... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

Tak to je ta moje malinkatá sestřička :-)

27. dubna 2012 v 23:43 | Waity |  Domov bez dětí je jako zvon bez srdce - Kulíškův a Copaťoučké sešitek
A najednou tu byl ten správný čas, to správné jaro, ten správný den, nastala ta správná hodina a maminka uprostřed noci vzbudila nejprve tatínka, pak mě, trochu jsem plakal co se děje, vzali spoustu věcí, oblíkli mě, posadili do autíčka a zavezli jsme mámu do porodnice, dala mi velkou pusinku a s tátou jsem jel k bubu.

Tam jsme napjatě čekali až do rána, táta si ke mně na chvilku lehl a já jsem ještě chvilku spinkal, ale nikdo jiný ne, prndali pak v kuchyni a pili čaj, ráno táta odjel pomáhat sestřičce udělat hop z bříška..pak jsme s bubu byli napjatí ještě chvilku ráno a dopoledne, dlouhou chvíli deštivého dopoledne jsme si krátili malováním a mazlením, než nám táta zavolal, že už mám svoji maličkou sestřičku Andulku na světě!!!
Prý je malinkatá, trošku větší než jsem byl já: 2130g a 43cm. Po porodu ji dali mamince pochovat, hned se prý přisála a pak ji odvezli spinkat na oddělení, kde jsem spinkával tehdy před dvěma roky i já, ale není v inkubátoru jako já, je prý ve vyhřáté postýlce a maminka za ní každé tři hodiny může přijít, pomazlit se a hlavně nakrmit, aby trošku vyrostla a mohla brzy domů.

Navštěvoval jsem maminku skoro každý den, ale vždycky jsem usnul když jsem za ní šel. Tak si mě vzala aspoň k sobě do postele, to se sestřičky divily, že tam má takové velké miminko..
Jinak jsem byl u bubu a někdy u tety Isky s jejíma dětma a moc se mi tam líbilo. Ale po mámě mi smutno bylo, vzpomněl jsem si vždycky večer na ni a ona byla smutná taky. Tak jí bubu posílala fotečky přes telefon, aby viděla, jak se mám hezky.
Mám teď nejlepšího kamaráda a kamarádku na světě. Mám je moc rád! A teta Iska a bubu jsou jako mé druhé maminečky..
Za několik dní maminku se sestřičkou pustili domů a já jsem byl ještě tři dny u bubu, aby se miminko mohlo u nás zabydlet.
Třetí večer ale bubu zavolala mámě, že už jsem po osmi dnech bez ní opravdu smutný a ani u tety Isky už mě nic nerozveselí. Prostě jsem se všemi přestal mluvit a byl jsem moc a moc smutný. Mámě hned začaly téct slzy a ještě ten večer poslala tátu pro mě a i když jsem už spinkal, dal mě táta do autíčka a zavezl přímo do její náruče. Taky už to beze mě nemohla vydržet. Ráno jsem se probudil v rodičovské posteli a naproti mně ležela moje malá sestřička. Dokonce mi dala i dárek, tak jsem si ho hned prozkoumal a pak jsem se jal zkoumat to miminko.
Je jiná, než jsem si ji představoval když ještě byla v bříšku. A vydává takové divné hezké zvuky, hned jsem je začal opakovat a smál jsem se. Líbí se mi její maličkaté ručičky a nožičky, pořád je chci mačkat. Taky se mi líbí hlavička s vláskama - hlavičkou bych hrozně rád kroutil, a když sestřička bumbá mlíčko, tak se jdu vždycky podívat nebo skáču kolem, až mi maminka nadává, ať neskáču, že bude miminko blinkat. Ale když mně se to skákání tak hrozně moc líbí. Jinak jsem hodný, pomáhám odnášet plínečky do koše, někdy mažu miminko krémem a chodím se koukat, jak se máma o něho stará.
Moje hlášky o miminku:
"Miminko plače očičkama."
"Anitko, neplakej, přijede pan hasič - a sundá tě."
"Miminko udelalo: pčik."
"Aníta má malinkatý ručičky a malinkatý nožičky. Matynek má taky malinkatý ručičky."
"Matynek miminkovi udelal: mahá mahá." (malá malá)
"Miminko bumbá míto." (mlíčko)
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Sara Sara | 28. dubna 2012 v 19:46 | Reagovat

Tya, ta je tak krásná to bude holka s tmavými culíčky a tmavýma očima a už teď má dlouhé štíhlé prstíky tolik potřebné pro hru na hudební nástroje a vůbec celé je to děťátko k zulíbnání. Nezlobí, hezky spinká, hezky papá, hezky přibírá a Tya když se dere k mamince a vezme to přes ni tak ani nekníkne. Moc dobře tě bráško už zná. Je to holčička jako kvíteček a máme z ní velikou radost, už se těšíme až Tyášku přivedeš sestřičku ukázat na babinec. Zatím jsem ji jednou chovala a po těch rošťácích co mají kolem 10kil a lezou mi na hlavu to bylo pochování lehounké něžné a miloučké. Tak ahoj na internetu sokolí vílko, posílám virtuální pusinky než tě olíbu doopravdy. Jo a Tya dávej pozor na mámu víš ať se rychle uzdraví a může si v budíkově zaskákat s vámi všemi na trampošce. Dneska teta Ia skákala jako blázen, málem nám uletěla jako nějakej juchající pták. Jinak Tya dneska byl na oslavě a s Bastyškem vykoupali motorky, olízali čokoládu z dortu, poprali se o meče z jednohubek a vzájemně si utopili klobouky. Tak nazdar rybníčci.

2 Sara Sara | 28. dubna 2012 v 20:00 | Reagovat

Ta fotečka jak se děti drží za ruce je bezva :-D

3 Misha Misha | 28. dubna 2012 v 22:40 | Reagovat

:-) Jeeeee, Anicka je krasna a nevim, mne pripada, ze je svemu braskovi strasne moc podobna!!!!
Pokazde, kdyz vidim takove cerstve narozene miminko, tak se divim, JAK se mohlo vejit do mamina briska. No jo, mohlo a se svymi dlouhymi vlasky jen cekalo na ten Den.
Anicko, mas obrovske stesti, ze mas takoveho prima brasku.
Holky, moc se opatrujte. ;-) :-)
Ty hlasky jsou perfektni a fotky taky!!!

4 waity waity | 30. dubna 2012 v 13:33 | Reagovat

[3]: Misho, kdybys viděla, jak je malinkatá (protože fotky hrozně moc zkreslují a mimi vypadá mnohem větší) tak by ses nedivila, jak se Andulka do mámina bříška vešla. Je ale pravda, že za poslední týden přibrala snad půl kg, zatím tedy přibírá kosmickou rychlostí a rychle dohání ostatní tříkilové novorozenečky ;-)
V některých chvílích je opravdu podobná bráškovi, spíš je ale do rodiny Kolomazníčků :-)

5 Kolíska Kolíska | 1. května 2012 v 8:50 | Reagovat

Ježiš to je mimino krásný, černá kočka malá ta bude svádět kluky a jak ona už kouká do foťáku no kolik jí je ona normálně kouká očima. Tydle prcci přece mají zamžený pohled. Nádherná fakt Waity blahopřeju a ten váš Maty je asi pěkně vyvalenej co to tam v tý posteli má za živou hračku. Pochopil že jde o dítě nebo si myslí žes mu pořídila panu. Co já bych za to dala ách jo ale už se to blíží ještě týden. Pak si budete holky Anička s Mahulenkou psát spolu jo? Tož přeju do života všecko dobré holko jak lusk :-D

6 waity waity | 1. května 2012 v 12:18 | Reagovat

[5]: Už se moc moc těšíme na další panenku - kamarádku Mahulenku, ještě týden a hoplá, Mahulenko, třeba to bude dřív o týden jako u nás, tak se pak ozvi, jo? Budete si spolu s Andulkou dopisovat tak jako Maty s Davídkem :-)

7 Radka Radka | 1. května 2012 v 12:26 | Reagovat

No páni, to je sličná brunetka :-) Tak ahoj Aničko a ahoj Matyášku, moc vám to všem na fotečkách sluší. A hlášky jsou úžasný, hlavně ta s hasičem hódně pobavila Kryštofa. Takové krásné malé děti...a tak rychle rostou! Jen si je užívejte a mějte se móc hezky, papa :-)

8 brabi brabi | 1. května 2012 v 22:14 | Reagovat

Ahoj Maty, ty máš doma takovou novou malou panenku na hraní, viď? Akorát si budeš muset chvíli počkat, než se budete spolu honit a výskat, až budou rodičům uši zalíhat ;) Vypadá to, že bude hezounká po své mamince a ty budeš od ní za chvíli odhánět kluky. Zatím ji dobře opatruj a mějte se moc a moc hezky.

9 tepi tepi | 2. května 2012 v 21:16 | Reagovat

Tak za nás všechny ještě jednou obrovská gratulace mamince Waity i tátovi a hlavně tobě statečný Kulíšku.Musím říct, že těch pár dní s tebou, kdy tě Bubu hlídala a býval jsi  s námi byly moc krásné a že jsi fantastický chlapeček.Čmeláček se zase dnes po tobě ptal, jestli  budeš na babinci, tak snad tě zase co nejdříve uvidíme.Má tě taky moc rád a chtěl by se s tebou zase projet na mašinách. Elinka se také ptá a posílá tobě i tvé sestřičce velkou pusu.Dnes říkala, že má konečně i sestřeničku A tebe milá rozmilá krásná Aničko zítra uvidím poprvé tak se už nemůžu dočkat jak si tě pochovám.Nechtěla jsem jezdit dřív a ohrozit tě nějakým hnusným bacilem ale teď už to nemůžu vydržet a když tak nádherně papáš a už jsi byla i venku tak teda jedu.Tak se děcka držte držíme palečky a máme vás moc a moc rádi.

10 Eva Eva | 3. května 2012 v 22:03 | Reagovat

Posíláme celé rodince moc pozdravů z Chodovky a gratulujeme k Aničce, ke krásné holčičce :-)Eva, Honza, Barunka a kočičáci :-)

11 Sara Sara | 6. května 2012 v 20:03 | Reagovat

Chtěla jsem ještě k malé Andulce říct, že se Verunce mojí holčičce opravdu povedla krásná zdravá panenečka a nebylo to jenom tak. Verunka měla u prvního děťátka spoustu nečekaných a nebezpečných komplikací a Matynek se dlouho musel vypiplávat, jako ptáčátko předčasně vypadlé z hnízdečka. Verunka, přesto, že si byla vědoma všech nebezpečí vrhla se do nového děťátka, skoro půlku těhotenství nám zatajila, protože jsme měli pořád takové pindy, jako že aby si to dobře rozmyslela a blablabla. Za to se jí dodatečně moc omlouvám. Prožila mnoho strachu a nejistoty a nakonec všechno dobře dopadlo a ta malá vílečka ta za to teda stojí. Naše Verunka kdysi jako sedmiletá holčička strávila na táboře sama v lese noc a byla vyznamenaná před celým táborem za statečnost. Dnes byla mnohem statečnější a nikdo z nás jsme jí ani neřekli, že si toho vážíme. Tak to říkám teď a tady a klaním se. Máma :-)

12 Kolíska Kolíska | 6. května 2012 v 20:28 | Reagovat

Tady Magdalena, dobrý den, jsem tu správně? Narodila jsem se včera ráno, vážím 3kila a moja máma Kolíska je borec. Tohle si teda pro sebe nenechám. Tak tatka ráno s bráchou odjeli a máma se mnou v břichu jsme dojily a poklízely a kydaly a snídaly a pak mamku najednou napadlo že neco není v pořádku. Volala tatku a on to nebral, protože řídil žejo. Tak si mamka sedla na traktůrek a jela k panu doktorovi na dědinu. Celou cestu troubila a bylo jí jako už docela blbě. Když slezla z traktoru tak se držela za břicho a všichni jí ustupovali z cesty, pan doktor se mrknul a zavolal erzetu, jenže jenom tak protože řekl mamce aby si vylezla na stůl že je už otevřená a co to proboha dělala na tom traktoru. Mimochodem ten mamka nechala běžet na parkovišti. Přijela erzeta, přijel tatka s bráchou, já se narodila v ordinaci, všichni z čekárny volali hurá at žije Magdalenka. Tatka dal bráchu k sestřičce a jeli jsme do Chrudimi do porodnice. Pan doktor se smál až se za břicho popadal všechny vyhodil a dával si prej s tátou panáka. Ptal se mámy proč si nezavolala sanitku a ona nevěděla, prý se bála zůstat sama a čekat. Když přijela měla zástěru a holínky. Tak už jsme v normální nemocnici, tatka je doma, já furt spím, brácha prej brečí a kozy ho olizujou. A máma když na mě nečučí a zrovna jí netečou slzy, tak zapisuje do notasu, kterej prý dostala za mě, aby si mohla s Davídkem každý den povídat a vidět ho přitom. Hurá břicho pryč mimišo je tady. :-)  :-D :-D :-P  [:tired:]  O_O

13 waity waity | 6. května 2012 v 20:47 | Reagovat

Huráááá!!! Magdalenko, vítej, to jste teda s mámou šikulky, že jste to takhle krásně zvládly :-D Asi to nebyla vůbec sranda, ale mamka je rozřehtaná, má úsměv od ucha k uchu :-D
To je prima, že jste daly vědět, tak to jsi se, Majdalenko, narodila taky dřív - jako Anička, že? Dávejte na sebe, holky, pozor a zase se brzy ozvěte, ano? :-)

14 brabi brabi | 6. května 2012 v 22:02 | Reagovat

Milá Magdaleno, sice vaši rodinu neznám, ale to nevadí. Moc tě vítám na světě, protože ses narodila takové šikovné a statečné mamince. Tak ať se ti tady líbí, zdravím vás obě za čtenáře :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama