jeli na chatičku a táta se těšil, že večer udělá oheň a já se budu koukat. Ale mně se to nelíbilo. Prvně jsem plakal a najednou jsem byl tak ospalý a unavený, že jsem jim usnul v náručí. To se ještě nikdy nestalo. Tak jsem ten den šel spinkat o hodinu dřív. Maminka se divila, že jsem ani neměl hlad.
Druhý den jsme šli plavat a já jsem tam zase plakal a vůbec jsem si to tentokrát neužil. Odpoledne máma zjistila, že mám velkou teplotu. A vůbec jsem nechtěl papat. V noci jsem dostával vychlazené mlíčko od mámy, to jediné mi chutnalo. Mysleli si, že jsou to další zoubky, ale nakonec se z toho vyklubala nemoc. Teď už je to v pořádku a papám, ale ještě jsem se pořádně nerozjedl.
Máma si myslí, že jsem zhubl. Ale taky jsem se trošku vytáhnul a nožičky mi pěkně povyrostly.
Listopad
Co mám rád:
Rád už si hraju sám, hlavně s hračkama, které mám nejradši. Vždycky ráno hned jak vstanu, si pro ně jdu, vytahuju je z krabice, rozhazuju všude kolem a kutálím si s některými po celém bytě. Pak máma pořád zakopává a sbírá a nosí je zpátky, abych mohl zase kutálet. Jsem nejradši, když je máma nablízku. Jak mi zmizí, hned se jdu podívat, kde je.
Mám rád, když můžu olizovat kovové věci. Jednou mi máma našla v pusince šroubek. Bylo to hrozně nespravedlivý. Já jsem si ho našel a ona mi ho prostě vzala. Ale tenhle klíč mi nechají. Na chatičce si ho pokaždé sám vezmu a jsem spokojený.
Říjen2010
Mám rád vycházky s mámou a taky s tátou. Někdy mě máma posadí v kočárku a jedeme třeba za kačenkama. Máma jim pak hází chleba a ony za námi přijdou hrozně blízko. Koukám na ně a moc se mi líbí.
Listopad
Nebo jedeme k tátovi do práce a tam je spousta rybníků s rybama a ptáčků a taky jsou tam ovečky. Od léta pěkně vyrostly. Pohladil jsem si je.
listopad2010
listopad2010
Když mě někdo fotí, tak vždycky všeho nechám a jdu se podívat. Moc se mi líbí všechny přístroje. Třeba ten do kterého máma dělá "haló" nebo ten, se kterým táta zapíná obrázky v televizi. Taky bych rád ťukal na klávesnici, když mě máma vezme na klín a pouští mi na počítači pohádky.
Listopad
Ale nemyslete si, nemám rád jenom technické věci. Miluju taky knížky, a hlavně, když si v nich můžu listovat. Máma pořád trne a opakuje, abych je neroztrhal. Já se snažím být opatrný jak to jenom jde. Pak si s mámou čteme, ale to vydržím jen chvilku. Pak se zase vrhám na knížku a chtěl bych si číst sám.
listopad2010
Tak jo, uvidíme se zase za měsíc. To už se budeme všichni chystat na naše první Vánoce tak snad sem máma stihne něco napsat.
Všem mým nejmilejším posílám dvou-zubatou uslintanou pusinku. Pa
Říjen2010
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Radka Radka | 19. listopadu 2010 v 15:31 | Reagovat

ahoj klučíčku. Krásně jsi popsal, jak trávíš dny, co už umíš a znáš. Já si vzpomínám, že před rokem jsi byl takové mrňátko schované u maminky, která se o tebe moc bála, protože doktoři ji místo povzbuzování jenom strašili. A ona se snažila tvářit statečně a usmívat a my všichni jsme viděli v těch jejích překrásných očích velký maminkovský strach a nemohli jsme dělat nic moc jiného, než ji uklidňovat. Naštěstí ji pořád hýčkal tvůj perfektní tatínek, dal vám oběma spousty síly, takže jste všecičko zvládli a my teď můžem každý měsíc vidět fotky a číst si, jak je s tebou na světě krásně. Tak se opatruj, připrav se na adventní chystání a ještě než za tebou přijde Ježíšek, společně se někde určitě potkáme. My už se moc těšíme. :-P

2 Misa Misa | 19. listopadu 2010 v 22:08 | Reagovat

ahoooooj Matysecku, Zabacku! My uz te chceme moooc videt, kdyz uz chodis a muzes vsechno shazovat, tak to je to prave orechove a klic na cumlani je originalni hracka :-D. Mas krasny boticky a ve vode ti to moc slusi. Moc radi bychom se s tebou a tvyma bratrankama sli vykoupat, myslis, ze to pujde? Muzes od maminky zjistit, jestli to jde?? My si nabalime urcite plavky s sebou. Za mesic ti chceme potrast pravici a oslintat tvaricky a pohrat si, protoze uz tu budes cely jeden rok.
Jsi moc roztomily chlapecek, vis? Tak se opatruj, at nemas uz zadne nemoci a na klubani zoubku, je nejlepsi kousani, tak zkusu zdar! :-)  :-D

3 Sara Sara | 21. listopadu 2010 v 10:13 | Reagovat

Ahoj Maty, našla jsem ti pár nových říkaček, kterým se říká rozpočítadla. To víš to když máma s tátou neví kdo tě bude dřív pusinkovat, řekneme jim tyhle říkánky:
Stojí javor u potoka,
říkají mu klíč,
na koho to slovo padne,
ten musí jít pryč. :-)

4 Sara Sara | 21. listopadu 2010 v 10:15 | Reagovat

Enyky benyky,
nemastný knedlíky,
iky, piky,
pumprdlíky,
alec palec ven. :-(

5 Sara Sara | 21. listopadu 2010 v 10:16 | Reagovat

Jeden dva tři,
my jsme bratři,
ještě je tu mezi námi,
co se schoval do té slámy,
když nepůjdeš z kola ven,
přetáhnem tě pometlem. ;-)

6 Sara Sara | 21. listopadu 2010 v 10:17 | Reagovat

Ene bene elká,
je ta řeka velká,
koupe se tam kluk,
ene bene kukačka,
ty musíš jít z kolečka. :-D

7 Sara Sara | 21. listopadu 2010 v 10:18 | Reagovat

Za horou, za dolem,
stojí mísa s tvarohem,
kdo nechce jít z kola ven,
ten dostane bačkorem. 8-O

8 Sara Sara | 21. listopadu 2010 v 10:19 | Reagovat

En ten týna,
mandolína,
pojedeme do Kolína,
housle basa trumpeta,
pojedeme do světa. 8-)

9 Sara Sara | 21. listopadu 2010 v 10:22 | Reagovat

Tožto jsem ti Matyášku asi tak chtěla v neděli ráno sdělit :-P tak hezkej den. Tvoja bubu

10 brabi brabi | 21. listopadu 2010 v 23:06 | Reagovat

Ahoj Matýsku, tolik už jsi vyrostl a ještě vyrosteš! Uteče to jako voda a tvoje maminka se na tebe bude koukat nahoru. Ale zatím jsi malý drobeček na hraní a na mazlení a rodiče to ví a pořád si to užívají a tak je to správné. Tak buďte zdraví a šťastní pěkně pohromadě, těšíme se na tebe na Vánoce. :-)

11 tepi tepi | 23. listopadu 2010 v 10:44 | Reagovat

Ahoooj kamaráde, my už se moc těšíme na ty tvoje prima narozeniny, jak je spolu všichni oslavíme a popřejeme ti ke tvému velkému prvnímu roku.
Páni ty už umíš tolik věcí?? já koukám. To je fakt neuvěřitelné, že?? maminko a tatínku.Ještě před chvílí tu spinkalo malé zachumlané klubíčko a ted to tu pochoduje, zkoumá, hraje si s hračkami,dovádí, překrásně se na nás culí,usmívá, natahuje ručičky, pusinkuje, rybníčkuje, krmí kačenky kouká na krásné ovečky, hladí u bubu kočičky,kouká do vodičky na tátovi rybičky, taky si hraje s naším čmeláčkem a Lisetkou, spinká a usíná s něma v jednom pokoji, čte si moudré knížečky, žvatlá, povídá, volá,křičí,,papá masíčko jako velkej chlap, prostě je šťastnej za svou úžasnou rodinku do které se narodil, je to šťastné miminko batolátko. :-) :-)  :-)  ;-)

12 Sara Sara | 23. listopadu 2010 v 20:14 | Reagovat

No teta má pravdu, kašičku na nás naplil, ale masíčko to jo to do něj zapadlo jako špunt do flašky. :-?

13 waity waity | E-mail | Web | 23. listopadu 2010 v 21:45 | Reagovat

[1]:Ahoj Radko, já to všechno věděl, maminka mi to všechno vysvětlovala přes bříško, abych věděl, proč je smutná, a já jsem ji zevnitř hladil, ale taky jsem se trošku bál. Teď už je všechno dobré :-)
[2]: Ahoj teto Míšo, už hrozně moc se na Tebe těším a na Andrýska ještě víc, pučím mu všechny svoje hračky až za mnou přijde. Víš, ono to s tím plaváním, je teď trošku složité. Máma to moje žabáčkování zatím zrušila, bála se, že mám z vodičky alergii, ale moc rád bych si s Andrýskem dal kraula, to si piš ;-)
[3]: Bubu, tak jo, všechny se je naučím a budeme je spolu říkat, jo? Ale kašičku přesto mám pořád raději než masíčko, víš?
[11]:Teto Tepi, mám Tě rád a taky mám rád bratránka a sestřeničku, ti mě všecko naučili..víš? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama