... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

Konečně doma :-)

28. ledna 2015 v 22:33 | Waity
Ahoj naši milí!
Máme nový domov a je nám tu báječně!


Poslední stěhování už proběhlo do skoro vybaveného a zařízeného bytu, tak jsme se bez problémů hned zabydleli. Postupně si nechávám montovat různé věci, ještě nemáme záclony a ani obrázky, ale všechno má svůj čas.
A co se nám tady první noc zdálo? Asi nic, nebo nevím, usnuli jsme tvrdě, jako špalíky, a ráno jsme měli obě dvě děti v posteli. Takže žádná změna. Dětský pokojíček funguje tak do tří do rána, pak se stěhují za námi do ložnice.
První ráno nás přivítal sníh, bylo to milé.


Včera jsme se definitivně rozloučili se starým domovem a dnes předáme klíče. Takový je to zvláštní pocit, že už tam nikdy nepůjdu. Děti to vzaly bezvadně, trochu si tam zaběhaly v prázdných místnostech a pak zkrátka zavolaly "Ahoj bytečku a teď už chceme domů", a bylo to. Myslela jsem, že budou nějaké slzy, otázky, ale ani mně nebylo smutno. Nový byteček ten pocit smutku naprosto pohltil. A pocit svobody, ten se dostavil téměř okamžitě. Všichni teď máme více soukromí a když chce být někdo sám, může. Zatím jsme stejně většinou rádi spolu.

Dnes jsem s dětmi udělala krásnou vycházku blízkým lesem (lesoparkem) a kolem dvou rybníků. Když budeme chtít, můžeme tudy chodit ze školky nebo školy. Je to trošku delší cesta, ale vede kolem houpaček a kačenek a dětem se moc líbí. Domů jsme přišli obalení blátem, ale šťastní, i sluníčko na nás vykouklo.

Z oken našeho bytu je na každou stranu vidět několik vzrostlých stromů, ale slunci nebrání, jsou dál od domu. Večer se ráda dívám z oken a zvykám si na nové výhledy na dvě strany. Už teď se těším na jaro, až začne všechno růst a kvést, ptáci budou zpívat, a jsem zvědavá, které druhy se tu nejraději zdržují. Už plánuji, jak si na jaře vyzdobím oba balkony nějakými rostlinami nebo květinami a hlavně ptačími budkami.

K velké radosti Copaťoučké Anduličky máme i zde hodně sluníček, říkáme jim berušky. Když otevřu okno, je jich tam na zimu poschovávaných aspoň padesát v každém. Velmi rychle se teplem oživí a začnou lozit, tak je sbírám a dávám je zpátky. Andulička je z nich naprosto nadšená, hned každou nalezenou berušku něžně a velmi opatrně bere do ručky, to už jsme si vysvětlily, a s láskou je nosí po celém bytě. Po chvíli ji položí na okno se slovy, že už beruška musí jít zpět za maminkou.

V lednu a únoru mi s odváděním Kulíškovatého Matyho pomáhá Nejmilejší táta. Jen tyto měsíce to jde kvůli jeho pracovní době. Odváží ho na kole na sedačce a pak sám jede do práce. Auto nám jako obvykle nechává k dispozici. Je moc příjemné vypravit je oba do školky a do práce, nachystat snídani, obalit Kulíškovatého Matyho pěkně do šály, aby mu po cestě nebylo zima, a s Copaťoučkou zalézt zpátky do teplého pelíšku. Máme potom pěkně celé dopoledne čas na sebe, Copaťoučká Andulička mi pomáhá s vařením nebo si vyprosí Krtečka a když máme hotovou práci, honíme se po bytečku. Máme tady takové kolečko přes kuchyň, obývák a chodbu. Nyní už neskřípu zuby, když mi chce kdokoli z dětí v kuchyni pomáhat. Je zde víc místa na to, aby si přisunuli židličku a vařili se mnou třeba všichni.

Kulíškovatý Maty dnes poprvé přespal ve své obří posteli, která je vysoká tak, že mi říkal, že spinká až u nebe. Má zakázáno v ní stoupat a lézt dolů a nahoru musí jen opatrně. Snad mi nespadne. Chodila jsem ho v noci několikrát kontrolovat a bála se, jak zvládne svůj ranní přesun do naší ložnice. Nejraději jsou v té obrovské posteli oba, Copaťoučkou Anduličku tam raději hlídám. Oblíbená zábava - vyhazování polštářů, dek, plyšáků. Postýlka je dva dny smontovaná a Andulička Nejmilejšímu tátovi pomáhala. On byl u toho trochu nevrlý, přeci jen smontovat tenhle kus nábytku mu trvalo dvě odpoledne a každá ze sedmi krabic vážila nejmíň padesát kilo..Copaťoučká Andulička zdědila po bráškovi střední postýlku, tak si nyní zvyká také na nové spaní. V miminkovské se jí už nelíbilo, i proto jsme spěchali s tou nejnovější. Počítáme, že tak za rok bude dostatečně šikovná, aby si při slézání neublížila a dostane stejnou na druhý konec pokojíčku, jen holčičí bílo-růžovou.

Náš byteček ještě čekají četné úpravy. Asi tak za 10 dní nás tatínek pošle bydlet k bubu a opraví celou koupelnu a záchod, spolu s chodbou. Materiál je už nakoupený a teď domlouvá pomocníky a řemeslníky. Bude krása, až bude všechno hotové a budeme se tu moct opravdu zabydlet.

Mějte krásné dny!!!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sara Sara | 29. ledna 2015 v 10:23 | Reagovat

Jééé berušková víla a zavrtala ty šroubky dobře? Ta postýlka to je teda síla, zabere půlku pokojíčku že a fakt až u stropu ten Tya spinká. Budeme mu tam muset namalovat nějaké společníky, ten je teď úplně v jiné dimenzi pokojíku. Máte to rozdělené na patra, takže vlastně více místa na hraní. Napadlo mě, že až tam bude asi naproti stejná postýlka, mohla by se od jedné k druhé natáhnout opona a bylo by divadlo nebo dvě místnosti na klid na učení nebo nevím, děti mají rádi takové věci. I vy i já jsme spávali za oponou a bylo to tajuplné a dobrodružné :-D

2 waity waity | E-mail | Web | 29. ledna 2015 v 13:47 | Reagovat

No ano, přemýšlím čím postýlku oživit, jestli ji ozdobit obrázky nebo raději nechat bílou a dozdobit barevnými doplňky. Ale myslím, že ta bílá nebude tak bílá, až budou ozdobené stěny. A opona je dobrý nápad, jednou to uděláme, až budou chtít opravdu mít svůj prostor. Teď je divadlo tak jak to je, může se hrát z vršku :-)

3 tepi tepi | 30. ledna 2015 v 14:42 | Reagovat

Jééé vy se máte krásně!!! a šťastně,přestěhovaně to je fajn, že??no kulový blesk jak vidím proběhl v klidu a bez pláče po starém bytě.Když člověk opouští prázdné stěny bytu kde před tím žil už to není takové dojemné jako když tam ty svoje věci pořád má. Zkrátka naše oblíbené věci dělají náš překrásný domov takže když už tam ty věci nejsou místo nich studené zdi no brrr rychle pryč.Já bych se taky těšila do nového a většího jako blázen...
Aninka je šikulka jak pomáhá a ta postýlka až do oblak je taky fajn spoustu poliček a stůl na psaní to je základ.. jen to stlaní to bude fuška, ale mužíček když tak pomůže...hehe. A divadlo?? dobrý nápad :-) Jinak my taky jednu dobu spávali všichni čtyři spolu po půlnoci se nám to v ložnici nahromadilo a bylo. Asi půl roku to trvalo, teď už spinkají konečně ve svém až do rána akorát když jsou nějaké nemoce tak zase spíme jako cikáni a pořád na sebe šmátráme a kontrolujeme se.Ale mě to neva mám ráda blízkost děťátka které má zrovna horečku a já ho můžu celou noc ošetřovat a mačkat k sobě.Myslím, že i dětem se to moc líbí.Tak jo přeji ať se vám všem v bytečku moc líbí, příjemné soudedy a krásné procházky ve vašem teď už blízkém lesoparku.

4 Radka Radka | 1. února 2015 v 13:41 | Reagovat

máte pro děti nádhernej nábytek! Fakt super. Taky máme bílý, je to svěží, každá barva se k němu hodí a prach na něm není tak vidět...zato pastelky, fleky od plastelíny a mastné či barevné skvrny od pitíček a svačinek ano. Ale jiný bych nebrala. :-D  tak se pěkně zabydlujte a zatím papa

5 Misha Misha | 2. února 2015 v 22:30 | Reagovat

Bílý nábytek máme taky. Jak píše Radka, pro děti je báječný, člověk se potom může tvořivě vydovádět dle nálady a věku potomků. :-D
Anička je rozkošná s tím šroubovákem. Určitě se obě mláďátka cítí řádně užiteční, když můžou pomáhat montovat a třídit a jinak hezky zavazet ;-).
Budu se těšit moc těšit na návštěvu u vás v novém hnízdě!!
Tak ještě hipo hurá Tatíkovi, ať jde ta koupelna s chodbou pěkně od ruky a vy se už definitivně zabydlíte ve vlastním a žádné kočování ;-). papa

6 waity waity | 2. února 2015 v 23:14 | Reagovat

Jé, děkuji všem, udělali jste mi radost, že se Vám náš výběr nábytku pro děti líbí, nám teda moc, bílá je podle mě znamením čistoty a nevinnosti. Jsem z něj nadšená, navíc koukám kolik tenhle systém ušetří místa. Jen se omlouvám za nicneříkající fotky na prd, zatím jsou pořád jen plány a tak počkám, až se zabydlíme pořádně a na furt, a pak začnu dolaďovat. :-)

7 brabi brabi | Web | 3. února 2015 v 1:52 | Reagovat

Moc hezky jste to vyřešili. Tak vám přeji hezké bydleníčko v novém bytě :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama