... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

Pohlednice z prázdnin..

16. září 2013 v 22:47 | Waity |  Výlety s dětmi za ruku, na zádech, v bříšku, v šátku..
Chystám si garderobu k moři..
kamenitá Chorvatská pláž..
moje první moře, moje úplně první nejisté krůčky a nebojácné vrhání se do studených vln..

ochutnávání slané vodičky a cákání a výskání, malování kamenů a velký respekt k hluboké vodě..
mořská panna vrhající se sama do dálek rozbouřeného moře na novém prkně, když se konečně vynořila z vln, věnujíc se umění..
klučičí házení kamínků a závody mašinek..
holčičí povídání na dece a mlsání dobrot..
výpravy s nafukovacím člunem - tři děti plující sáhnout si na vzdálenou bójku a hltajících povídání o velkých hlubinách moře..
okukování všech proplouvajících pirátských lodí, skútrů a nebojácných chlapů na windsurfingu plujících obrovskou rychlostí v šíleném větru, ti lepší se uměli otočit na místě a ti ostatní se málem rozplácli o břeh a tak radši padali do vody..
Kulíškova a Copaťoučké úplně první pizza s džusem, ostřílení Budíčci jim ukázali, jak se v restauraci chovat..
úžasná plavba lodí na ostrov s tátou..
a mezitím nakupování dárečků a procházka úžasným historickým městem s mámou..
rodinka se šťastně shledala v parku, dali jsme si svačinku a chtěli nakrmit jediného holoubka, pak přiletěl druhý a pak třetí a najednou jich tam byla taková spousta, že jsme raději utíkali pryč..
konečně jsme našli proslulou kašnu se želvičkami..
večerní romantičení a unavování dětí při západu slunce..
máma se mohla zbláznit, když jsem se chtěla vrtkavým krůčkem procházet po mole, dole o něj rozbíjelo divoké moře vlny a já do něj tak moc chtěla házet kamínky..
halo, bubu, kde seš, my ti přece voláme..
mámo, pořádně nás drž, ať nás tam máš oba..
V akváriu chtěli spoustu peněz, ale ničím nás nepřekvapili, taťka má v práci hezčí ryby, nás spíš zaujalo, co všechno za odpad se skrývá na mořském dně..
Měli jsme se krásně.
Andulka, Maty, Elinka, Basty a jejich unavení rodiče relaxující každý večer popíjením dobrého vína, piva, povídáním, smíchem a Romiškovým úžasným grilováním moc dobrých chorvatských ryb..
my malí jsme potom ráno museli uklízet po rodičích ten nepořádek..
a na závěr Kulíškova věta, která zazněla každé ráno v našem apartmánu u střešního okna s výhledem na moře: "Mámo, zvedni mě, ať se můžu podívat na ten rybník." Smějící se
Ahóóój, moře!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Misha Misha | 16. září 2013 v 23:00 | Reagovat

Krásná fotoreportáž! Dětičky vy jste tak hezky zdravě opálení, něco, co se tomu mému španělátku nepodaří ani po měsíci na španělském slunci :-D.
Bastyšku, prima rybník, musíš doma říkat každý den, že tam chceš a třeba za rok zase ;-).
Tak pusinku všem holčičkám a kloučkům, pirátům a mořským pannám. Cestování s dětmi je fajn! :-)

2 Sara Sara | 16. září 2013 v 23:29 | Reagovat

Tak to je úžasné vyprávěníčko a podíváníčko, a jak jste mi pořád volali taky dobly, někdy teda jenom z vokna anebo přes moře, teda přes ten rybník, ale všechno jsem slyšela :-D Všechny fotky se mi moc líbí, přece jenom se nakonec léta udělalo hezky i v dušičkách. To je moc dobře. :-) Taky koukám jak vyhledáváte stále nějaká zvířátka, zvířátkoví milovníci, a chlapi lodě a holky městečka, tak to má být. Jak to, že ty želvičky z té kašny neutečou? Nebo jich tam žije tolik, že se všude procházejí? Neuvěřitelné je, že Lisetka sama plave, Anička sama chodí, Bastyšek za poslední rok mluví, úplně najednou řekne úplně všechno a Tya ten mluví snad od dvou let ale co on říká za komplikované věty a vůbec nešišlá a jak si to sám dává dohromady tak říká úplné perly, doufám, že zapisuješ. Ty děti jsou veliké poklady je dobře, že je máte stupínečky :-D  :-)  8-)

3 Misha Misha | 17. září 2013 v 8:36 | Reagovat

Omlluvám se, chtěla jsem napsat samozřejmě o Tyovi s tím rybníkem!! 8-O
Děti, se mi pletete se jmény. Ještěže to nepletu na úředních dokumentech (protože pletu jména i těch mých dětí..to už je co říct, nee?!)

Bodejť by Lisetka neplavala, když je to vodní panenka jako její maminka. Šikulka šikovná.
Anička už měla našlápnuto, ne? Nejlepší si schovala až bude po ruce ten foťák, což na dovolené je ;-).
A holky, oběma (velkým) to tak sekne! Vůbec nevypadáte, že byste porodily docela nedávno dvě děti! Žíňky ladné :-)

4 waity waity | E-mail | Web | 17. září 2013 v 20:25 | Reagovat

[2]: Želvičkám je v kašně dobře, kam by chodily, stříká jim tam neustále jemný poprašek chladné vody a úplně si lebedí na rostlině uprostřed (netroufnu si říct, co to je, ale vypadalo to hedvábně), mimoto myslím, že ani nemají jak utéct, koukni na ty vysoké okraje ;-)

[3]: Misho, děkujeme za pochvalu. A to přece nevadí, že se pleteš, to bude taky tím, že jsme se už dlouho všichni neviděli :-( Taky se občas přeřeknu mezi těmi dvěma mými skřítky. Tak to mají, myslím, všechny maminky s více dětmi :-)

5 brabi brabi | 18. září 2013 v 18:25 | Reagovat

Všem vám to moc sluší, doufám, že jste si to všichni užili a pojedete k tomu "rybníku" společně každý rok. ;-)

6 waity waity | E-mail | Web | 19. září 2013 v 13:36 | Reagovat

[5]: K "rybníku" možná ne, moře se nám nezadaří každý rok, ale líbilo se nám to a hlavně dětem, tak zase něco vymyslíme :-)

7 tepi tepi | 24. září 2013 v 13:55 | Reagovat

Bylo to moc hezké, akorát mě mrzelo, že místo kol na kterých Čmeláček s Lisetkou  jezdí, řádí a předhání se, že jsme je museli nechat doma páč by se nám do auta nevlezli, proto si malej vybojoval alespoň tu svoji starou motorku.No příští rok to budeme muset ještě nějak vymyslet.Jinak malá je dobrá s tou krabicí od graševiny vína pro někoho kdo by nevěděl.Taky jsem dost zděšená co to v tom moři na dně všechno plave to by člověk ani nevěřil taková krásná vodička modrá ach jo.
Jinak procházky v krásném městě jojo to já můžu :-P

8 Sara Sara | 11. října 2013 v 11:50 | Reagovat

To je ale krásná hroznová podzimní atmosféra na tvém bločku :-)

9 Radka Radka | 26. října 2013 v 9:31 | Reagovat

tak jsem se ohrala a pokochala u vasi krasne dovolenkove pohlednice. Rozesmata ocka, opalena raminka, mamky sexy, tatkove jak rytiri....Krasna reportaz plna radosti a nehy. Mate se bajecne, at vam to vydrzi naporad. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama