... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

Říjnové nápady

1. října 2011 v 8:00 | Waity |  Maličkosti dělají dokonalosti, ale dokonalost není maličkost
ZAHRADA
Čas bramborové, řepné a zelné sklizně oslavíme třeba podle následujících receptů.
Sejkory
6 velkých brambor, 400g hrubé mouky, lžička soli, 2 vejce, 1 cibule, česnek, kmín, majoránka.
Brambory nastrouháme a zpracujeme s ostatními surovinami v těsto. Opékáme na pánvi pomaštěné špekem.

Roprachtické zelí
Na 1 kg červeného zelí 20 g soli, 20 g na kolečka nakrájené cibule, 10 g cukru, půl lžičky kmínu, jedno nahrubo nastrouhané jablko.
Všechno očistíme a nakrouháme, řádně promícháme a uložíme v soudku pod pokličkou zatíženou kamenem. Konzumuje se syrové nebo vařené či dušené na omastku.

Vegetariánský boršč
Kořenová zelenina, hlávkové zelí, brambory, cibule, rajský protlak, červená řepa, olej, bobkový list, pepř, sůl, nové koření, citron, cukr, jogurt a kopr.
Očištěnou zeleninu nadrobno nastrouháme, spolu s kořením osmahneme na oleji a vhodíme do vroucí vody. Přidáme celou cibuli a nakrájené brambory a vaříme do změknutí. Ochutíme rajským protlakem, citronem, solí a cukrem. Na talíři zdobíme čepičkou z jogurtu a koprem.

LOUKA A LES
V tomto období se budeme věnovat nejdn sbírání lesních plodů, ale také vybírání těch nejbarevnějších listů, které nám poskytnou mnoho inspirace. Naše okna se mohou stát podkladem pro hru s listy. Vylisované barevné listy všech velikostí a barev na ně můžeme nalepit do tvaru věnečků nebo tak, že připomínají listí rozfoukané větrem a vznášející se ve vzduchu. Vylisované listy můžeme lepit na papír a dokreslovat, můžeme je natírat barvou a obtiskovat (třeba i na textil - pomocí textilní barvy), můžeme z nich vystříhat různobarevné tvary, ze kterých nalepíme koláž, můžeme je žilkami nahoru schovat pod papír a "vyvolat" je čáráním voskovky... S listy je zábava stejně jako s plody, z nichž pomocí špejlí a nebozízku vyrábíme fantastická zvířata.
Vylisované větvičky s barevnými listy se mohou stát součástí podzimní kytice, do které zakomponujeme materiál, který jsme přes léto usušili. Pokud se nám nedařilo, můžeme si nějaké suché květiny koupit. Je čas pustit se do aranžování podzimního zátiší.

Koš úrody
Potřebujeme květináč nebo košíček podle vlastního výběru, sušený rostlinný materiál včetně plodů (žaludy, kaštany, jablíčka, ozdobné dýně, kukuřice, oranžové lampionky, plody měsíčnice apod.), mech, větvičky s bobulemi (vzhledem k bezpečnosti dětí raději nejedovatými - šípky, jeřabiny, trnky, hloh), špejle, drátek, nit, nůž, nůžky, aranžovací hmotu.
Podle svého vkusu a možností si můžete vytvořit sami působivé aranžmá. Jediným pravidlem je citlivě přemýšlet o formě a vhodných barevných kombinacích.

Truhlík z krabice od bot
Potřebujeme pevnou krabici, do které se jako do truhlíku vejdou květináče, zajímavé větvičky, různé mechy (suché), bobkový list, skořici celou, hvězdičky badyánu, nové koření, lisované listy apod., igelit, sešívačku, lepidlo Herkules.
Dno a boky krabice důkladně vyložíme nepoškozeným igelitem, který přichytíme ke stěnám sešívačkou. Nyní můžeme krabici beze zbytku polepit zvenku přírodním materiálem, takže vyrobíme originální truhlík z přírodnin, a to bez pilky a hřebíků.
ZDRAVÍ
Šípková marmeláda
Šípkový čaj známe všichni, ale šípkovou marmeládu asi dělá málokdo. Já tedy jednoho takového blázna znám, co si s tím dal tu práci a po půl dni namáhavé práce získal jednu sklenici pravé 100% šípkové marmelády. Asi to ale stálo za to! Tady je recept:
1kg šípkového protlaku, 600 g krystalového cukru.
Dobře vybarvené, ale nezměklé šípky opláchneme. Každý rozřízneme napůl a pečlivě odstraníme semínka. V hrnci podlijeme sběračkou vody a vaříme, dokud šípky nezměknou. Pak prolisujeme přes síto a protlak odměříme. Na 1 kg protlaku přidáme 100 g cukru. Vaříme 20 minut. Po částech přisypáváme další cukr a vaříme, dokud marmeláda nezačne rosolovatět. Uzavřeme do vypařených sklenic a do vychladnutí obrátíme dnem vzhůru.

Koupel z jeřabin při nachlazení
Sušené jeřabiny včetně větviček i listů.
Tři hrsti směsi vhodíme do vařící vody a deset minut vaříme. Přecedíme a nalijeme do vany s teplou vodou. V koupeli setrváme dvacet minut.

TRADICE
V říjnu se leckde ještě slavívalo posvícení. Protože jinak je říjen na zvyklosti "chudý", můžeme se zabývat dvěma řemesly, která u nás byla zejména v horských krajích tradiční. Mám na mysli navlékání korálků a tkaní. Součástí těchto "zimních" prací bylo sezení u kamen a vyprávění starých příběhů.

Podzimní korále
Potřebujeme šípky, jeřabiny, celou skořici, nové koření, hřebíček, žaludy, děravé těstoviny, jehlu s menším ouškem, režnou nit.
Tvrdé "korále" (např. nové koření) den předem namočíme. Podle vlastní fantazie navlékáme zajímavé přírodní ozdoby, které můžeme použít jako vánoční výzdobu nebo jako bižuterii.

Pavučina
Potřebujeme špejle, nit, barevné vlny.
Prvním tkalcovským pokusem je pavučinka, kterou si můžeme zavěsit do okna. Tři špejle svážeme uprostřed do hvězdice. Potom postupně směrem od středu proplétáme kolem dokola vlnu na způsob pavučiny. Pozor - neutahujeme, nebo se nám celá osnova zhroutí. Zkušenějším tkalcům může tatínek vyrobit malý stav podle následujícího návodu.

Rámeček na tkaní
Potřebujeme dřevěné laťky o velikosti 7 x 1,5-2 cm, hřebíky s větší hlavičkou, kladívko, potravinářský provázek, 5 cm široký pruh silnějšího papíru, dvě dřevěné tyčky o síle tužky, silnější vlnu.
Z připravených latěk sbijeme dřevěný rám o velikosti 50x70 cm. Na kratších stranách natlučeme asi půl cm od sebe hřebíky s větší hlavičkou. Mezi hřebíčky napneme osnovu. Na dolní straně propleteme ob jednu nit pruh silnějšího papíru a na horní straně propleteme dvě tyčky.
Tkáme vlnou. 1. řada - zvedáme sudé nitě, 2. řada - zvedáme liché nitě. Řady k sobě "stloukáme" pomocí vidličky.

Související články najdete v rubrice Maličkosti dělají dokonalosti, ale dokonalost není maličkost (rubriky jsou vpravo na stránce nahoře).

Tento článek mohl vzniknout díky knize Nápady pro maminky na mateřské dovolené - Hana Doležalová.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 brabi brabi | 1. října 2011 v 18:12 | Reagovat

Přiznávám se, že mám již doma podzimní mísu s dýněma, šiškama, barevným listím apod. a na dveřích barevný podzimní věneček. Když je ten podzim. Netajím se, že nemám podzim ráda a tak si ho aspoň trochu zpříjemním.

2 celestina celestina | Web | 1. října 2011 v 19:24 | Reagovat

začátek října je krásný. Příroda se ačíná barvit, je teplo a všechno voní. Konec doufám bude taky takový, protože listopad už svádí do peřin a začíná mě děsit, jak dlouhá a těžká zima na nás udeří. Tvoje měsíční inspirace jsou báječné. V každé něco najdu co potom  aplikuji a zkouším.

3 celestina celestina | Web | 2. října 2011 v 19:01 | Reagovat

prosím tě, můžeš se zeptat toho trpělivce, co vařil šípkovou marmeládu, jestli by se místo krájení nedal použít mixér a pak to všechno vařit i se semínkama...a scedit nakonec? Protože tato marmeláda mě láká, ovšem představa krájení a vysemínkovávání je odpudivě silnější :-D

4 Sara Sara | 2. října 2011 v 21:49 | Reagovat

Ahoj, nejsou náhodou sejkory - bramboráky? No zkusím to, protože všechno bramborové strouhané je Mńam. :-D

5 waity waity | 2. října 2011 v 22:50 | Reagovat

Brabi, tak mně se akorát suší na topení šípky :-D
Celestinko, já myslím, že by to taky šlo. Nedávno jsem zpracovávala předloňské šípky na čaj takovýmto způsobem, že jsem vařila ve vodě, která se po půlhodině skoro vyvařila, pak jsem chvíli mačkala (mačkačkou?) na brambory a byla z toho taková hustá mňam šípková šťáva :-)
Sáro, sejkory jsou určiťo bramboráky, to je jasný, akorát jsem nevěděla, že tomu tak dřív říkali ;-)

6 waity waity | 2. října 2011 v 22:55 | Reagovat

[3]: A jestli se do těch šípků Celestinka dá, tady je jeden starší článek od Sáry - komplet informace o šípkách: http://madlenangelinasara.blog.cz/1002/ruze-sipkova-rosa-canina

7 Sara Sara | 5. října 2011 v 11:13 | Reagovat

Mimochodem tady je teď moc hezky podzimně upraveno :-D

8 celestina celestina | 8. října 2011 v 18:34 | Reagovat

tož tedy děkuji za info, jestli najdu chvíli na sběr šípků, které zřejmě omrzlé opadaly, zkusím to. A když to zkusím, dám vědět,jak to dopadlo ;-)

9 waity waity | 9. října 2011 v 10:43 | Reagovat

[8]: Letos je šípků mraky ještě teď, ale jsou jakési měkké a to ještě vůbec nemrzlo. Tak uvidím, jestli se vůbec zadaří nasušit :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama