... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

Akce Kulový blesk :-)

20. ledna 2015 v 14:29 | Waity
Možná jste zvědaví, jak tento víkend u nás proběhla akce Kulový blesk. Vše bylo naprosto v klidu, nic se nepodělalo, nikdo neonemocněl, všichni byli klidní, dobře jsme se na ni připravili. Nejmilejší táta měl půjčený tranzit a domluvenou pomoc, tak to hezky odsýpalo. U nového domu zabouchal ceduli s prosbou, aby nám na tento den uvolnili parkovací místo přímo u vchodu. Noví sousedé byli tak hodní, že nechali hned dvě. To hodně pomohlo. Navařeno jsem měla večer dopředu, a tak jsem v sobotu ráno mohla v klidu odvézt děti k bubu. Za dopoledne měli chlapi téměř přestěhováno a libovali si, jak je všechno dobře připravené. Pak jsem se vrátila, nakrmila 6 lidí, navařila kafe a k němu nachystala sušenky a šlo se zase pracovat. Maminka Nejmilejšího a švagr vydrželi až do večera, aby pomohli s velkými skříněmi a montováním, tak jsme si my dvě holky daly panáka na nový byt a švagříček mi zatím dodělal elektřinu v kuchyni. Tak trochu mi chtěla do všeho mluvit a i něco měnit, to víte, to bylo něco na mě, tak jsem si párkrát hezky a asertivně stála za svým, ale nakonec měla i pár docela dobrých nápadů a pomohla Nejmilejšímu tátovi montovat skříně, zatímco já jsem si v klidu mohla vybalovat. V této fázi bych uvítala svoji maminku, ta vždycky uměla skvěle zařizovat.


Akci Kulový blesk předcházelo veliké balení ve starém bytě, uvolňování veškerého nábytku, rozmontovávání a nakonec už cpaní čehokoli kamkoli a i dětem se to moc líbilo. Zároveň jsem ale zjistila, že se s tím taky musejí vyrovnávat, každý po svém. Je to jejich první domov, který opouštějí. Za svůj domov stále považují ten starý, v novém se moc zdržovat nechtějí a ptají se, kdy už půjdeme domů. Copaťoučká je víc umazlená a Kulíšek se hodně ptá, tak každý den dopředu oběma hlásím, co se bude dít. V tuto dobu se hodně semkli, hezky si spolu hrají a dokážou mě nechat pracovat. Teda až na výjimky, kdy je musím od sebe trhat, protože se nepohodli. Ale to k tomu všemu patří.

Ještě tak týden vydržíme ve starém: spaní na matracích, vaření s nejnutnějším vybavením, z nábytku zůstal jen kuchyňský stůl se židlemi, křesla s malým stolečkem, dále televize, mikrovlnka, lednička a pračka. Nejnutnější oblečení a toaletní potřeby. Bez toho všeho se neobejdu. Jakmile dáme nový byt po stěhování trochu dohromady, přestěhujeme zbytek. Nejmilejší táta předpokládá, že to bude za týden. Nejvíc práce teď bude mít on. Za tři odpoledne už stihl leccos smontovat, tak jsem mohla uklízet věci do skříní a pomalu zařizovat. V nové kuchyni se taky dá normálně fungovat. Už bych tu moc ráda bydlela, ale s malými dětmi se zkrátka musí takhle na etapy, nejde to zaráz. Dětem spaní na matracích nevadí a ani prázdný byt. Hlavně že tu mají pár svých nejoblíbenějších hraček, knížek a pohádky, víc nepotřebují.

Maminka mi říkala, že do nového bytu musím donést dobrého ducha. Hodně dlouho jsem přemýšlela, co tam dám. Říkala jsem si: musí to být něco krásného, něco co je od někoho milého, něco co mi zůstane napořád a bude přinášet štěstí, rodinnou pohodu a dobré spaní. Co by to mohlo být? Lapače snů od mé od mé mámy, s láskou vyrobené, už visí na oknech. Co je lapač snů? Nádherný příběh je zde:
http://madlenangelinasara.blog.cz/1411/lapac-snu

Přípravy probíhaly i s dětmi..


Akci samotnou vyfocenou nemám. Tak aspoň následné zařizování..


Velké montování, hlavně s rozmyslem. Béžový obývací pokoj..


Dětský pokojíček se už rýsuje, ale nakonec má vypadat úplně jinak. Jiný nábytek, jiné postýlky, malované zdi, doplňky. Moc se těším až ho budu tvořit a stále hledám inspiraci. Děti ho přijaly zatím jen jako hernu..Fialová ložnice..


Koukli se na nový domov a nový pokojíček, jak jim ho maminka s tátou zatím zařídili a prosili, že chtějí domů. Unavení od bubu spokojeně usnuli ve starém domově na zemi..

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ajka Ajka | Web | 20. ledna 2015 v 23:50 | Reagovat

Akce na jedničku ;-)  :-)

2 SV SV | 23. ledna 2015 v 14:56 | Reagovat

"něco krásného, něco co je od někoho milého, něco co mi zůstane napořád a bude přinášet štěstí, rodinnou pohodu a dobré spaní." ja myslím, že tam také niečo už je. montuje ti to poličky ;-)

3 SV SV | 23. ledna 2015 v 14:57 | Reagovat

jo, a tie lapače sú tiež prekrásne! :-)

4 waity waity | E-mail | Web | 23. ledna 2015 v 15:06 | Reagovat

[2]: Máš pravdu :-)

5 SV SV | 23. ledna 2015 v 16:25 | Reagovat

tá prvá fotka, je úžasná! okno očičkaté dáva pozor na chlapečka, ktorý yaksi doslova zapadol do postele! ;-)

6 Radka Radka | Web | 23. ledna 2015 v 19:58 | Reagovat

Gratuluju! Máte to za sebou. A vypadá to skvostně. Fialová ložnice, bože, slintám závistí, pokojíček pro děti na startovní čáře-taková lákavá výzva! Ani spát bych nemohla, jak by mi nápady šrotovaly hlavou. Krásný světlý obyvák, stále plný slunce... Máte hezký byt a určitě z něj vytvoříte úžasný domov. :-)

7 waity waity | E-mail | Web | 23. ledna 2015 v 21:02 | Reagovat

[6]: Za sebou to ještě nemáme, zítra jedeme do finále. Snad ve starém nic podstatného nezapomenu, hezky se tu s bytečkem rozloučíme a fakt se už těšíme do nového.
Ano, pokojíček mi taky nedá spát, ale většina je už daná prostorem. Pro každé dítě chceme vlastní koutek. Zatím čekáme až v Ikea dostanou postel, kterou jsme vybrali Kulíškovi a až bude trochu zařízeno, vrhnu se na stěny, které nedají spát ani našim holkám - Tepi a bubu. Moc se těší, až budou pomáhat. ;-)
A děkujeme za hezká slova :-)

8 Sara Sara | 25. ledna 2015 v 21:02 | Reagovat

Vypadá to nádherně těším se až namaluju do dětského pokojíčku napůl růžově kvetoucí a napůl obsypanou třešeň červenými kuličkami plodů, napůl světlounce zelenými právě rozvitými lístečky a napůl krásně sytě zelenými lístky a na ní plno zvířátek. Zatím mám žádost od Andělky na kočičku ležící na větvi a kosici sedící na vajíčkám, taky veverku a sovu a koťátka pod stromem v trávě, Wai plánuje jedoucí vláček, dlouhý a každý vagonek jinak barevný a vezoucí jiný náklad kolem pokoje, obkružující hájky a jezírka a potoky a přes ně můstky a nesmí chybět tunel skrz vysokou horu a Tepi je odbornicí na mraky a sluníčka a šmolkově modrou oblohu a vůbec věci nebeské. Bude to ryze moravská krajina. A budeme malovat přes noc a popíjet u toho inspirační svařáček a ráno budou děti čučet jak telátka na nový vrátka :-D Tak kdy? Až po koupelně? To znamená někdy na konci února?

9 SV SV | 28. ledna 2015 v 13:33 | Reagovat

[8]:waúúú! no to bude nádhera! (len u toho nepopite nejak moc, to by ste ráno asi čučali všetci! ;-) )

10 tepi tepi | 28. ledna 2015 v 19:00 | Reagovat

Tak hurá do finále ať už se bydlí v novém a všechno se tam znovu zařizuje a nakupuje to je paráda a slast pro maminky.Žádná stará špína se nekoná všechno krásně vydrhnuté a nebo rovnou nové to bude i byteček krásně vonět novým dřevem.A s tím malováním se domluvíme a naplánujeme to.já zdrhnu od dětí a přijedu k vám na víkend a spácháme během noci něco krásného pro ty dvě bytůstky, aby se jim to moc a moc líbilo to slibuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama