... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

Polibek je krásný vynález přírody, jak zastavit řeč, když už jsou slova zbytečná.

8. srpna 2013 v 0:28 | Waity |  Domov bez dětí je jako zvon bez srdce - Kulíškův a Copaťoučké sešitek
Náš Kulíšek rozdává polibky velmi výjimečně a jenom, když sám cítí, že chce. Tohle byl vůbec první vážně myšlený bratrský polibek mladší sestřičce. Copaťoučká byla naprosto blažená, protože polibky potřebuje ke spokojenému životu a rozdává je denně a moc ráda. Tuhle fotku si snad zarámuju.. :-)

Tak konečně psaní o tom, že si u nás také užíváme léta. A moc se nám to líbí.
Je teplo, tak vyrážíme na Vranov. Nejdřív je třeba se pořádně nasnídat. Copaťoučká, pozor, ať si ten nový hrníček nehodíš na zem. A co myslíte? Hodila. A pak se rozplakala. Ještě, že jsem koupila o jeden navíc..
Aspoň jedno dítko už s hrníčkama neháže..
To je můj soukromý rybník..
Konečně jsem překonal strach ze studené vodičky, zkouším s tátou plavat a moc se těším k moři..
Plavba lodí Vranovskou přehradou. Všimněte si té lodi na břehu, je to parník Praha z brněnské přehrady. Původně z něj v kempu chtěli udělat restauraci, ale nakonec je z něho herna pro děti plná hraček. Je prima. My jsme jí říkali zlobivá loď, která byla protivná a tak byla vysazena na břeh, aby si s ní mohly hrát děti a konečně tak byla užitečná..
Kapitáne, zastavte, my si támhle vystoupíme, vylezeme totiž nahoru na hrad..
Hrad jsme jen obešli, už jsme tam byli mockrát a nejsme příznivci tahání malých dětí na prohlídky. Ovšem minizoo u hradu Bítov můžu jenom doporučit. Všechna zvířátka jsou tam volně a můžete je krmit zakoupeným krmivem. Ty, které volně nejsou, se dají krmit také přes plot. Škoda jen, že Copaťoučká po cestě sem tvrdě usnula. A kozy byly děsně hladové a nedaly pokoj..
Hej, kozo, už nemám, nežužlej mi šaty!..
Táto, honem krm, nebo na mě ta ovena skočí..
A u chatičky..to je zase ale horko, půjdem si raději skočit do vodičky..
Také na psím táboře se našim dětem moc líbilo. Ale i tatínkovi. Skončila mu totiž sezona v práci, tak si mohl konečně oddychnout..
Musíme postavit stan a hned se v něm zabydlet..
A budeme v něm spinkat..
Ráno zajdeme do lesa pro kůru a postavíme domeček pro skřítky a mravenečky..
A taky bychom měli natrénovat chůzi po travičce..
Táta si dá zatím pivo a dá na nás přitom pozor..
A s dědou zkusíme jak lítá nový drak..
A skamarádíme se..
Kulíšku, tohle není Bastyšek, to je dáma..
A s dětmi budem hledat v lesích veverčin poklad a pak večer u táborového ohně dostaneme ocenění..
Já jsem jenom tatínkova, letos si mě nesmí nikdo pochovat, je tu moc cizích lidí, tak jsem trošku nedůvěřivá..

Na chatičku se letos dostáváme jen o víkendech. I tak pobyt v přírodě dětem a vůbec nám všem neuvěřitelně svědčí. Už i naše nejmenší Copaťoučká to dokáže ocenit..
Na, tady máš rybízek..
A teď já sama..
Došáhnu? Ufffff..
Občas se navzájem zlobíme, ale stávají se z nás prima parťáci..
A teď k nám pozveme sestřeničku a bratránka a budem dělat parádu, bubu nám holčičkám ušila nové dovolenkové šaty..
A klukům nová gaťata s pořádnými kapsami na poklady. Od tety Tepi jsme dostali nová trička. Hned jsme si to všechno vyzkoušeli..
Ahoj zase brzo..
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eva Eva | 8. srpna 2013 v 13:17 | Reagovat

Ahojte rodinko :-) krásné povídání, pěkné fotečky i dětičky :-) Jak ten čas letí! Našemu Kubíkovi už bylo 9 měsíců a koukají mu z pusy 4 zoubky. Moc vás všechny zdravíme z Chodovky. Eva a Honza s Barunkou a Kubíkem :-)

2 waity waity | E-mail | Web | 8. srpna 2013 v 23:42 | Reagovat

[1]: Ahoj Motáčci, je bezva, že jste se ozvali. Moc zdravíme Vaše děťátka a hromadu kočiček a taky Vás rodiče. Uvítala bych nějaké setkání. Doufám, že se máte hezky letně :-)

3 Sara Sara | 9. srpna 2013 v 8:19 | Reagovat

No mámo, ona ta tvoja Anělička je neskonale něžná, zvláště pak při líbání, takže by odolal jedině tvrďák a na té první fotce je vidět, jak je přitom blažená a Tya odhodlaný. Myslím, že to odloučení jim rozhodně prospělo a i když on nic neříkal, bylo mu smutno taky, po malé treperendě. Protože jinak, jak tady někde její máma povídala, aby už začala mluvit, tak ta začala mluvit před rokem na cestě z porodnice a ještě tu papulku nezavřela :-D Jinak z těch fotek ani za mák nekouká žádná epidemia mia, nýbrž úžasné léto s úžasnýma dětma, jenom po letech pohladíš na fotce flastřík na ruce :-)jinak ty gaťata jsou klukům nějaký velký i když to jsou gatě na sbírání mušlí a musí být velký aby se jich tam hodně vešlo a zarůlovat dole se musí podle hloubky vody ve které budou mušle lovit, doufám, že mi nějaký přivezete a taky fotky ;-) a taky nakrucané prdelky holek v nových šatech na promenádě se zmrzlinou, doufám že je inovátorka Lisetka nebude chtít pořád nosit jako sukni, což udělala po prvním vyzkoušení. Prostě si ty šňůrky omotala kolem pasu a nedala jinak, že to musí být až na zem a zametla s tím cestu z Brna do Pohořelic O_O V tom stanu to muselo být úžasný a ten váš děda co si celý den hraje s dětmi a psy :-) a ještě mi prozraďte kdy se to stalo. Ještě když jsme se viděli na posledním babinci, měla jsi miminko neustále přicucnuté, já ho tady nikde nevidím, je tu mladá dáma co chodí, předvádí se v šatech a s kočárkem, líbá se a sedá před chatou na schodech a čeká na nějakou tátovu grilovačku :-D

4 Tepi Tepi | 9. srpna 2013 v 20:14 | Reagovat

Ahoj no to jsou spokojené a vysmáté obličeje.Když se s dětmi pořád něco nového podniká a někam se s nimi jezdí tak je to pro ně veliká zábava a změna, protože se každou chvíli dějí jiné věci a oni se tudíž nenudí, ale užívají si všeho plnými doušky. Člověče na té fotce jak děti sedí na tom schodečku je Copaťoučká skoro stejně veliká jako Tya.Tak nevím buď tě tak pořád vysává paní mlíčková a nebo je to zvláštně vyfocené, no naposledy byl přece Tya o hlavu a půl větší :-)  :-)  :-)
Jinak ZOO vypadá dobře a ty kozy u těch jsem se nasmála jak se do tebe zapřeli určitě obě na ráz no, že tě nepovalili s těmi jejich pupíky je to srandovní, já bych asi za chvíli zdrhala.A kalhoty jim sluší a velký nésou Bubu jen se trošku ohrnou a budou je mít aspoň na dva roky a hned tak z nich nevyrostou já spíš nemám ráda věci akorád, páč za chvíli jsou jim malý a to je na prd, já taky kupuju raději vše o trošku větší.Jo a nasmála jsem se i malé jak se natahuje pro ten rybízek, kruci to nemůžou ty stromky být menší?? já tam táto a mámo nedošáhnu, tak příští rok jo??s tím něco uděláte a nebo vyrostu a bude tak pápá

5 brabi brabi | 13. srpna 2013 v 10:08 | Reagovat

Koťátka malinký, líbezný. To je dobře, že máte tu chatičku a děti jsou venku, příroda je pro ně velice důležitá a pro vás ten pracovní relax taky. :-)

6 waity waity | E-mail | Web | 14. srpna 2013 v 13:31 | Reagovat

[3]: Sáro, ty gaťata jsou prostě úžasný a jak psala Tepi, prostě je lepší šít trochu delší věci, co se ohrnou a budou dobře i příští rok. Nedávno jsem koupila i kapsáče do školky, prostě jsem je dole zašila a za rok je rozpářu a budou pořád dobře, takovým gaťatům se nic nestane a jsou pořád pěkný. ;-)
[4]: Tepi, ta fotka je nějak divně vyfocená, pořád jsou jak schodečky, však se podívej na fotce dál, u jezírka. A ty kozy mě málem povalily, na fotce to vypadá moc idylicky :-D O_O

7 Sara Sara | 29. srpna 2013 v 9:30 | Reagovat

Ty hrníčkový fotky jsou strašně moc hezký pořád se nemůžu rozhodnout kterou na monitor tak je střídám. Já mám takovou teorii o blaženém pocitu když jsi někde kde je ti dobře a držíš si horkej hrnek s něčím voňavým a kolem sebe máš ty nejlepší dušičky které znáš a pak je tam trocha povídání, hodně smíchu, svěřování tajemství, prostě magická doba ve které jsou už všichni v pořádku a nic jim nehrozí a bývá to většinou po prožitém nebezpečí :-) :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama