... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

Srpnové nápady

1. srpna 2011 v 7:00 | Waity |  Maličkosti dělají dokonalosti, ale dokonalost není maličkost

Letní prázdniny ve znamení dovolených, sluníčka a trávení času s dětmi, jsou právě v polovině. Nic nebrání tomu, abychom pokračovali v našem seriálku o rodičích a dětech.
Zde je další dílek na srpen..

ZAHRADA
Ovocná zmrzlina
1dl vody, 600g ovoce, cukr podle chuti
Ovoce umixujeme, přelijeme studenou vodou a ochutíme cukrem. Nalijeme do misek vypláchnutých studenou vodou a uložíme do mrazáku na 3-4 hodiny. Chceme-li zmrzlinu dvoubarevnou, použijeme polovinu ovoce červeného (jahody, maliny, rybíz, višně, švestky) a polovinu ovoce dožluta (banány, meruňky, kiwi). Pokud se nám neurodilo na zahradě, můžeme dětem zmrazit kupovanou dětskou přesnídávku.

Oplatkové kornoutky na zmrzlinu
Na 6 kousků: 75 g másla, 75 g moučkového cukru, 2 bílky, 3 polévkové lžíce mouky, papír na pečení, šálek, sklenice.
Vyšleháme máslo s cukrem. Zvlášť ušleháme bílky, přesijeme mouku a nakonec ze všech surovin vypracujeme těsto, které uložíme na půl hodiny do lednice. Mezitím rozehřejeme troubu na 180°c. Plech vyložíme papírem a připravenou sklenici obtiskneme do mouky. Potom si uděláme na papíře moučný kruh - značku - a podle něho roztáhneme těsto do žádané velikosti. Pečeme asi 5-7 minut, dokud placka nemá zlatavé okraje. Upečené oplatky vyndáme, necháme krátce vychladnout, nožem sejmeme z plechu a ihned vložíme do připravené sklenice, v níž oplatku zformujeme do žádaného tvaru a necháme vychladnout. Do kornoutů můžeme při zahradní sladnosti servírovat vlastnoručně vyrobené zmrzliny!

LOUKA A LES
Přichází období, kdy k dlouhým vycházkám do lesa lákají houby. Nezapomínejte, že správný houbař vstává časně ráno. S sebou si vezměte koš, nožík a atlas hub. Pláštěnka a dobrá svačina se budou taky hodit. Dáváme přednost houbám, které bezpečně známe. Děti sbírají rády a dobře (snad to bude jejich výhodnou výškou). Po příchodu domů si můžeme přichystat některou ze specialit našich babiček. Část zdravých hub nezapomeneme nasušit. Při krájení a skládání na velké balicí papíry, na nichž se úlovek suší, děti velmi rády pomáhají. Velmi dekorativně vypadají houby navlečené na nitkách, zavěšené v okně nad topením. Hrstka sušených hub nám v zimě přijde velmi vhod při obměně jídelníčku.
Houby byly nejlepší a nejlevnější koření v kuchyni našich babiček. Lidé jim připisovali léčivou moc. My si místo klasické smaženice vyzkoušíme staročeský recept.

Hříbky na smetaně
Libovolné množství hříbků, 100 g másla, sůl, lžička mouky, kysaná smetana, citron, cibule.
Na másle osmahneme cibuli, přidáme nakrájené houby, osolíme a dusíme. Měkké houby zalijeme kysanou smetanou, kterou jsme zahustili lžičkou mouky. Přidáme citronovou šťávu a povaříme. Jíst můžeme s tmavým chlebem. Chutné také jako omáčka na špagety. Naši předkové přikusovali brambory na loupačku.

Květiny, které jsme našli a vylisovali během léta, teď můžeme využít nejrůznějším způsobem. Nabízí se možnost rostlinky zarámovat nebo z nich vytvořit přáníčka (budeme postupovat podobně jako při výrobě novoročního přání). Originální je zapracování květin do vlastnoručně vyrobeného papíru. Uvádím zde předpis, který počítá s tím, že se výrobě papíru budete dlouhodoběji věnovat. Chcete-li si uvedenou techniku pouze vyzkoušet, nebudete si pořizovat rámy, ale nahradíte je látkou, ve které pomocí válečku na nudle provedete lisování. Dosušení papíru docílíte opatrně žehličkou.

Ruční papír
Potřebujeme dva dřevěné rámečky, co nejhustší pletivo, kterým jeden z rámů potáhneme, krabice od mléka nebo džusů, vaničku, do níž by se dal rám ponořit, lepidlo Herkules, mixér a dále například různobarevné papíry, lisované květiny, rozdrcené bylinky, , barevná vlákna surové vlny apod. podle valstní fantazie.
Pečlivě napneme síť na rám ze všech čtyř stran. Přichytíme hřebíčky nebo sešívačkou. Pevně - nejlépe pomocí prkének, která přibijeme úhlopříčně přes rohy - fixujeme rámeček (je-li pouze lepený) a drátěnku.
Příprava papírové hmoty: hnědý karton, který najdeme mezi potištěným obalem a hliníkovou fólií krabice od džusu, natrháme na malé kousky a namočíme do vody (nejlépe přes noc). Ráno přebytečnou vodu vylijeme a hmotu spolu s malým množstvím lepidla Herkules velmi pečlivě rozmixujeme na hladkou kaši. Bylinky, vlnu, útržky potištěných nebo barevných papírů, zkrátka to, co chceme do hmoty zapracovat, můžeme buď rozmixovat do kaše už nyní, nebo pokud chceme na papír aranžovat vylisované květiny, bude lepší počkat na konečnou fázi, kdy je papír ještě mokrý a květiny do něj lze ještě zalisovat. Kaši nalijeme do vaničky, ponoříme do ní oba rámy tak, že rám se sítí leží sítem nahoru a prázdný rám je položený na něm a zajišťuje, aby se hmota rozložila do žádaného tvaru (obdélník, čtverec). Nabereme rovnoměrnou vrstvu kaše. Rámy zvedneme a vylijeme (nebo jemně vytlačíme) vodu. Odklopíme první rám. Nyní je čas zalisovat do hmoty květiny apod. Po chvíli se můžeme pokusit papír opatrně sejmout (špachtlí nebo nožem), přenést na savý materiál (např. flanel). Papír vložíme mezi dva kusy savého materiálu a opatrně žehličkou dosušíme. S ručním papírem se dá dále pracovat, můžeme ho kombinovat s vlnitou lepenkou, barevnými papíry, může se stát součástí koláží...

ZDRAVÍ
Kromě hub sbíráme v tomto období bezinky a jeřabiny. Ale jak jedlé jeřabiny bezpečně poznáme? Jejich list je do poloviny hladký a od půlky až do špičky vroubkovaný. Nejlepší jsou údajně jeřabiny, přes které přešel první mrazík. My je využijeme hned několikrát. Navlékneme si je jako korále nebo do girland, které nám s přicházejícím podzimem ozdobí kuchyňské okno. Pro období imy si nasušíme plody i nadrobno nařezané větvičky (hodí se ke koupelím, inhalacím i na čaj) a také zkusíme plody zavařit (používají se podobně jako nakládané brusinky).

Jeřabiny v cukru
1 kg odstopkovaných jeřabin, 60 g cukru, 4 citrony.
Jeřabiny opereme, odstopkujeme, necháme okapat a dáme do kastrolu. Mírně podlijeme a dusíme. Po dvou minutách přidáme cukr a mícháme, dokud se úplně nerozpustí. Plníme do vypařených sklenic, uzavřeme a asi 25 minut sterilujeme.

TRADICE

Na svatého Vavřince
V noci z devátého na desátého srpna z nebe padají hvězdy. Jsou to prý slzy svatého Vavřince, který byl 10. srpna 258 v Římě upálen. Vavřinec byl v dobách pronásledování křesťanů Římany biskupem Sixtem pověřen, aby ukryl poklad římského sboru. Se svěřeným majetkem naložil po svém - rozdělil jej chudým a potřebným. Když se o pokladu doslechli Římané, chtěli jej získat. Vavřinec slíbil poklad do tří dnů přinést, a skutečně - třetího dne přivedl do paláce zástup potřebných, jimž pomohl. Za to byl odsouzen k mučednické smrti na rožni. Proto je také patronem všech povolání pracujících s ohněm.
V českém prostředí bývalo o tomto dnu zvykem zdobit na památku sv. Vavřince stavení zvenčí jeřabinami nebo uplést na dveře jeřabinový věnec. Jeřabinami si prý večer označili římští vojáci stavení, kde Vavřinec nocoval. Ráno však byly stejně "označeny" všechny domy, takže Vavřinec uprchl.
O této noci můžeme na zahradě rozdělat oheň, pozorovat oblohu a vyprávět příběh o svatém Vavřincovi. Můžeme všude rozvěsit lampiony a čekat na padající hvězdu, abychom v duchu k nebi vyslali svá přání.

15. srpna - svátek Nanebevzetí Panny Marie
V předvečer tohoto svátku si nezapomeneme uvařit medovou kaši, která má ochraňovat před zlými nočními duchy. V den Nanebevzetí Panny Marie se světívaly byliny a semena. Těm pak byla přikládána mimořádná moc - měla nejen léčivé účinky, ale chránila i před bouřkou, krupobitím a povodní. My si v tento den můžeme natrhat kytici bylinek a uvaříme si bylinkový čaj (vhodná je například směs listů maliníku a jahodníku, květů měsíčku, slézu a meduňky).

Související články najdete v rubrice Maličkosti dělají dokonalosti, ale dokonalost není maličkost (rubriky jsou vpravo na stránce nahoře).

Tento článek mohl vzniknout díky knize Nápady pro maminky na mateřské dovolené - Hana Doležalová
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 celestina celestina | 1. srpna 2011 v 19:23 | Reagovat

Panáčku, vy teda máte úžasnýho a krásnýho a krotkýho a výstavního koňa :-)

2 Sara Sara | 9. srpna 2011 v 10:48 | Reagovat

Tak dneska je zrovínka svatého Vavřince. A u nás doma nepadají jeho slzy, ale kusance omítky až se barák třese. Máme totiž na domě lešení a 30 dělníků se sbíječkami co loupou perníček. Kočičky jsou zalezlé ve svetrech v šatně a já si pouštím hlasitou chrámovou hudbu, protože píšu o bazilice Sacre coeur :-D

3 Sara Sara | 9. srpna 2011 v 10:54 | Reagovat

Jé tak on jim utekl to je prima. Jeřabinky máme před barákem a za barákem a jsou moc krásné a je to strom tvého muže, tedy podle indiánů.

4 Misa Misa | Web | 9. srpna 2011 v 15:36 | Reagovat

Matýsku! Já už se na tebe strašně moc těším!! :-)
A těším se taky, že si snad ještě zajdem na hříbky a dám si po několika letech praženici! ;-)

5 Misa Misa | 9. srpna 2011 v 15:38 | Reagovat

[2]: a Saro, budeš tedy přijímat návštěvy? Nebo jsi uzavřená do sebe a s fotkami a hledáním informací? My bychom opravdu rádi udělali malou invazi, zedníci nezedníci :-D

6 Sara Sara | 9. srpna 2011 v 20:35 | Reagovat

invaze je u babičky v Jundrově :-)

7 brabi brabi | 10. srpna 2011 v 21:32 | Reagovat

A zase sprška zajímavostí. Člověk pořád vymýšlí co by a kde by a ono je to dávno předtím vymyšlené. Ještě že nám to Veve tady tak mile připomíná  ;-)

8 Milhaus Milhaus | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 15:55 | Reagovat

hej tak to je libovýýýýý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama