... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

Nejbáječnější zážitek

5. srpna 2013 v 14:29 | Waity |  Výlety s dětmi za ruku, na zádech, v bříšku, v šátku..
V červnu byly v našem malém městě slavnosti, jako každý rok. Je tu spousta atrakcí pro děti i pro dospělé, může se vylézt na věž kostela jindy zavřenou, jít se podívat na židovský hřbitov, hraje se tu divadlo a rytířské turnaje na dvou pódiích, každý kdo něco umí, tak to ukazuje, město vždy pozve nějaké české zpěváky a hudební skupiny a k tomu si můžete dát dobré pití u stánků nebo něco na zub.
Je to pokaždé stejné a zatím máme malé děti, tak je divadýlka a rytíři, dokonce ani kolotoče moc nezajímají, nechtějí ani koupit nic u stánku. Máme to ale nekonzumní děti, alespoň zatím. Ale letos jsme na slavnostech našli něco jedinečného pro našeho syna, co už nějakou dobu velmi zbožňuje vláčky, mašinky a všechno kolem nich. Asi dvakrát do roka k nám přijede parní mašinka a vozí děti do nedalekého města a zpět. To byl aspon zážitek pro našeho Kulíška! Lístky jsme koupili v předprodeji týden dopředu, abychom měli zajištěné místečko a Kulíšek už se mohl těšit.

Mašinka potřebovala napumpovat vodu a už jede k nám..
Připojila se ke starodávným vagónkům a už jsme mohli nastupovat..
Pojedu s mámou a táta pro nás přijede do cíle. Mašinka už zahoukala, vypustila hodně páry a jedeme. Ještě zamávat..
Paní výpravčí v dobovém kostýmu mi přišla procviknout lístek a já si ho schoval na památku. Pak si mě dokonce vzala na klín..
Celou cestu jsem se díval jako u vytržení, povídal jsem co vidím a že toho bylo! V cíli jsem ani nechtěl vystupovat, tak se táta rozhodl, že ještě zítra se mnou pojede tam i zpátky, ať si to pořádně užiju. Mašinka tu jezdí jen dva dny a pak zase odjede za jinými dětmi. Až sem zase za půl roku přijede mikulášská mašinka, pojedu už i s Copaťoučkou sestřičkou..
Po tomto dni je Kulíškova láska k mašinkám ještě větší. Všechno, co i jen vzdáleně připomíná vláčky, brázdí pokojem, kuchyní, koupelnou, dokonce i pískovištěm a mašinky si bereme s sebou kamkoli jedeme, nutně jsme je potřebovali k uzdravení i v nemocnici. Neznáte nějakou prima pohádku? Český večerníček o mašinkách a lokomotivu Tomáš už jsme viděli aspoň tisíckrát Mrkající
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sara Sara | 6. srpna 2013 v 12:30 | Reagovat

Tak to budeme muset nějakou pohádku vymyslet o vláčku, paní průvodčí, strojvedoucím, plácačkách, houkání, páře, indiánech co vláček přepadli, cestujících co ječeli, ale pak se s nima skamarádili a tak dále, že? Napíšu víc, ale teď musím jít, až večer :-D

2 Tepi Tepi | 6. srpna 2013 v 20:08 | Reagovat

No to je krásná mašinka hezčí jsem neviděla :-) my takovou ještě nejeli:-(.
Kulíšku vypadáš opravdu spokojeně vůbec se ti nedivím, že se ti nechtělo vystupovat, ještě!! ještě!!a chtěl bys jezdit celý den viď??Jinak Kulíšku my máme nahranou pohádku o mašinkách a je tam pan průvodčí a hodně mašinek s různými barvami a dokonce i kouzelník Zababa myslím, že se jmenuje prostě Mašinky zkuste si to stáhnout našim dětem se to líbí hlavně Čmeláčkovi.Tak jo ahooj ty mašinkový kluku je fajn, že tam u vás se děje něco netradičního tady v Julcu prd příští rok nám musíte povědět dopředu a my pojedeme s vámi a budeme se s vámi radovat jo??tak ahoooj Rybníčci.

3 waity waity | E-mail | Web | 6. srpna 2013 v 20:34 | Reagovat

[2]: No to víš, že Vám příští rok řekneme. Tento rok jste byli někde pryč anebo jste se někam chystali.
No a právě to jsou ty večerníčky o mašinkách, ty už známe, denně udivujeme doktory a sestřičky a vůbec lidi okolo frázemi typu: "Tohle je kouzelnická mašinka, tu postavil kouzelník Zababa a tohle je ta pyšná co už chtěla jezdit jen do Brna a do Ostravy a já jsem stará nákladní lokomotiva a kde mám svoji výhybku? Teď tady byla."

4 brabi brabi | 7. srpna 2013 v 0:11 | Reagovat

Možná by se Kulíškovi moc líbilo tohle: http://mojebrno.wz.cz/inka--brno-dalsi-zajimavosti-zahradni-zeleznice.html Byla jsem tam s malým Kryštůfkem a byl tehdy nadšený :-). Jsem ráda, že už jste v pořádku.

5 Sara Sara | 7. srpna 2013 v 10:58 | Reagovat

Kulíšku, Tyášku, Matynku, kluku jeden ty máš na předposlední fotce takový zasněný, romantický, dobrodružněklukovský pohled. Víš, ten si nech, to jednou nějaká ta slečna před tímhle pohledem omdlí, až jako vylezeš na nějakou horu, zajmeš partu indiánů a osvobodíš ji a pak ji povezeš nákladním vlakem a budete sedět nahoře na vagóně a před tunelem sklánět hlavy a ty ji budeš držet kolem pasu aby nesklouzla a kolem hlav vám budou lítat otrávené šípy a nakonec ji políbíš. A pak řeknou klapka, vy slezete jako Belmondo s Rachel ze stojícího vagonu, přestanou na vás pouštět větráky a krajinu ubíhající za vámi a vy půjdete na večeři do Lida uprostřed Paříže a budete zamilovaní teď už opravdu a večer se budete procházet po mostech. Tak takovej ten pohled a je v něm ještě víc. Prostě příslib opravdového chlapa s dobrodružnou duší. A vůbec co kdybychom při nějakém babinci jeli vláčkem třeba do Bílovic? Tam jsme chodily s tvojí a Bastyškovou maminkou a pejskem často, vracely se kolem řeky pěšky a po cestě se v té řece cabraly. Tak čau nahrála jsem ti 4hodiny vláčkového seriálu :-D

6 waity waity | E-mail | Web | 7. srpna 2013 v 11:57 | Reagovat

[4]: Píšu si do seznamu a děkuji, to se mu bude určitě líbit, ale i tatínkovi ;-)

7 waity waity | E-mail | Web | 7. srpna 2013 v 11:58 | Reagovat

[5]: Hezkýýý, tak jsem se zasnila, ale teď ještě ať je radši malej a jezdí vláčkem se svojí maminkou :-) Na pohádky se těšíme a do Bílovic klidně jojojo!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama