... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

Zářijové nápady

1. září 2011 v 7:00 | Waity |  Maličkosti dělají dokonalosti, ale dokonalost není maličkost
Sluníčko zachází za hory,
pasáčci pečou brambory.
Sluníčko zachází za kostel,
pasáčci lezou na postel.

ZAHRADA
Zde je několik tipů na zpracování úrody:

Podzimní hra na veverky
Potřebujeme padaná jablka, hrušky nebo švestky, celou skořici, škrabku, nůž, jehlu, nit, napínáčky, plech, papír na pečení.
Na zahradě nasbíráme napadaná jablka. Pomocí škrabky, je zbavíme slupek (slupky nevyhazujeme, ale usušíme a schováváme na čaj), rozkrájíme na měsíčky a navlékneme na nit, kterou zavěsíme mezi dva napínáčky na okno. Jablka můžete místy proložit kouskem celé skořice (kvůli vzhledu i vůni). Výhodou je pod oknem umístěné topení. Potom bude naše malá sušárna fungovat dokonale. Kromě jablek můžeme stejným způsobem nasušit například houby a jeřabiny.
Hrušky a švestky sušíme (nemáme-li sušičku) v elektrické troubě na plechu pokrytém papírem na pečení při teplotě 50-70°C. Sušíme co nejvíc plodů najednou, protože sušení trvá velmi dlouho a zbytečně bychom plýtvali energií.

Hrušková povidla
Potřebujeme přezrálé hrušky, sůl. Příprava povidel je velmi jednoduchá. Polovinu hrušek zbavíme slupky, druhou polovinu nakrájíme se slupkou. Ovoce zbavíme jádřinců, přidáme pár zrnek soli a vaříme na mírném plameni až do požadované konzistence. Povidla nemusíme sterilovat: čím jsou hustší, tím menší je nebezpečí, že se zkazí.

LES
Na svých procházkách s dětmi pozorujeme proměnu přírody. Jinovatku, kterou první ranní mrazík pokrývá pole i louky, postupně dozrávající plody, ptáky, kteří se nervózně houfují na drátech.
V lese v tomto období sbíráme první kaštany, žaludy, bukvice a ořechy. Nezapomeneme si také najít bezinky, jeřabiny a trnky. Lesní plody částečně usušíme na lískách (kaštany, žaludy), připravíme si tak na zimu zásoby, které budeme nosit zvířatům do krmelce. Nezapomeneme na vánoční řetězy, pro jejichž zhotovení budeme potřebovat spoustu červených jeřabin, ořechů i žaludů.

Girlandy
Potřebujeme režnou nit, jehlu, přírodní materiál (listy, plody, květy slaměnek).
Z lesních plodů a padajících listů můžeme také navléknout bohaté girlandy, kterými ozdobíme okna nebo vchodové dveře. Krásné jsou kombinace zelených žaludů, hnědých kaštanů, žlutě a červeně barvících se listů a červených jeřabin. Podobnou girlandu si můžeme zhotovit i ze slaměnek. Slaměnky navlékáme na nit tak, že jehlu prostrčíme středem kytičky. Aby vznikla girlanda, potřebujeme slaměnek velké množství. Nebo můžeme kombinovat také s listy a plody.

Podzim vteřinu po vteřině
Potřebujeme fotoaparát. Vybereme si v blízkém okolí urostlý strom (nejlépe javor) a budeme jej fotografovat v průběhu celého měsíce vždy jednou denně pokud možno ve stejnou hodinu. Získáme cyklus obrázků, z nichž čtyři si nakonec můžeme zarámovat.

ZDRAVÍ
Jablečný ocet
Potřebujeme jablka, nůž, třílitrové zavařovací sklenice, nerezové struhadlo, vodu, síto, dřevěnou vařečku, gázu, sklenice.
1 kg jablek dobře umyjeme, okrájíme stopky a okvětí. Včetně slupky a jadřince nahrubo nastrouháme. Dáme do vypařené třílitrové sklenice a zalijeme studenou vodou tak, aby pět cm od hrdla zůstalo místo. Zakryjeme talířkem a dáme na deset dní nahoru na kuchyňskou linku. Po tuto dobu vždy dvakrát denně promícháme čistou dřevěnou vařečkou. Šťávu přelijeme přes sítko. Přelijeme opět do vypařené sklenice a postavíme na dvacet dní do studené spíže. Přikryjeme, nemícháme ani neodkrýváme. Po dvaceti dnech přecedíme přes gázu a naplníme do sklenice. Zazátkujeme a uložíme v lednici.

Jablková povidla
3 kg jablek umyjeme, oloupeme, vykrájíme jádřince, nadrobno nastrouháme, smícháme s 1 kg cukru a se 125 ml 4% octa a necháme přikryté do dalšího dne. Potom zvolna vaříme, dokud nezhoustnou a plníme do vypařených sklenic. Během vaření můžeme přidat celou skořici a hřebíček. Ty nakonec vyjmeme, počkáme, až se na povrchu povidel utvoří škraloup, a zavíčkujeme.

TRADICE
Příchod podzimu je v české tradici spojen s posvícením, na Moravě s hody. Jedná se o podzimní slavnost na památku posvěcení chrámu. Datum posvícení bylo od vesnice k vesnici jiné. Podzimní slavnost zároveň oslavuje šťastnou sklizeň a ukončení zemědělských prací.
Na posvícení se lidé připravovali nejméně týden předem: úklid, velké nákupy a zabíjačka. To všechno nesmělo chybět. Pekly se posvícenské koláče a po posvícenské mši se na stůl nosil prý nejslavnější oběd v celém roce. Obvykle bývala kromě polévky pečená husa s knedlíky a se zelím, kuřata, vepřová, zapíjelo se pivem. Večer se samozřejmě konala v hospodě posvícenská zábava. Staročeské posvícení prý trvávalo celý týden.
Posvícení bývalo jakýmsi společným poděkováním za úrodu. Touto slavností začíná doba podzimu.

Pivní chleba
1 kg hladké mouky, 50 g kvasnic, půl láhve světlého piva, po 2 lžičkách soli, kmínu, anýzu. Vypracujeme těsto, rozdělíme na dva bochníky a necháme asi hodinu kynout. Plech posypeme silnou vrstvou mouky a pečeme v mírně vyhřáté troubě asi 90 minut. Povrch potíráme slanou vodou.

Domácí chleba
1 kg hladké mouky, po 2 lžičkách soli, tymiánu a kmínu. 1/2 l vlažné vody, 60 g droždí, 3 polévkové lžíce vlažného mléka, špetka cukru, trocha octa.
V míse smícháme mouku, koření a sůl. Z oslazeného vlažného mléka a droždí si připravíme kvásek. Když vzejde, nalijeme do mísy s moukou. Přidáme vodu a zaděláme těsto. Hodinu necháme v teple kynout. Rukama namočenýma ve vodě vypracujeme dvě šišky - nožem ozdobíme a necháme ještě dvacet minut kynout na plechu řádně posypaném moukou. Hodně rozpálíme troubu, šišky potřeme octovou vodou a pět minut prudce pečeme. Zvolna dopékáme asi 45 minut. Během pečení potíráme vodou.

Související články najdete v rubrice Maličkosti dělají dokonalosti, ale dokonalost není maličkost (rubriky jsou vpravo na stránce nahoře).

Tento článek mohl vzniknout díky knize Nápady pro maminky na mateřské dovolené - Hana Doležalová.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 tepi tepi | 1. září 2011 v 20:43 | Reagovat

Já nevím jestli je to pravda,ale povidlí se prý vařilo bez cukru. Vždycky jsem si říkala, že to je náramně zdravá marmoška. Musím se podívat do nějakých dalších receptů. :-D

2 tepi tepi | 1. září 2011 v 20:45 | Reagovat

Ty girlandy jsou jedlé? Nemuselo by to být špatné navěsit si na okna švestky hrušky a jablíčka a pak je okusovat jako z vánočního stromku? 8-O

3 Misha Misha | Web | 1. září 2011 v 21:17 | Reagovat

Girlandu nebo podzimni venecek na dvere doma delat budeme. Uz se tesim, az budem hledat material :-)
A do povidel z hrusek se asi taky pustim, protoze je MILUJU ;-).
Hezky clanek, dekuju!

4 brabi brabi | 1. září 2011 v 21:55 | Reagovat

Do hruškových povidel se nemusí dávat cukr, protože samy o sobě obsahují hodně cukru, že? Některé hospodyňky si dělaly na zimu jabka nastrouhané, nacpané na pevno do sklenic a sterilované a pak to měli v zimě do štrůdlu.

5 Sara Sara | 2. září 2011 v 19:52 | Reagovat

Právě jsme se vrátili ze Slovenska z jedné farmy kde chovali ovečky přímo na louce na kterou vidí lidé kteří sedí ve venkovní zahrádce. Měli také kočku s koťátky, která pochodovala pod stoly nebo po dřevěném žbrdlení. Všechno jídlo bylo nějak spojené s ruční výrobou ze statku. Bača, který večer scházel z hor s dvěma ovčáckými psy a nechal na dohled velké stádo krav, ovečky pouštěl mezi děti, nechával je pást a pak je s dětmi zaháněl do ohrady. Pískal na fujaru nebo píšťalku, půjčoval dětem kloboučky a  vyřezávané hole na tu ovčáckou práci. Chodíval v kroji nebo ovčí vestě a ukazoval co ovečky nejradši a kde to najít. Děti měly pojmenované jehňátka a naše Kytička a Kiki za námi chodily a bečely nám k jídlu. Ochutnávali jsme všechna ta jídla s bryndzou a pirohy a pečené brambory, domácí chleba s polívkama z hub a večer si dávali ještě zmrzku a borůvky a lesní jahůdky. Paní domácí nám sypala borůvky i do borůvkového likéru. Říkala, že borůvková povidla se dělají bez cukru, hodně dlouho se na ohni pomaloučku vaří a jsou sladká jako med. Píšu to všechno proto, protože na té kolibě měli snad úplně všechno co tady Waity píše o lidových tradicích. Visely tam z trámů česneky a papriky a slaměnky a slaměné střevíčky. Všechno se podávalo na tmavěčervené keramice zdobené bílým malováním a připomínajícím perníčky. Na oknech měli paličkované a háčkované záclonky a v jizbách ručně vyřezávaný nábytek. Všechny chatky i hospoda byly roubené s doškovými střechami a na každém okně kvetly muškáty. Před každou chaloupkou byla vyřezávaná socha jánošíků, bačů, krojaček nebo oveček a ovčáckých psů. Bylo to krásné, teploučké a milé navrácení do dávných dob.

6 waity waity | 4. září 2011 v 9:10 | Reagovat

Dva dny tu nejsem a lavina komentářů! :-)Hlásím, že článek byl odeslán automaticky zatímco já jsem se "blila" z podoby. Předtím si tím prošel Bastyšek, hned potom Tepi s Elinkou. Míšo, ještě, že jsi měla zdravý rozum a nešla na babinec ;-) Včera večer to chytil i náš mrňousek, ale naštěstí má nějakou lehčí formu, tak alespoň vím, že do něho nebudu cpát žádné papání, jen oslazený čajík. A zítra už bude dobře :-)
Ty povidla bych taky ráda vyzkoušela, ale letos nemáme vůbec žádné hrušky. Tak snad příští rok?
Sáro, na tom Slovensku u bači a oveček
muselo být překrásně!!!

7 Sara Sara | 4. září 2011 v 19:30 | Reagovat

Hlásím, že blití jsem zdárně ukončila a i když to nemá nic společného s Waitiným inspirativním článkem, na povidlí zrovna chuť nemám. [:tired:]  :-D :-P

8 waity waity | 7. září 2011 v 0:24 | Reagovat
9 Misha Misha | Web | 8. září 2011 v 9:41 | Reagovat

[7]:
Holky, decka, no snad uz nebudete blinkat dalsich par let!!
Uz jste se k dnesku, 8. zari, odporouceli do lesicka a do prirody na ty prirodni poklady? Jak pokracuje zari??? My hlasime jen prvni nalezene sisky a vetvicky. :-P
V nedeli na trhu se hodlam podivat po tech hruskach! :-)

10 Misha Misha | 8. září 2011 v 9:42 | Reagovat

misto toho udivenyho ksichtu jsem tam napsala dva otazniky :-?

11 Sara Sara | 9. září 2011 v 11:21 | Reagovat

U nás je moře šípků krásných měkoučkých červených a oranžových. Vezmeme s Lisou košíčky a půjdeme a určitě nezapomeneme kromě na čaj nasbírat také ty nejkrásnější na girlandy a samozřejmě pro princeznu na bále :-P

12 waity waity | 9. září 2011 v 17:06 | Reagovat

[9]: U nás září teprve nastalo. A to včera, kdy jsem zase po několika dnech  s malým vyrazila na vycházku. Předtím to byl jen matný rozmazaný svět ;-) Takže hlásím, že bezinky už usychají, takže letos neudělám asi ani svůj bezinkový likér. Až se o víkendu dostaneme do přírody, snad tam taky nějaké poklady najdeme :-)

13 tepi tepi | 14. září 2011 v 13:46 | Reagovat

Ahoj holky tak já teda taky hlásím, že tu mám na zahrádce od sousedů plno černých krásně zralých bezinek asi teda udělám ten roky vyhlášený prababiččin bezinkový likér.Waity pamatuješ jak jsme ho u ní na tajnačku vylizovali z hrnečků?? zbytky z babince co tam měla?? no to byla dobrota a od té doby jsem ho neměla snad jen u tebe a tak jdu rvát a dělat domácí likérek mňam... :-D

14 waity waity | 14. září 2011 v 15:06 | Reagovat

[13]: MŇAM!!!

15 Kolíska Kolíska | 24. září 2011 v 19:30 | Reagovat

Ahoj já s Davidem přejeme Matymu a jeho mamince hezkej podzimek a prosíme o nějaké novinky od cvičení, zdravé výživy a tak. My totiž nějak samo se to udělalo čekáme holčičku, táta je furt někde za prací a my nevíme coby, ách jo O_O

16 waity waity | 26. září 2011 v 14:48 | Reagovat

Kolísko, gratulujeme k holčičce, a kdy vykoukne na svět? :-) Tak už makám a máš tam další díl cvičení. Brzy přibudou novinky od nás - to budeš taky koukat ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama