... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

Červencové nápady

1. července 2011 v 14:01 | Waity |  Maličkosti dělají dokonalosti, ale dokonalost není maličkost
ZAHRADA
Když v létě opouštíme zahrádku nebo byt, měli bychom učinit následující opatření. Na zahradě rostliny dobře zalijeme a přikryjeme slámou nebo senem. Pokojové květiny dáme do vany. Vanu pečlivě utěsníme a naplníme (asi do výšky 10-15cm) vodou.
Přichází období sklizně a zpracování rybízu, malin a angreštu. Kdysi děti pomáhaly sklízet úrodu do hrnců. Část úrody se prodala a ze zbytku se dělaly šťávy a marmelády.

Šťáva
Ovoce očistíme, vypereme, zbavíme stopek (rybíz se nejrychleji odstopkuje vidličkou). Krátce povaříme s malým množstvím vody. Když první plody začnou praskat, přimícháme cukr podle chuti a necháme několik hodin v hrnci odstát. Přes noc nalijeme ovoce na plátno a druhý den ještě důkladně vymačkáme. Potom šťávu přelijeme do hrnce a zahřejeme na 80°C. Šťávu můžeme pít nebo ji použít jako polotovar.

Nyní je také nejvhodnější čas uvařit si přírodní, chemicky nekonzervovaný sirup.
Sirup
Na 1 l šťávy 1,7 kg cukru a 1/4 l citronové šťávy. Ovocnou šťávu zahřejeme rychle na 85°C, za stálého míchání přidáme cukr a citronovou šťávu. Pak už nevaříme. Jakmile se cukr rozpustí, sebereme pěnu a plníme do vypařených sklenic.

Rybízový rosol
1 l šťávy z rybízu, 800 g cukru
Šťávu vaříme 10 minut. Potom pomalu za stálého míchání přidáme 800 g cukru a vaříme, dokud nezačne rosolovatět. Plníme do vypařených skleniček a uzavřeme.

V tomto období se sklízí také maliny. Výhonky rostlin, které odplodily, nezapomeneme ustříhnout na úrovni půdy. Pod maliny můžeme ještě teď zasít vděčný a houževnatý měsíček zahradní. Použití této veselé zářivé bylinky je opravdu všestranné. (Pozor! Neužívat v těhotenství!)

LOUKA A LES
Děti se určitě rády vydají do lesa, aby nasbíraly jahody , maliny nebo borůvky. Sbírání děti zabaví a jejich radost bude ještě větší, uděláme-li si z nasbíraných plodů nějakou pochoutku.

Lívance s žahourem
1 sáček lívanců s ovesnými vločkami v prášku, voda, olej na smažení, 1 l borůvek, 100 g cukru, šálek sladké smetany, mletá skořice, 1 lžíce strouhaného perníku.
Podle návodu připravíme těsto na lívance. Než si odpočine, uvaříme žahour. Umyjeme borůvky, rozvaříme je, přidáme cukr a vlijeme smetanu rozmíchanou s perníkem. Povaříme až omáčka zhoustne, okořeníme skořicí. Usmažené lívance poléváme žahourem.

Vzpomínka na léto (pouze pro dospělé )
Potřebujeme ozdobnou zavařovací sklenici, libovolné ovoce tak, jak postupně dozrává, rum, cukr. Jakékoli ovoce postupně, jak zraje, ukládáme do zavařovací sklenice. Každou vrstvu posypeme cukrem a zaléváme rumem. Cukr a ovoce dáváme v poměru 1:1. Výborný kompot a šťáva je výtečná v zimě do čaje. Chutná vzpomínka na léto, dobrý dárek.

ZDRAVÍ
Čaj z měsíčku zahradního
1 vrchovatou lžičku květů sebraných za slunečného počasí přelijeme 1/4 l vroucí vody.
Má mimořádné čisticí schopnosti, posiluje imunitní systém, výborný prostředek na potírání virových i plísňových infekcí, příznivě působí na zažívací systém (žaludeční vředy, záněty, katary), stimuluje játra a žlučník a působí diureticky. Příznivě působí také na ženské reprodukční orgány. Nemá se používat během těhotenství!

Léto nám dává spoustu možností k pohybu: plavání, turistika, jízda na kole. Teď je také nejlepší čas začít s otužováním. Vyzkoušeli jste, jak studená může být voda v horských potocích? Doufám, že s koupáním nečekáte na třicetistupňová vedra! Od chvíle, kdy se přestanete bát studené vody, nebudete žehrat na nepřízeň letního počasí.
TRADICE
Léto je tradičním časem poutí. Poutníci chodívali na pouť pěšky, cesta trvala i několik dní, zastavovali se u kapliček a křížků. Chodívalo obvykle větší společenství, obec nebo farnost. Cestou se i vyprávělo, starší předávali své vzpomínky i příběhy spojené s určitými místy. Vzájemné poznání a sblížení, stejně jako poznání vzdálenějších míst, bylo významnou částí poutí. Najdete ve svém okolí památné místo, k němuž v minulosti směřovaly kroky poutníků? Můžete si vytvořit vlastní putování k místu, které vám je nějakým způsobem blízké nebo je pro vás významné.

Staročeské dožínky
O svátku sv. Markéty začínaly v Čechách tradičně žně, které bývaly téměř rodinným svátkem. Intenzivní spolupráci i radost z dokončeného díla prožívali všichni pospolu. Velký význam se přičítal poslednímu snopu, kterému se říkalo "bába", "děd", "nevěsta", "starý", "žebrák", "barbora"...Ten se všelijak zdobil, oblékal a nakonec do kouta světnice stavěl. Zůstal tu často i celý rok. Z čerstvé mouky se pekly koláče. Byly s kávou a kaší k večeři. Věnce a kytice z klasů a polního kvítí dostával hospodář a zdobily každou chalupu. Do věnců se vplétaly kromě obilí polní květiny nebo jeřabinky, zdobily se různobarevnými papíry polepenými pozlátkem, někdy i skutečnou pentlí.

Dekorace z obilí
Potřebujeme zralé klasy, nejlépe papírový provázek, nit, ostré nůžky nebo nůž, lak na vlasy.
V poslední době jsou velmi módní kytice ze sušeného obilí. Obilí vybíráme a stříháme nůžkami za slunného počasí. Pro zpevnění a zafixování zrnek můžeme domů přinesené klasy nastříkat lakem na vlasy. Obilí sušíme "hlavou dolů" na stinném a vzdušném místě. Obilí sbíráme dvakrát: v době, kdy je nezralé (nostalgická šedozelená patina se krásně kombinuje např. s růžovými poupaty růže) a v době sklizně uprostřed léta.

Ozdoba z obilí
Potřebujeme dřevěnou vařečku dlouhou asi 35 cm, 3 středně silná stébla se stejnými klasy dlouhá asi 45 cm, 12 silných stébel s přibližně stejně velkými klasy (délka asi 35 cm), 3 tenká stébla se stejnými klasy dlouhá 30 cm, vteřinové lepidlo, sušené trávy a květiny, nit, stužky.
Tři středně silná stébla svážeme nití hned pod klásky a spleteme je do copánku, který na konci svážeme nití. Copánkem vařečku omotáme kolem dokola (na obou koncích přichytíme nití).
Dále vyrobíme 2 copánky. Každý spleteme ze tří dvojitých klasů, dlouhých 35 cm. Oba copánky svážeme pod klásky dohromady. Nyní přivážeme klásky na vařečku, copánky vytvarujeme do srdíčka a konce z druhé strany vařečky opět přivážeme nití. Nakonec vyrobíme uzel, kterým ozdobíme konec rukojeti. Potřebujeme cop ze tří tenkých stébel. Copánek spleteme do "preclíku", oba konce pevně svážeme a přichytíme na konec rukojeti vařečky. Téměř hotovou dekoraci zdobíme suchými květinami a mašlemi (červenými nebo barevně kostkovanými).

Související články najdete v rubrice Maličkosti dělají dokonalosti, ale dokonalost není maličkost (rubriky jsou vpravo na stránce nahoře).

Tento článek mohl vzniknout díky knize Nápady pro maminky na mateřské dovolené - Hana Dolažalová
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sara Sara | 2. července 2011 v 20:06 | Reagovat

Maty ty jsi rybář, je to tady je to celej vodní taťka :-D

2 Sara Sara | 2. července 2011 v 20:11 | Reagovat

Léty jsem zjistila, že nejjednodušší uchování čerstvého ovoce je zmražení, někdy mixování a oslazení a někdy jen tak jak je, třeba úplně kyselé kuličky rybízů přidáním do horké sladké kašičky jsou úplná lahoda nebo malinová a jahodová dřeň a hlavně meruňková. To si pamatuju, že zimy se málokdy dočkala když jsem doma měla dvě lízalky mlsné. A teď už to zase začíná, první otázka bývá: "bubu máš zmrzlinu"? :-P

3 Sara Sara | 2. července 2011 v 20:12 | Reagovat

Ta bowle bývala u tety A-Brabi a bývala moc dobrá, jestlipak ji ještě vyrábí?

4 brabi brabi | Web | 7. července 2011 v 17:13 | Reagovat

Musim se priznat, ze uz dlouho ne, ale bylo to dobre, stoji to za to ;-)

5 Misa Misa | 13. července 2011 v 1:19 | Reagovat

Matysek pomaha s hadici vzdycky? Vypada totiz NADSENE! :-D
Veru, tys mi udelala takove chute na tu rybizovou marmeladu a stavu, ze tady slintam. Jen kdyby ten rybizek byl! U nas ho prodavaji asi tak 100 gramu za 3.50€, koupila jsem jen jedinkrat na ozdobeni dortiku. Ale nezehram, mame jine ovoce, jen ten tvuj clanecek voni tak hezky cesky :-)

6 waity waity | 13. července 2011 v 13:40 | Reagovat

[5]: Ahoj Míšo, Maty vodu MILUJE! :-D Není dne, kdy by se nechtěl cákat, cachtat, rejpat se v kohoutku, tahat za hadici a zalívat, plácat se s vodičkou, strkat prsty do hrnku, skleničky, někdy aby měl zábavu, si k tekutině klidně pomůže sám O_O.
A neboj, Vaše Brabi Ti už určitě rybízek schovala..je pravda, že když píšu tyhle články o bohatých českých tradicích, vždy jsem ráda, že jsme se tu narodili :-)

7 Sara Sara | 20. července 2011 v 10:21 | Reagovat

[5]: Míšo, ti co nemají zahradu se ani v česku k rybízu snadno nedostanou ani k srstkám apod.Je to velká náhoda když potkám nějakého stařečka na rohu, který prodává rybíz za cenu řekněme nekřesťanskou ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama