... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

Class lexion a počítačová myš :-)

25. srpna 2014 v 13:17 | Waity |  Dítě je tvůrcem sebe sama
Léto hrozně moc utíká, letos snad rychleji než jiné roky a s podzimem přijde i naše stěhování do nového. Kupní smlouvu už máme podepsanou, teď čekáme jen na banku, až uvolní peníze a pošle je prodávajícím na jejich účet. Pak se odstěhují a akce Kulový blesk může začít. Útěchou mi je, že vše nemusí proběhnout v jediný den, ale pěkně postupně, protože stávající byt nám chvíli zůstane.

Dnes jsem se dala do uklízení a umývání všech součástí bytu, které tu necháme po stěhování, aby byl byt pro prodej čisťounký a připravený. Nevím, zda to do té doby vydrží, ale možná budu pak moc ráda, že mě to napadlo udělat teď. Děti chtěly hodně pomáhat, tak se mnou šudlaly kdeco, ale po chvilce si každý našli nějakou svoji zábavu a už mi šla práce pěkně od ruky. Jak tak makám, popadaly mi věci ze stolu a s nimi i počítačová myš. Posteskla jsem si, že mi už zase spadla, že je nedávno nová a zase se tím pádem celá rozpadla a tak dále.
Copaťoučká na to: "Spadla ti myška? Ano? Podám. Pomůžu."
Poděkovala jsem jí za pomoc v domnění, že asi ani neposbírá všechny části i s baterií co zevnitř vypadla.
Asi za minutu mi podává naprosto zkompletovanou myš připravenou k použití: "Mámo, tady máš. Ja pomohla."

Máme po dovolených, ta poslední byla tak krásná, že bych na ni klidně jela příští rok znovu. A to u nás nebývá zvykem, obvykle rádi jezdíme na nová místa a objevujeme. Chystám se na článek, abych o tomto místě napsala něco více.
Ještě jsme plánovali týden pracovat a žít na chatičce, ale to se nepovedlo. Za prvé nám to kazí počasí a za druhé náš Nejmilejší táta pomáhá svému bratrovi stavět nové bydlení. Tak jsme teď trochu sami, ale s dětmi už se dá domluvit, začaly mne brát vážně a mohu se s nimi už leckam sama vypravit. Dokonce jsem si troufla s nimi na nákup do Ikei, kde jsem nebyla snad dva roky! Přestože nad tím někdo může mávnout rukou, já to považuji za velkou věc. Kdo trochu zná naše děti, asi chápe.

Trošku jsme tvořili, například Mašinku Tomáše z papíru, který musel mít všechno co mít má, i uhlí v tendru a pak nějaké obrázky z korálků. Pomalu se díky Kulíškovi učím, jak se jmenují části strojů a vlaků, jaké jsou typy kombajnů a traktorů, až náš Nejmilejší táta kouká, když jede kombajn po silnici a my spolu křičíme: "Hele, jede Class Lexión!"
Kulíšek byl v létě týden na příměstském táboře v zemi pohádek, a odtud si také odnesl svůj zrcadlový výtvor, co udělal s pomocí paní učitelky. Moc se mi líbí a už má svoje místo na zdi.
Teď jen společně doufáme, že některá z těch hodných učitelek z tábora ho teď bude mít ve školce, kam poprvé půjde. A taky že ve třídě potká svého nového kamaráda Martínka.

Co mi udělalo radost, že už se v našem kraji začal prodávat můj milovaný burčák. Mám ráda ten slaďoučký, co je v něm jen málo alkoholu. Někde jsem četla, že ho má člověk každý rok vypít tolik, kolik má krve, aby se mu pěkně pročistila. Nevím, co je na tom pravdy.

To je od nás zatím vše, určitě se brzy ozvu, snad ještě do stěhování stihnu ten slibovaný článek.
Hezký zbytek léta a překrásné babí léto všem!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 SV SV | 26. srpna 2014 v 11:25 | Reagovat

júú, to kde, ten vlnovkový domeček z guľatín na prvej fotke?
zrkadlový výtvor je zaujímavý! 8 - )  
tak deti ťa začali brať vážne? no to je skvelé! ;-) ale ešte skvelejšie je, že ti pomáhajú, a aké sú šikovné! skladať tú myš ja, tak ti z toho poskladám potkana! ;-)

2 SV SV | 26. srpna 2014 v 11:27 | Reagovat

tak príjemné sťahovanie ;-)
a nech nám babie slniečko svieti!

3 SV SV | 26. srpna 2014 v 11:29 | Reagovat

btw, class lexion - som si myslela, že je to nejaká letná výučba angličtiny ;-)

4 waity waity | E-mail | Web | 27. srpna 2014 v 22:19 | Reagovat

[1]: Domeček krásný, že? Nebo spíše komplex domečků. To je právě to místo, kde jsme strávili týden, je to v Orlických horách a chci o tom napsat více. A potkana já běžně skládám z myši taky, Copaťoučká se asi posledně dívala jak to dělá tatínek, tuhle starost už příště přenechám jiným, co vyrůstali na stavebnicích ;-)

5 brabi brabi | Web | 28. srpna 2014 v 22:48 | Reagovat

Člověk jen žasne, jak ty naše malé děti rozumí a chápou elektroniku a nové věci, které někdy starším dospělým (hezky řečeno,že?)dělají problémy. Nojo, oni už se s tím prostě narodily a my se od nich musíme učit.Překvapilo mne, že ta tvoje malinká Aňulka už tohle taky umí!!! Je to dobře, život prostě jde dál. Mějte se moc hezky, kdybychom mohli s něčím pomoci při stěhování, řekni! :-)

6 waity waity | E-mail | Web | 30. srpna 2014 v 10:08 | Reagovat

[5]: Za nabídku děkuji :-)

7 Misha Misha | 1. září 2014 v 0:02 | Reagovat

Na článek o vaší dovolence se moc těším :)
Je moc fajn začít sklíze tu námahu, kterou člověk vynakládá při výchově dětí a když pak zjistí, že ony rády pomáhají a že už dokonce umí i něco, co my sami ne! Anička je moc šikovná panenka. A Kulíšek jakbysmet. Takový kombajny my vůbec neznáme!! To teda koukám :D
Při stěhování na vás budu moc myslet (pomoct nemůžu, to je mi moc líto!!! Ale pokud potřebujete něco schovat, přenechat na pár měsíců, tak místo u nás je). Stěhovali jsme se několikrát a na to poslední stěhování a chystání doupěte  mám ještě dost živé vzpomínky 8-O ;-). Tak držím pěsti, ať to jde všechno jako po másle a jste rychle zabydlení a pak už jen to milé a hezké zkrášlování.
Všechny moc líbáme a zdravíme!!! :-)

8 Radka Radka | 5. září 2014 v 16:58 | Reagovat

to jsem si krásně početla :) Máte šikovné děti. No bodejť by ne, vždyť mají vaše geny a mamku, která ví, co s volným  časem. Tvou radost z návštěvy Ikei naprosto chápu. Mateřská s člověkem trošku zamává..ale pokračuje to i potom. Já se například nemůžu dočkat, že od zítřejšího odpoledne až do nedělního oběda budu SAMA doma! Fakt, tohle mi stačí ke spokojenosti. A víš co budu dělat? NIC. Nevařit, neuklízet, neprat, nežehlit, nevysvětlovat, nepřemlouvat, nedirigovat, neposlouchat, netesknit po možnosti vybrat si program..a ani se nehodlám převlíknout z noční košile. Bože, já se budu mít! :-D

9 Ledmed - Helča Ledmed - Helča | 12. září 2014 v 11:08 | Reagovat

Zase moc hezký článek, čtou se úplně samy.  :-) Občas sem nakouknu a jsem ráda, že znám někoho, tak pozitivně naladěného, kdo mi vždycky dokáže dodat tu správnou životní energii.

10 waity waity | E-mail | 12. září 2014 v 16:09 | Reagovat

[9]: Ahoj Helčo, vím, že sem nakukuješ a moc si vážím toho, že jsi sem dnes napsala. Děkuji za hezká slova, také jsem ráda, že se známe, a to moc! :-)

11 waity waity | E-mail | 12. září 2014 v 16:11 | Reagovat

[8]: To jsi se měla hezky, viď?

[7]: MIsho, děkujeme za podporu, také jsem se stěhovala několikrát, ale s tolika věcmi a dvěma dětmi ještě nikdy. Jsem zvědavá, jak to půjde. Jako po másle asi ne, ale i tak se těším :-)

12 Sara Sara | 15. září 2014 v 9:31 | Reagovat

Jé to jsem tady dlouho nebyla, že malá Andělika umí poskládat a spravit myšku mě nepřekvapuje, její nejoblíbenější zvířátko bez kterého se ani nehne :-), museli jsme vydat všechny dostupné myšky a s jednou teď všude jezdí a taky musíme obstarat další, protože myší rodinka se musí rozrůstat no a počítačová mezi ně patří také :-D. Anděliška vyrůstá mezi čtyřletými, pětiletými a šestiletými dětmi a je s nimi vyrovnaná po všech stránkách, žádné dvouleté miminečko se nekoná, mluví jako dospělá, nešišlá, hraje si, maluje, skládá, nechce se nosit, v poledne spí málokdy, ukládá bráchu ke spánku, chodí na nočník, jí všechno, žádné mixování nebo krájení, schlamstne velký kus masa, velké kusy ovoce, používá lžičku, krájí nožem, sama se obléká, natře brášku krémem po koupání, pomáhá při vaření prostě je to všestranně šikovná ženská a to všechno ve dvou letech O_O

13 tepi tepi | 15. září 2014 v 10:51 | Reagovat

Ahoooj :-) všichni.
No Anička je prostě správná ženská, která bude v životě umět všechno.Má doma prima tátu s kterým opravuje a spravuje a bezva mámu, která jí dělá culíčky a míchá s ní různé dobrůtky taky sestřenčku která jí učí nosit sukýnky a točit se jako víla a tak z ní roste prima holka i do nepohody a to se jednou bude klukům moooc líbit a budou se o ni rvát.A co se týče Kulíška tak z toho bude určitě jednou pan profesor a bude mít dlouhé přednášky o našich strojích, vlacích, bagrech, válcech, traktorech a určitě na ně vymyslí i nějaký ten fígl, jak si ušetřit práci. Jinak ta mašinka je opravdu krásná ta musela dát práce.A stěhování?? no první pocit jsou asi obavy jak vše bude a proběhne, ale jak se do toho dáte tak to bude jak vás znám AKCE Kulový blesk. Dodnes když si na tento film vzpomenu vybaví se mě ta baba s tou půdou klíčama a sklepem no doufám, že takovou tam nikde v domě nepotkáte. Jakmile se přestěhujete budeš si to tam zdobit a šperkovat jééé všechno od začátku to bude i příjemná práce která tě bude jistě bavit jak tě znám.Jinak však víš, že máš i švagra v plné síle a setru tak kdyby něco ozvi se zavolej taky vám ráda pomůžu s něčím se pěkně potahat zacvičit své ochablé svalstvo nebo šudlat cokoliv :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama