... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

Nemocování

9. února 2015 v 22:34 | Waity |  Dítě je tvůrcem sebe sama
Minulý týden byl ve znamení nemocování a stále pokračujeme. Rýma, kašel, bolest hlavy a únava nás postihla všechny tři, tedy mne a děti. Nejmilejší táta je jako z křemene a tak se o nás mohl trošku postarat. Většinou jsme si vystačili sami a trošku jsme tvořili, protože dětem brzy otrnulo a v postýlkách jsem je neudržela.


Prozíravě jsem o víkendu někde ve slevách koupila jakousi novou modelínu v sadách. Když jsem ji doma vybalovala, trochu jsem se zděsila. Tak neekologicky zabalené to bylo, samý igelit a polystyren. Obaly putovaly do tříděného odpadu a my jsme se dali do modelování. Trochu se to lepilo, i na oblečení, ale záhy jsem zjistila, že fleky jdou vyprat. Modelína na vzduchu uschne, tak se s ní musí buď zpět do kelímku, nebo nechat vytvrdnout. Nejprve jsme si s ní pohráli a ušouleli koule, vytvořili sněhuláčky, ptáčky a šneky a pak vytvořili sluníčko s motýlkem, které jsme si nechali uschnout..
Děti všechno barevné baví, a tak si další den samy od sebe vytáhly naši starší modelínu. Nechala jsem je chvíli bez dozoru a takhle to dopadlo. Všechny barvy smíchané. Ale asi hodinu si hráli úplně sami a jen jsem poslouchala: "Matynku, pošim, otevři mi tuhje bavičku." "Andujko, na, tady to máš." "Děkuji." "Pjosím."
Když slyším takové zdvořilostní větičky, vždy si pomyslím, jak hodné to mám děti.
Ovšem jen do chvíle, než se začnou tahat například o nějaké miniautíčko.
Moje děti vůbec mají v oblibě miniatury. Už se nebojím, že by něco spolkly, a tak si velmi často hrají s různými minipanenkami, miniautíčky a minizvířátky, v tomto období si oba dva nejradši vytáhnou klasické malé lego. Máme několik sad a pořídili jsme si na něj bedýnku. Hodně děti nutím, aby si lego třídily, ale jak skládají, hned je ho plná podlaha. Často se stane, že se něco ztratí, a tak hodně času trávíme hledáním zrovna tohohle malého světýlka nebo tamté maličké kočičky. Občas samozřejmě některé kostičky zbaští vysavač.

Trochu jsme i malovali, nejdříve jen vodové omalovánky a pak klasicky vodovkami..
Nejmilejší táta složil Kulíškovatému Matymu bagříček z knížky, kterou mu přinesl Ježíšek u jedné z babiček. Ke každému modelu je i i odpovídající pozadí ke hraní. Musím říct, že tyhle vystřihovánky a společné stavění ho moc zajímá a baví, budu muset nějakou podobnou knížku najít i pro Copaťoučkou Anduličku..
I já s Nejmilejším tátou společně tvoříme. Zatím jen na papíře, plánujeme novou koupelnu, záchod a chodbu. Bylo třeba namalovat, kde bude která kachlička a jak poskládat mozaiku. Nezdálo by se to, ale je to docela věda, hlavně pak spočítat, kolik čeho nakoupit. Snad to z našich nákresů zedník pochopí a správně poskládá. Pěkně dlouho jsme vybírali ty nejkrásnější obklady a dlažbu na světě. Co se nám aspoň 100 let neokouká. Je docela napínavé, jak to všechno dopadne. V každém případě se nám to bude určitě moc líbit. Musí!
Ve čtvrtek se s dětmi stěhuju a Nejmilejší táta jde na to. S chlapama mají hodně práce. Nejdřív bourání, ničení starého a pak stavění a pokládání nového, výměna plynu za elektřinu v ohřevu vody a v topení, přestavět celou vodu a vyvést novou elektřinu, pak opět omítky a podlahy. Snad mi tu nenadělají moc nepořádku. Po stěhování je teď v pokojích všechno čisťounké.
Budu sem muset občas přijít, uvařit jim nebo pomoct, zkontrolovat nebo poklidit, snad stihnu pořídit i pár fotek. Přeju si, aby jim šla práce pěkně od ruky.
Mějte hezký únor bez nemocí, s příslibem brzkého jara.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 brabi brabi | Web | 9. února 2015 v 23:52 | Reagovat

Konec nemocí a ať už brzy máte i to budoucí nové hotové a uklizené a krásné a hlavně VAŠE! :-)

2 Tepi Tepi | 10. února 2015 v 17:10 | Reagovat

Jééé to je krásná modelína taková by se nám taky líbila.Ta musí být měkká a příjemná do ruky a na mačkání.Krásná sovička ta by se líbila Bubu. Jojo nemoce jsou teď všude my taky v poslední době měli pár teplotek a rýmeček s kašláním.Člověk pak pro ty děti musí doma vymýšlet samou zábavu, že?? my jsme zase hrací a tak u nás valí anglické Pexeso máme dvě veliké pak Člověče nezlob se, ale pozor když hraji pouze s čmeláčkem nesmí se vyhazovat to by byl velký pláč kdyby jsme ho vyhodili pak hrajeme ještě Ubongo a pak ještě kreslí podle knížky různé věci nebo zvířátka postupně, aby to Čmeláček později zvládl sám,nebo ty vodovky to mají děti také rády a tak spolu sedí vedle sebe a Lisetka to celé vede a čmeláček se podřizuje no jak píšeš jak si spolu povídají no já se někdy tak řechtám potichu samozřejmě, aby neslyšeli a já je tím nevyrušila ale to jsou hlášky úplně k popukání no jsou v té chvíli parťáci co si pomáhají a to je na tom to nejlepší.Je to moc hezké jak si hrajete jen tak dál...pusinku dětem.

3 tepi tepi | 10. února 2015 v 17:16 | Reagovat

Jo a puzzlíky už vás nebaví?? my teda ještě dost často skládáme ležíme všichni na podlaze podložené peřinkama a požíráme u toho sušená jablíčka a hrušky které jsme si společně nasušili a je to teda velikánská dobrota.

4 waity waity | 10. února 2015 v 17:28 | Reagovat

[3]: Ano, to jsi nám připomněla, přibalím puzzlíky s sebou a budeme zase skládat :-) Tak ať už se nám všem nemoci vyhýbají, protože už se na Vás moc těšíme a taky na Vašeho králíka milovníka :-D

5 SV SV | 11. února 2015 v 13:32 | Reagovat

"Nejmilejší táta složil Kulíškovatému Matymu bagříček z knížky....Musím říct, že tyhle vystřihovánky a společné stavění ho moc zajímá a baví..."
no ten je skvelý, ten váš táta! ;-)

6 SV SV | 11. února 2015 v 13:34 | Reagovat

máte to tam krásne, prajem pevné zdravíčko a nech sa pan tátovi darí v tvorivých budovateľských plánoch! ;-)

7 Misha Misha | 12. února 2015 v 12:08 | Reagovat

Nemoci se v tomto ročním odbodí nevyhnou asi nikomu. Ale pak to malování doma, to je ono. :-D
Jsi úžasná maminka, protože to, že si děti samy hodinu hrají a tak klásně plosí a děkují, není jen tak. Je potěšením vidět, že jsou kočenky a kocouři jako ty s mužem, kteří se dětem tak erudovaně věnují a neplýtvají časem hloupostmi, staví správný hodnotový žebříček a život berou za pačesy a mají z něj radost. Vaše děti vám to jistě oplatí a v dospělosti si uvědomí, že není samozřejmostí mít úplnou rodinu žijící v harmonii. :-)
Moc vás všechny líbáme a zdravíme. ;-)  :-D

8 Sara Sara | 14. února 2015 v 21:32 | Reagovat

[6]:[7]:Holky, krásná slova, děkujeme :-)

9 Sara Sara | 16. února 2015 v 12:58 | Reagovat

[8]: To jsem byla já - Waity - píšu od Sáry :-)

10 Sarah Sarah | 20. března 2015 v 8:23 | Reagovat

Ahoj, to je tak krásná plastolína puntíčkovaná to jsem ještě neviděla :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama