... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

A další kamarádka je na světě!

15. května 2012 v 15:40 | Waity |  Duše je neznámá krajina
Představte si, další děťátko je na světě. Ptáte se, čí je to miminko? Přece naší virtuální kamarádky Kolísky.
Protože je možné, že se nechodíte dívat zpátky na komentáře, asi nevíte, že do nich nedávno malá Magdalenka popsala své první nadechnutí na tomto světě. A že nebylo jen tak obyčejné, jako z akčního filmu! Úžasný
Vítáme Tě mezi námi, Magdalenko, a když mi máma pošle fotku, dáme si Tě sem. Těšíme se na další zprávy o Tobě, Tvém bratříčkovi a Tvé mamince tam od Vás - ze zvířecí farmy.
A teď už slíbené povídání..

Tady Magdalena, dobrý den, jsem tu správně? Narodila jsem se včera ráno, vážím 3kila a moja máma Kolíska je borec. Tohle si teda pro sebe nenechám. Tak tatka ráno s bráchou odjeli a máma se mnou v břichu jsme dojily a poklízely a kydaly a snídaly a pak mamku najednou napadlo že neco není v pořádku. Volala tatku a on to nebral, protože řídil žejo. Tak si mamka sedla na traktůrek a jela k panu doktorovi na dědinu. Celou cestu troubila a bylo jí jako už docela blbě. Když slezla z traktoru tak se držela za břicho a všichni jí ustupovali z cesty, pan doktor se mrknul a zavolal erzetu, jenže jenom tak protože řekl mamce aby si vylezla na stůl že je už otevřená a co to proboha dělala na tom traktoru. Mimochodem ten mamka nechala běžet na parkovišti. Přijela erzeta, přijel tatka s bráchou, já se narodila v ordinaci, všichni z čekárny volali hurá at žije Magdalenka. Tatka dal bráchu k sestřičce a jeli jsme do Chrudimi do porodnice. Pan doktor se smál až se za břicho popadal všechny vyhodil a dával si prej s tátou panáka. Ptal se mámy proč si nezavolala sanitku a ona nevěděla, prý se bála zůstat sama a čekat. Když přijela měla zástěru a holínky. Tak už jsme v normální nemocnici, tatka je doma, já furt spím, brácha prej brečí a kozy ho olizujou. A máma když na mě nečučí a zrovna jí netečou slzy, tak zapisuje do notasu, kterej prý dostala za mě, aby si mohla s Davídkem každý den povídat a vidět ho přitom. Hurá břicho pryč mimišo je tady Smějící se
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 celestina celestina | 16. května 2012 v 16:36 | Reagovat

:-D  :-D To je krááásnej zrod! Na takový příchod na svět se vskutku nezapomíná. Milá Kolísko, gratuluju, jsi borec a šikulka a oběma, i Magdalence, přeji hodně sil a pevné zdraví. :-) ...A chlapi můžou jen koukat, co všechno ženské dokáží. ;-)

2 Sara Sara | 20. května 2012 v 17:04 | Reagovat

Ahoj Kolísko, koukám, že nakonec zvítězilo moc pěkné jméno :-D víš, nám městským lidem v jednom kuse někde vzadu v hlavě běží možnost a touha, odstěhovat se tam do samoty, udělat si farmu a žít v souladu s přírodou, být jako první lidé, všechno si dělat vlastníma rukama, vykašlat se na podpatky, reklamy, éčka, tramvaje a tisíce rádobydoktorů, kteří na nás zkoušejí kdeco, jen aby dostali provizi. Pořád na to myslíme, ale nikdy to neuděláme, chybí nám totiž odvaha. Vy jste to udělali a my vám strašně moc fandíme, trochu závidíme a někdy vás litujeme. Ty chvíle lítosti jsme prožívaly myslím všechny holky, které na tento blog chodí právě ve chvíli, kdy jsme četly, jak sis sama musela dojet s traktorem, aby se ti nestalo čeho ses tak bála, že budeš sama jen se zvířaty a přijde na tebe porod. A tvoji cowboys se budou prohánět s dodávkou po krajině, nepochybně s kozami co se vozí na pastvu? jak napsal v jedné povídce pan Hrabal? :-D  :-?  :-( Tak jsi to zvládla a je to úžasné, blahopřejeme k holčičce tady na holčičím blogu, kde ti teda fakt každá z nás potvrdí, že mít holčičku je báseň a pohádka a okouzlení a štěstíčko a úsměv každý den každou chvilku každé podívání po ní. Nemám nic proti malým klučičím nezbedům, ale jsou to fakt malí votravové. Tak teď ti po starostech a bojích s malým mužským přejeme krásné mateřství s Magdalenkou a ozvi se prosím, protože jsme na vás zvědavé. Sara a kočky Madlenka a Anděla, Waity a Andulka, Tepi a Lisetka a ještě další co sem občas kouknou. :-)

3 Kolíska Kolíska | 21. května 2012 v 14:22 | Reagovat

Jejda vy jste mě tak dojaly že tady bečím jako ta naša kozena co se jí právě narodilo kůzle. Tak už jsme doma a nemáme moc čas, protože mám Majdu, no já jí dala tak krásný méno jak tu píše Sára a von táta ji říká Majda nebo Majdaléna, to je jedno, tak já ji mám přivázanou v šátku a staráme se spolu o 4 kozeny a jedno kůzle a když jsme unavený tak si lehnem do trávy, čumíme do nebe a kozy nás poštuchujou. Táta s Davidem teda všecko ostatní dělají sami to je pravda a vaří děda, představte si, že najednou přijel a s čím má jako pomoct, no všecko mu padalo, pak se sekl sekyrkou a nakonec na něho spadly padací dvířka ve stodole a tak jsem se ho zeptala jestli nechce vařit. Jel do města, přivez si starou kuchařku po bábě a teďkom máme každej večír vdolky, cmundu, šišky, trhanec, sádlo s játýrkama, placky no paráda a hlavně v baráku je sranda, nosí podvlíkačky a na tom moju zástěru co sem v ní rodila. Já abych se z toho nepotento tak dělám zeleninový saláty, polívky a malýmu kašičky i když von teda už radši jí s chlapama. Jo a jak ste říkaly že s holkou je to jedna básen a tak to ste teda měly pravdu. Ta je tak hodná to fakt neznám. Tak my jdem cucat a děkuju, já tady fakt žádnou kámošku nemám, všecky sou strašně daleko abysme se mohly scházet. Dík. Majdaléna zdraví Andulku, holky to je ale dobře že už jste se vykulily žejo Waity. Jo a eště něco, jak psala Sára, že kovbojové si jezdili po kraji s kozama to jsem se smála a tu povídku si musím rychle přečíst, mě se zdálo že jsem to viděla v nákým filmu. No Sáro voni jeli pro granule teda jako pro žrádlo a právě to nebylo jako že by se na mě vykašlali. Von muž řekl abych se už nemusela zabývat klukem tak, že budou spolu a já prej budu polehávat, no tak jsem polehávala :-? v chlívě s vidlama a pak jsem polehávala se šitím :-P protože sem šila malé peřinky a taky jsem polehávala u plotny [:tired:] no a přitom polehávání jsem si začala rodit :-x ale nebojte dneska se tomu směje celej náš kraj a já už taky :-D tak už ahoj 8-O

4 waity waity | E-mail | Web | 24. května 2012 v 13:44 | Reagovat

Jéé, Kolísko, to ale máte kráásnej celodenní program ;-)
No, já taky nosím v šátku, páč to naše batole kolem mimina furt skáče a nedá si říct, myslí si, že ho tím rozveselí, ale většinou je to naopak. I když je pravda, že teď se Andulka začala smát a tak je brácha celej blaženej a volá: "Anulka se meje", když na něho hodí úsměv :-D
A s těma jménama, i Majdaléna je krásný a když to zdrobníš na Majdalenku, tak je to překrásný..náš tatínek říká Andulce "ty náš Buclíku", protože pořád bumbá mlíčko a tak krásně přibírá a narostly jí papulky a bradička :-)

5 waity waity | E-mail | Web | 24. května 2012 v 13:46 | Reagovat

Jo a máte bezva dědu :-D
A mimochodem, tak mě napadlo, podniká Váš taťka? Protože ten Tvůj porod a vzruch kolem něho Vám určitě pomohl v tom, aby se o Vás vědělo :-?

6 brabi brabi | Web | 29. května 2012 v 9:51 | Reagovat

Ahoj Kolísko, máš krásný dar vyprávění, hezky se to čte a chechtá se u toho. Jsi hrozně statečná holka a maminka, jak to tak kolem zvládáš. Konkrétně na porody a zmatek kolem, se po čase vzpomíná s úsměvem :-).Přeji tobě a tvé rodině hodně lásky, zdraví a humoru do života.

7 Lisetka Lisetka | 30. května 2012 v 10:00 | Reagovat

Anulka se meje :-D

8 Eliza Eliza | E-mail | Web | 31. května 2012 v 20:40 | Reagovat

Mám taky moc velkou radost!! Super se rozrůstáte!! ???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama