... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

Výměna dětí

7. července 2014 v 14:17 | Waity |  Dítě je tvůrcem sebe sama
Už dlouho jsme to chtěli uskutečnit. Konečně se povedlo. Se sestřičkou máme každá páreček, tak jsme si vyměnily děti. Holčičky spolu a kluci spolu. Kluci si to krásně užili u bubu a ta o tom určitě taky napíše. Holky byly u nás, tedy moje malá Copaťoučká a Tepina starší co už půjde do školy (budeme jí říkat třeba Hříbátko) a o tom dnes chci povídat..

Je to zvláštní, vezmte si "cizí" dítko, které milujete a máte za něj naráz obrovskou zodpovědnost. Nejdříve je potřeba určit hranice, zžít se spolu trochu, aby Vám to fungovalo jak chcete a to nám zabralo první den. Hříbátko u nás byla tři dny, takže pak už to bylo všechno zajeté. Je zvyklá na některé věci, které u nás neměla, ale zase na oplátku si mohla vyzkoušet něco nového, co možná nezažije doma.

Ocitla jsem se v úplně jiné dimenzi. Naprosto v jiném světě, ne v lepším, ani v horším, prostě jiném. Vyzkoušela jsem si roli maminky dvou holčiček. Měly úplně jiné hry. Zcela jinou komunikaci. Společné zájmy. Hříbátko je zvyklá starat se o svého mladšího bratříčka a opravdu to bere vážně, takže mi několikrát moc pomohla s Copaťoučkou. Třeba v obchodním domě jsem vůbec nemusela dávat pozor, kde holčičky jsou. Byly stále u nás.

Za tři dny jsme toho stihli hodně.
Čekalo se na Nejmilejšího tátu, až se vrátí z práce. Tak jsme si společně my tři holky daly oběd, ony krásně baštily, na což nejsem zvyklá, s Kulíškem neustále bojuju, aby něco normálního obědového snědl. Po obědě šla Copaťoučká spát a my jsme si s Hříbátkem z korálek složily a zažehlily princeznu.
Odpoledne jsme se jeli už s Nejmilejším tátou projet na kolech. Malou svačinku a šup s holkama do sedaček na velká kola a jelo se ke splavu, kde je hospůdka a Hříbátko se hrozně těšila, že si dají zmrzlinku.
Hraní na dětském hřišti, tam se holky spojily a dirigovaly úplně cizím a starším klukům pravidla her a co se bude dělat. To se mi líbilo..

Po kolovém výletě ještě neměly dost. Hraní před domem..
Večer se Hříbátku jako obvykle (je to malá sůva) nechtělo spinkat, tak jsme uspaly Copaťoučkou a vyrazily spolu jen my dvě ještě na vycházku po našem městečku. Viděly jsme přistávat nádherný horkovzdušný balon, který snad málem zavadil o střechu našeho domu. Pak mohla spokojeně usnout v bratránkově postýlce obložená plyšáčky.
Druhý den jsme se dopoledne chystaly, Nejmilejší táta byl zase v práci a odpoledne se jelo na chatičku. Nejprve ještě na farmu naší babičky, kde si holky natrhaly rybízek a nakrmily králíky.

Na chatičce zase jiná pravidla. Trochu smutku po mamince. Copaťoučká hladila Hříbátko ostošest, pak jsme ještě volaly mamince a hned zase bylo veselo..
Romantická grilovaná večeře venku, to už jsem opravdu nestíhala fotit, uspání Copaťoučké a Hříbátko opět s námi do desíti. Nejmilejší táta se rozvyprávěl o starých časech a rožnul nám k tomu petrolejku. Už si z Hříbátka nedělal legraci jako přes den, a hezky si povídali..
Huráá, dnes uvidíme maminku! Společná snídaně a vlastnoručně natrhané maliny a rybízek v kašičce. Hříbátko pak ještě dostala chuť na med..
Nebyla to žádná odpočinková dovolená, jak jsem si myslela. Bylo třeba dávat neustále na Hříbátko pozor, abychom ji v pořádku mohli vrátit mamince. Nemohu snad ani spočítat, kolik sladkostí ty dvě díky Hříbátku spořádaly, i když jsem jim toho dobrovolně dala mnohem míň. Copaťoučká pochytila spoustu lumpáren, které ještě neuměla, ale samozřejmě taky spoustu dobrého od své větší kamarádky.
Mám z toho dobrý pocit. Snažili jsme se, aby se Hříbátku u nás líbilo. Rozhodně si to ráda zopakuji. Nebo ještě líp, pro tentokrát s chlapečky. To jsem zvědavá, jak nám to půjde.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Misha Misha | 7. července 2014 v 23:45 | Reagovat

sestřenky spolu, to je prima. Taky už máme podobné spací zážitky s půjčenými bratránky nebo kamarády za sebou. Vždy je to jiné a vždy hezké. Jak říkáš, neočekávané. Pro děti je to určitě dobře, když si vyzkouší sdílet s někým jiným svoji maminku nebo hračky a čas a naopak, být bez maminky nebo bez svého pelíšku.
Holčičkám to moc sluší! Už jsou tak velké!!! Moc se na ně těším!
Pusinku oběma! :-)

2 brabi brabi | 8. července 2014 v 11:44 | Reagovat

Pro děti je vždycky zážitek spát někde jinde než doma. Takové výměny jsou fajn :)

3 Sara Sara | 8. července 2014 v 18:42 | Reagovat

Holčičí den, to je vždycky plno smíchu, mlsání, povídání, svěřování, naslouchání, ponocování, tři dny naplněné citem až na dřeň. Já na klučičím dnu zase zažila velká dobrodružství a myslím, že jsme pěšky obešli zeměkouli, žádné ponocování o půl osmé jsme spali všichni jak medvědi v zimě :-D

4 tepi tepi | 9. července 2014 v 15:08 | Reagovat

Tak to jsem ráda,že jste si to holčičky užily.Naše hříbátko se na tuto výměnu  těšila už dlouho,,ale pokaždé se něco stalo a tak se to podařilo uskutečnit až tentokrát.Moc hezky mi pak doma o vás povídala a říkala,že to bylo moc fajn být pár dní se svojí milovanou sestřeničkou.Dokonce řekla, že by chtěla mít sestřeničku místo brášky doma, pak se po chvilce ale zarazila, pohladila Čmeláčka a řekla, že vlastně ne, že má bratříčka také moc ráda.Jojo Jsou to moc hezké fotečky a zážitků teda za tři dny taky spousta.No člověk by si myslel, že bude mít více klidu s větším dítkem, ale ono je pořád co povídat a řešit i s větší holčičkou, také chce pozornost, ale zase pohlídá, pomůže a to je taky fajn.Moc se mi líbí jak píšeš, že si tvůj Nejmilejší s našim hříbátkem povídal u ohýnku.A ten obrázek co jste spolu holky z korálků vyrobily no moc krásný. Taky se už těším jak si vezmu tvoje jedno dítko do páru s mým a budeme něco tvořit a povídat si, hrát a něco někde vyvádět.Myslím, že to bude také fajn. My teď měli s tatínkem návštěvu a tak jsme potřebovali být sami bez dětí a tak jsem si to s vámi dětmi vlastně neužila. Tak se těším, jak to klapne a budu si užívat i tvých dětí.Posílám pusinku jsem ráda, že jste si to tak pěkně užili i s tatínkem... :-)

5 Eliza Eliza | E-mail | Web | 10. července 2014 v 15:24 | Reagovat

Tak to jsou i mé vzpomínky z dětství. Jak to tehdy prožívala naše společná babička to nevím. Ale co mne čeká co nevidět, že moji dva vnuci si naplánovali, že by babička o prázdninách mohla hlídat spolu s nima ještě jejich dva spolužáky ze školy. Tak to bude opravdu síla. Čtyři kluky 9+9+11+11. Takže možná příští článek bude z Bohnic. 8-O  8-O

6 Jel Jel | Web | 10. srpna 2014 v 0:52 | Reagovat

Kdo si hraje, nezlobí!

7 SV SV | 12. srpna 2014 v 12:04 | Reagovat

[5]:fúha, babička sa nudiť rozhodne nebude! ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama