... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

Dětské sušenky a dětská zmrzlina pro mlsné jazýčky

15. srpna 2013 v 22:26 | Waity |  Maličkosti dělají dokonalosti, ale dokonalost není maličkost
Je pro mne čím dál důležitější, jaké dobré mňamky svým dětem dám. Po dobrém obědě nebo na svačinku potřebují něco co jim bude chutnat a přitom to neublíží, snad i prospěje jejich malým tělíčkům. Obchody jsou plné barevných kokin, přeslazených čokoládek plných chemie, snídaňových zdravých cereálií, které vůbec nejsou zdravé, předraženého pečiva, do kterého se přidává bůhvíco. Stačí se podívat na obal a na internetu si najít, co která slova, značky na obalech znamenají.

Poslední dobou jsem si všimla, že výrobci začali používat novou fintu. Jakmile se začalo víc mluvit o takzvaných éčkách a lidé si na ně už dávají pozor a čtou etikety, změnili taktiku. Na obalech svých výrobků už nepoužívají písmena E, ale přímo vypisují dané přísady a doufají, že běžný spotřebitel neuvidí žádná E, tudíž to vezme tak, že tam nejsou. A ta neznámá slova už si nepřeloží. Je tedy v domnění, že si koupil výrobek bez éček.
Chodím si (nejen dětské) potraviny kontrolovat na tyto stránky:
http://www.zdravapotravina.cz/
Stačí do vyhledávače zadat konkrétní potravinu a kolikrát se nestačím divit. Některé potraviny, o kterých jsem myslela, že jsou škodlivé, jsou vlastně docela v pohodě a naopak u kterých bych to neočekávala, obsahují spoustu nebezpečných látek. Většinou platí pravidlo, že čím jednodušší potravina, tím méně srágor v ní bude. Ochucené a obarvené výrobky (jogurty s ovocem, které v devadesáti procentech vůbec není ovoce, ale škodlivé barvivo, slané pochutiny všemožných příchutí už tak smažené a nezdravé a ještě jen "ovoněné" chemií, čokolády se všemožnými úžasnými náplněmi, pomazánková másla a měkké sýry různých chutí, barevné limonády, minerálky, barevné sirupy a další a další) vůbec nekupujeme. Zjistila jsem, že od té doby, co do nákupního košíku dáváme hlavně základní potraviny, hodně ušetříme. Ušetřené peníze potom samozřejmě utratíme ve zdravé výživě nebo za zeleninu.
Jen pro zajímavost: zkuste se třeba podívat na žlutou limonádu nebo Kofolu. Netušili jste, že zdravější je dát si v hospodě úplně obyčejné pivo, že? Klidně i nealkoholické nebo ochucené, ale u ochucených pozor a čtěte etikety. Dětem samozřejmě radši neperlivou vodu.
Ale to jsem už dost odběhla.

Nejlepší pocit mám, když připravím pamlsky doma :-) Je to levnější a přitom mnohem zdravější, protože si tam dám ty nejkvalitnější suroviny.
S Kulíškem jsme se dali do výroby sušenek. Zatím jsme vyzkoušeli tyto..
Tady je recept:
Sladké sušenky
300g mouky (lze různě namixovat, my jsme dali půl špaldové a půl kukuřičné a bylo to dobré, ale může být klidně i ovesná mouka, ta je naprosto úžasná, podle receptu se prý může dát tak 50g mouky z jedlých kaštanů)
250g tuku (dali jsme kvalitní máslo)
100g javorového sirupu nebo v levnější variantě třeba kukuřičného či jiného sladu. My jsme dali i zbytek agávového sirupu a malé množství hnědého cukru. Posledně jsem použila melasu, ale té se musí dát jen troška, maximálně malou lžičku. Hodně ovlivnila chuť sušenek, které potom byly trošičku nahořklé. Kulíšek těsto míchal ručkama a pak si je hodně olizoval. Bylo opravdu dobré :-)
Vše spojit, těsto nechat chvíli odpočinout v ledničce, vyválet natenko, vykrájet sušenky a péc na 180 kolem 10-15 minut. My jsme nevykrajovali, použili jsme tohle vytlačovátko. Bude se hodit i na různé zdobení..
Doporučuji na měkkoučké těsto. Šlo to krásně. Tužšímu musíte trošičku pomáhat rukou na plech. Sušenky jsou opravdu dobré, křehké a rozplývají se na jazyku. Příště si přidáme nějaká semínka, myslím, že by se nahoru dobře hodil i kousínek kvalitní čokolády. Ale i takto jednoduše to opravdu stačí.

Kvůli alergii na vajíčko nemůžeme jít s Kulíškem na zmrzlinu v kornoutku. Kornoutky obsahují sušené žloutky. Loni jsme to nevěděli a občas mu kornoutek ještě bez zmrzliny dopřáli, ale všimli jsme si, že mu po něm nebylo dobře.
Tak jsme se s Kulíškem letos dali do výroby domácí zmrzliny. Opět jsem navštívila Tescomu u nás, kde mají opravdu všechno a pořídila tvořítka na zmrzlinu. Tyto se mi zdají kvalitní, hlavně se nelámou, když se z nich zmrzlina vytahuje. V krabičce jsem našla recepty, které jsem si upravila podle sebe.

Nejdříve jsme vyzkoušeli tvarohového Míšu a byl opravdu dobrý, jako kupovaný, ale opravdu ze základních surovin a bez hnusné čokoládové polevy nahoře, kterou opravdu nesnáším. Kdybychom ji tam chtěli, určitě by to šlo, počkali bychom, až zmrzlina zmrzne, ledňáčky vyndali a namočili do kvalitní čokolády. Nám to stačilo takhle a příště si uděláme třeba čokoládovou zmrzlinu. Je to vlastně takový zmrzlý zdravý Pribináček, nebo chcete-li - zdravý Lipánek.
Tvarohová zmrzlina - Míša
40g sladidla (my jsme dali javorový sirup), může být i hnědý cukr, půl vaničky měkkého tučného tvarohu, 150g hustého jogurtu nebo kysané smetany. Ušlehat, nandat do tvořítek, zaklopit držátka a šup s tím do mražáku.
Jahodová zmrzlina
40g hnědého cukru, 450g čerstvých nebo mražených jahod, 100ml šlehačky. My jsme dali méně jahod, připadalo mi to husté až až. Rozmixovat.
Další recepty teprve vyzkoušíme:

Jablečná dřeň
20g sladidla, 400g jablečného pyré, 1/2 lžičky vanilkového cukru. Rozmixovat.

Čokoládová jogurtová zmrzlina
40g hnědého cukru, 200ml zakysané smetany, 300ml hustého bílého jogurtu s probiotickou kulturou, 3 lžíce nastrouhané kvalitní čokolády. Ušlehat.


Copaťoučká dostala zmrzlinku jenom olíznout od brášky, pro ni jsou sušenky.
Mlsálkům opravdu chutnalo. Jsem moc ráda :-)
Krásný zbytek léta!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sara Sara | 16. srpna 2013 v 20:29 | Reagovat

Jé, já chcu taky, to vypadá krásně. A toliko zmrzliny mnam. To tvořítko na šušu je úžasný to jsem ani nevěděla že se to prodává. Já jsem s budíčkama, protože oni přestavovali dům, tak byli u mě, no a tak jsme si řekli, že si stvoříme čokoládové šušu. Všecko jsme udělali správně, tvořítko jsme tedy neměli, ale já plcala na plech hromádky a děti je zdobili kousky čokolády a semínky a rozinkami. Strčili jsme to do trouby a vypadaly opravdu krásně, jo, no a pak jsme je pekli a šli se podívat a všechny šušu se roztekly do jednoho velikého voňavého čokoládou zdobeného slepence. Trošku jsme se na něho zlobili, ale pak jsme si ho nakrájeli a bylo to moc dobré O_O  [:tired:]  :-D  8-O  :-?  :-) No coco vždycky se všechno nepovede, ale jaké vy máte krásné sušenky hm.

2 Sara Sara | 16. srpna 2013 v 20:31 | Reagovat

Tya, ty vypadáš jako kdybys chodil do posilky, co to s tebou ta máma dělá, takový svalnatý mužíček?

3 Sara Sara | 16. srpna 2013 v 23:00 | Reagovat

A máš pravdu s těmi výrobky co se prodávají "pro děti", za vše hovoří jahodový pribináček, který má v sobě 2 éčka jedno lepší než druhý, E120 - Košenila, kyselina karmínová - nebezpečnost č.6!!!, přísada nevhodná pro děti, způsobuje alergie, je živočišného původu. Výroba: Získávané extrakcí z vysušených těl samiček hmyzu Dactylopius Coccus, která žije na kaktusech v Peru, na Kanárských ostrovech i na dalších místech. Košenilu je potřeba velmi často konzervovat benzoanem sodným (E211). Nežádoucí účinky: Košenila je derivát antrachinonu. U některých citlivých jedinců může způsobit alergické reakce a často je košenila označována za příčinu dětské hyperaktivity. Prof. Kapadia z Howardovi Univerzity ve Washingtonu zkoumal kyselinu karmínovou a její chemopreventivní vliv na rakovinu. Výsledkem je zjištění, že kyselina karmínová je potenciálním inhibitorem kožních nádorů. Může způsobit životu nebezpečnou anafylaxi, astma, kopřivku, sennou rýmu. [:tired:]Myslím, že toto hovoří za vše, co naši výrobci potravin dokážou udělat malým dětem. Nekupujte nic co je obarveno na červeno nebo růžovo, nebo si zkontrolujte co výrobek obsahuje. Přitom udělat domácí pribináček je tak jednoduché, trocha tvarohu, smetany, něco sladkého, čerstvé ovoce a jak malí mlsouni rádi mixují a míchají víme a je to. Fandím všem maminkám, které dovedou číst :-)

4 brabi brabi | 16. srpna 2013 v 23:06 | Reagovat

Díky za tento článek. Adresu stránek o zdravé výživě a recepty, prima, jsi šikulka! :-)

5 brabi brabi | 16. srpna 2013 v 23:08 | Reagovat

[3]: Teď jsi mne předběhla a já abych psala znovu. Je sprosté, co dokážou naši výrobci vyrobit a dostává se do obchodů! Je mi z toho nanic. Člověk už aby se bál koupit cokoliv.

6 waity waity | E-mail | Web | 17. srpna 2013 v 10:21 | Reagovat

Sáro, Brabi, máte pravdu, taky je mi z toho všeho nanic. A proto už opravdu nekupuji předražené Pribináky, ba ani Lipánky. Když jsme u toho, Lipánek je přírodnější než Pribinák. A zase, jak jsem psala, jen v základní variantě - vanilkový. Všechno ostatní je přibarveno nebo ovoněno chemií 8-O Ne nadarmo se říká, že naše země je popelnicí Evropy. Co se dostává na náš trh, by v jiných zemích vůbec nesmělo na pult. Lidé by si to prostě nekoupili!
Také fandím maminkám, které dovedou číst a je dobře, že jich přibývá! ;-)

7 Radka Radka | 18. srpna 2013 v 10:55 | Reagovat

Jéé, děkuju moc, recepty na osvědčenou zmrzku hledám už delší dobu. Super! Pokud jde o potraviny...já už ani nemám slov. Že nás prodejci považují za odpadní kyble, víme. Ale ta drzost výrobců? Nedávno jsem slyšela hodně vyhraněnou teorii, a pomalinku se k ní přikláním, že výroba a všechny ty jedy určené i malým dětem, jdou ruku v ruce z byznysem zvaným zdravotnoctví a výzkum. Jak jinak si vysvětlit, že neustále prochází tolik chemie a přibývá tolik alergií, ekzémů, nesnášenlivosti surovin, sluníčka, vody, léků-když už je potřebujeme...nárůst rakoviny? Ono to fakt vypadá, že si nás chlebodárci trošku udržují jako vhodný vzorek pro testování a prosperitu uvadající zdravotní péče....

8 waity waity | E-mail | Web | 18. srpna 2013 v 14:12 | Reagovat

[7]: Ahoj Radunko, děkuji za názor, se kterým se ztotožňuji. Vše jde ruku v ruce se vším, tak už to v té naší zemi asi funguje. Že by se tomuhle dalo říkat demokracie? :-?  :-x  O_O

9 Kolíska Kolíska | 28. srpna 2013 v 20:56 | Reagovat

Ahoj téda, to je článků, vidím, že jste byli moc nemocní tak to je mazec, my jsme nic takovýho nikdy neměli ale umim si představit jak vám všem muselo bejt a su fakt ráda že to máte za sebou.  A že je hlavně Mat zdravej protože von asi na tom byl nejhůř že. A fakt papá, žere??? JO? Paráda. No představte si my jsme byli skoro no víc jak měsíc na dovolené. To mě nebudete věřit, když jsme semka jeli a kupovali tady tu usedlost tak mě můj tehdy eště kluk řekl, tak se rozhodni protože nikdy ale fakt nikdy nepojedem na dovolenou. Todle bude naše celoživotní dovolená co? A já tehdy bylo mě 19jo sem řekla, jo klidně vůbec mě to nevadí, je mě to jedno, já chci tady umřít a nikdy vocad nevodjedu. Chápeš, úplně blbá. Tak po skoro třech letech už jsem myslela že mě klepne a náš taťka taky a děcka ty potřebovaly změnu jak víš co. Náš děda řekl, jeďte kam chcete já to tady zvládnu, jo uprostřed léta, uprostřed největšího zápřahu, uprostřed narozenejch zvířat, co se nám skoro zdvojnásobily. Nemožný, už minulej rok jsem si řikala, že to se nedá vydržet, jo je všechno bezva, ale prostě někdy musíš někam jinam, práce mě nevadí, ale jinam. No abych zbytečně nezdržovala, jezdili jsme s mužem dycky na ňáky trhy nebo školení nebo nákupy zvířat a tak. No a chtěli jsme nakoupit nebo vyměnit angorský kozičky, protože my nechcem na našem dvorku nic chovat na maso teda drobný zvířata pro sebe jo,ale porážky koziček ani náhodou. No a ta angorka je takovej zvláštní druh zvířátek, který se pěstujou kvůli rounu a mě dycky zajímalo předení a tkaní a takovýty věci. Mám velikej zájem plíst svetry z naší vlastní vlny. No a seznámili jsme se minulej rok na jaře s ňákejma polákama, paní Agneska mi tehdy řikala, že nebyla  vosum let na dovolené a že je u nás krásně a tak a že jestli nechcem přijet k nim. Voni mají děcka jak my ale vobráceně malýho kluka a větší holčičku, no a co na co voni chlapi teda její a můj muž nepřišli, že si totiž ty farmičky jejich kozí naše kozí no co někdy prostě vyměníme a bude. No ne, voni u nás úplně šílej nad lesama a my u nich loni úplně šíleli nad úžasnejma jezerama. Pan Vladko nás vozil na jachtě víš a voni maj všecko voblečení dělaný vlastníma rukama. Ne že bych to chtěla nebo dokázala no ale něco jsme pochytili třeba dělání koženejch věcí paráda. Tehdy jsme u nich byli 3 dny a letos měsíc a bylo to lepší než moře a hotel, věříš mi?Tak tedka jsme se vrátili, všecko v pořádku, děcka nadšený, dokonce jsme jeden tejden měli jejich Valinku a voni zase našeho Davida. Já jsem jak znovuzrozená fakt, mám plno novejch vědomostí, náš děda se naučil s Davidem řídit plachetnici, ale velikou jo,no nádherný jezera jsou tam Nyský a Otmuchowskie a  voni zas u nás nadšeně, že projeli celej kraj křížem krážem, u nás jsou dvě přehrádky takový maličký ale rozkošný Sedlice a Trnávka taky trhy, hnedka si tady udělali různý obchodní známosti. To viš poláci voni prodávaj jak šílení, ale dobří lidi, fakt, a největší radost mě udělalo, že máme novou angorskou kozičku jmenuje se Borůvka a je fakt krásná. Tak na ní se budu učit, budu ju stříhat a skusim s tím rounem pak něco udělat, uvidíme to bude srandy kopec. Jo a ještě něco vona je zatím maličká, ale už teďka vypadá jak chlupatej hodně chlupatej pes a tak lidi jak choděj kolem vohrad a viděj v dálce stádečko tak řikaj, hele že ten váš pes je tak jako celej den s těma kozama a von se aji s něma pase. Tak se mějte a to je dobrá fotka jak Mat strčil Andulce nohu do kočárku tak ledabyle, že jako já se chcu taky svézt to je taky můj kočár tak uhni. A vona nic na to? Tak jdu za malejma poláčkama, voni normálně co jsme se vrátili neřekli jedno český slovo a děda je v tom ještě podporuje tak tady všichni šišláme jak debilové. No ale stejně to bylo fakt dobrý. Zdravíme Mata a Andulku. Jo a taky pečem sušenky, výborná věc vydrží v plechovce, teda když to někdo nevyšmátrá a nesežere :-D

10 tepi tepi | 15. září 2013 v 16:31 | Reagovat

Ahoj sestřičoko tak sušenky můžu jen doporučit Wai je upekla na dovolenou a všechny děti po nich bláznili i po zmrzlince, když snědli pěkně oběd přišla Wai a všem dětem rozdala zmrzlinku pokaždé jinou, ony pak seděli a u pohádky pěkně lízali musím si to také pořídit ty udělátka. Jinak sušenky jsem teď nedělala měla jsem to tu všechno na ruby a prakticky uklízím do teď. Dnes jsem ukazovala svým dětem článek a už plácáme těsto na sušenky je neděle tak se musí vyrábět něco fakt dobrého, že jo.Teda takov tvořítko jako máš ty nemám ale nakoupila jsem si už dávno spoustu vykrajovátek zvířátek a tak po upečení skladujeme sušenky ve velkých skleněných nádobkách. Je tam úplná zvířecí farma a každý z dětí si vybere zvířátko které má rád, tak jo. Jinak plést si svetry a ponožky z vlastní vlny musí být super věc, když to člověk umí, já každý rok kupuji ponožky na vánočním trhu a jsou opravdu teploučké, no ale z vlastní výroby by asi byli nejlepší a nešizené co si budeme povídat co si sám neuděláš to nemáš tak ahooj všem.

11 tepi tepi | 15. září 2013 v 16:51 | Reagovat

Tak a těsto už odpočívá dala jsem tři druhy mouk kukuřičnou, špaldovou a amarantovou pak ovčí máslo mám ho v mražáku z ovčí farmy kde jsme byli před dvěma měsíci z Tater a tam jsem si nakoupila dvacet balíčků do velké autoledničky spolu s hromadou sýrů a teď vytahuji máslíčko za máslíčkem z mražáku a mažeme, pečeme z něj krásně voní, dál jsem dala malou lžičku melasy pak javorový a datlový sirup jo a taky trošku kypřícího prášku z vinného kamene bez mouky a bez fosfátů, aby mě více naběhly.Po odpočinku začneme vyvalovat a péct,Těšíme se na ně ahooj snad se povedou :-D

12 Misha Misha | 16. září 2013 v 23:03 | Reagovat

jeee, moc prima článek, zkusím někdy určitě od každého. :-)

13 Mára Mára | Web | 26. září 2013 v 10:17 | Reagovat

Tak Míšu fakt zbožňuju a představa, že si ho ukuchtím sám podle svého, mě fakt láká :) Díky za tip!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama