... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

Adventní kalendář

24. listopadu 2013 v 13:22 | Waity |  Domov jsou ruce do kterých smíš plakat

Už nyní v listopadu mám doma spoustu práce. Mám napsaný seznam věcí, které musím udělat, protože zanedlouho bude první adventní neděle, ten samý den oslava narozenin našeho Kulíška (každoročně ji pořádám dříve, aby si stihl užít svoje dárky než přijdou další pod stromečkem a taky, abych se pak mohla v klidu věnovat Vánocům), Mikuláš, pak předvánoční shon a hned Vánoce. Na svoje narozeniny si už ani nevzpomenu, snad jen na to, jak naše maminka to musela mít podobné, když jsme měly narozeniny obě dvě holky zaráz a to na Mikuláše.
Denně si odškrtávám položky na seznamu, denně po večerech dělám předvánoční úklid, protože na Kulíškovy narozeniny už to tu musí být hezké a denně zjišťuji, že co jsem uklidila, je už zase od nenechavých ruček ušmudlané, upatlané. Navíc jsem si letos řekla, že bezvaječný dort Kulíškovi letos upeču já. Tak se trochu bojím, jak to dopadne :-)

Aspoň si definitivně odškrtávám adventní kalendář, který jsem letos nachystala svým dvěma dětem, co už z toho budou opravdu něco mít. Kulíšek asi víc, ale i Copaťoučká bude ráda rozbalovat a nacházet drobný dáreček každý den. Loni jsme měli klasický kapsičkový a byl moc krásný (z Fleru), ale do něj se toho moc nevešlo. Nakoupila jsem do něj loni jen drobné nálepky, které se pak všude válely a nic z nich nebylo. Nemám ráda koupené adventní kalendáře z obchodu, ale jedním z nich jsem se inspirovala.
Velmi jsme si s dětmi oblíbili Lego a opravdu si s ním všichni včetně tatínka hrajeme každý den. Objevila jsem bezva stránky, kde se prodává Lego jednotlivě po kusech. Tak v adventním kalendáři najdou děti každý den nějakou kostku, figurku, zvířátko, které ještě nemají, doplní si domeček o nádobíčko, kytičky nebo hodiny. Na Fleru jsem koupila překrásné pytlíčky s ručně malovanými hvězdami. Asi bych je zvládla ušít a namalovat i sama, ale zabralo by mi to neskutečné moře času, který teď nemám. A jsou opravdu nádherné. Vše jsem už pověsila na ramínko a k tomu světelný srdíčkový řetěz. Tak jako loni se každé ráno řetěz nepozorovaně rozsvítí a to bude znamení, že Ježíšek nám dovolí otevřít další sáček. To budou dětská očička koukat! A třeba se ani nepohádají, která kostka komu patří. Většinou, až na výjimky, budou mít stejnou..

A jaký budou mít letos Vaše děti adventní kalendář? Ať mám třeba inspiraci pro další rok :-)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 brabi brabi | 24. listopadu 2013 v 19:51 | Reagovat

Tak ráda bych ti dala hvězdičku za tento článek, ale nejde mi to. Je to totiž diskriminace, nejsem na Facebooku, nesmím hlasovat ;-) Já teď chodím na spoustu blogů většinou mladých maminek a všechny vyrábí kalendáře a různé věcičky a dárečky, je to prima, ráda siu o tom čtu. :-)

2 Sara Sara | 27. listopadu 2013 v 23:19 | Reagovat

Pomoc pomoc já nyc nevidím, prosím bílé písmo. :-D

3 Sara Sara | 27. listopadu 2013 v 23:28 | Reagovat

Ten je krásnej ten váš pytlíčkovník, taky jsem dnes jeden šila. Isabelka si koupila čtverečky se sněhuláčkama, stromečkama a jinýma vánočníma zmrzlíkama a tak a já bych tu babu co tu látku nastříhala na čtverečky uškrtila. Vůbec žádné okraje tam nenechala takže každý jednotlivý čtvereček jsem musela extra obšívat jinou látkou aby se do těch kapsiček vůbec vešla maličká věcička. Oni na tom takhle vydělávají, rozstříhají čtverečkovanou látku s obrázky na čtverečky úplně mrňavé a pak je prodávají zvlášť a pěkně draze, mrzáci. Zlobím se na ten divnej obchodní svět, tohle nejsou švadleny, ale zlobaby ziskuchtivý. No a když jsem to obšila úplně v krajíčku stejně ten každý čtvereček přišel o krásný barevný rámeček. Kdyby ta látka byla vcelku stačilo nastříhat pruhy a prošít, jojo. Ne abyste si to koupili. Tak už se všechny děti můžou těšit na advent na ta překvapeníčka v kapsičkách. :-D

4 Sara Sara | 27. listopadu 2013 v 23:31 | Reagovat

Slyšela jsem jak jsi hrála koledu na klavír no ale že to bylo čtverruč to koukám až tady. Doblý už se pokouší o oktávu O_O

5 waity waity | E-mail | Web | 28. listopadu 2013 v 13:11 | Reagovat

[3]: Jé, holky, to si příště kupte přímo patchworkovou metráž, to se teď začalo vyrábět a je to krásný a nastříháte si to samy ;-) Kapsářek bude určitě i bez okrajů úžasnej, snad si to stihnete do neděle předat, v neděli je už prvního! :-)

6 Radka Radka | 5. prosince 2013 v 10:05 | Reagovat

:-) my už jsme na kalendář velcí. Ale když ještě nikdo velký nebyl, tak jsme měli klasický pytlíčkový. Většinou přivázaný na celém ribstolu, samozřejmě poslední váček na nejvyšší příčce. Takže trochu námahy na jeho vyplenění hoši vynaložit museli. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama