... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

Rekonstrukce aneb za čtrnáct dní můžeš s dětmi domů, miláčku..

24. března 2015 v 10:44 | Waity |  Domov jsou ruce do kterých smíš plakat
Naši milí.
Konečně jsme zpět po měsíci u Sáry, bylo to opravdu velmi dlouhé. Vše, co bylo v plánu, je hotovo, až na pár nebo spíše více párů dodělávek. Teď mám příjemné starosti, jak doladit interiéry.

A jak to vše probíhalo? Já jsem s dětmi jsem odjela pryč do nejlepšího možného domova, který nám dočasně poskytla Sára. Patří jí veliké uznání a dík, protože s námi měla velkou trpělivost, po celou tu dobu byla úžasná a občas jsem jí nechala děti a jela pomoct k sobě domů Nejmilejšímu tátovi. Hlavně mu pokaždé uvařit a trochu zredukovat nepořádek. Nejmilejší táta si vzal na dva týdny dovolenou s tím, že za 14 dní bude hotovo. Vše se samozřejmě protáhlo na měsíc, posledních 14 dní tu už ale nebyl potřeba, tak chodil do práce a po odpoledních uklízel po panu zedníkovi.
Bourací práce a vodařské práce..

Po celou tu dobu zde byl záchod jen tak nasazený, občas tu vůbec nebyl..
Koupelna vypadala po vybourání nějak takto. Po této akci musel pan zedník srovnat všechny zdi, aby byly zcela rovné. Nad tím strávil další dva dny. Prach z bourání se dostal úplně všude, kde nebylo zavřeno a pode dveřmi ucpávka. Při této fázi mi Nejmilejší táta uchránil pokoje tím, že do nich vůbec nechodil, jen večer přespat.
Foto asi po týdnu, pro mě naprostá beznaděj, že se snad ještě někdy s dětmi vrátím a že to bude brzo..
Vybouraná koupelnová nika v koupelně - díra až do kuchyně, nebojte, nemám ji tam pořád.
Nářadí bylo roztahané neustále všude. Několikrát vodaři zasahovali i v kuchyni, vodařské trubky se zabudovávaly do zdi a do podlahy, takže další prach, bourání a díry..
Vždy jsem přijela a hned se se pustila do úklidu všeho co nejvíc zavazelo a hned potom do dělání nějakého dobrého oběda pro svého muže. Přitom jsem stále dokola uklízela a umývala prach. Celou tu dobu se Nejmilejší táta umýval v tomto umývadle, později jsem mu přivezla větší vandlík, občas mu tekla jen studená voda. Umýt se musel, i s hlavou, každý den byl úplně od prachu. Tyto podmínky co on, bych zřejmě ve zdraví nepřežila. Já se pokaždé odsud vracela do vytopeného bytu s teplou vodou za čisťounkými a nakrmenými dětmi.
Nedalo se tu prát, takaže se kupila velká hromada prašného oblečení, které se mi nechtělo převážet a ničit mamince pračku. Občas Nejmilejší táta potřeboval ucpat nějakou díru, tak šel do skříně a něco si vzal. Párkrát to byl docela hezký ručník, jednou úžasná záclona po babičce. Když se kácí les, padají třísky, říkala jsem si. Ručníky jsem později vyhodila a záclonu se podařilo zachránit..
Přes veškerou snahu mého muže byl prachl nakonec úplně všude, překvapivě v dětském pokoji jako jediném téměř ne. Kuchyňské záclony nasály prach tak, že jsem je do pračky nesla jako poklad. V kuchyni bylo jak v mlýnici a já si nedala říct a pokaždé znovu při každé návštěvě tu uklízela, i uvnitř skříněk. Prach mezi jídlem a nádobím, kdo by to nechal tak, že? Samozřejmě to bylo k ničemu, příště to tu bylo znovu, a tak jsem mohla perfektně uklidit až když všichni řemeslníci zmizeli nadobro a my se nastěhovali.

Vše jsem si namyslela ve stylu přírodním a tak, aby se nám to líbilo i za deset let. Teď se neustále potýkám s tím, že veškeré koupelnové a záchodové doplňky jsou v nerezu či umělohmotné. Je skoro nemožné koupit si držák na toaletní papír nebo štětku na záchod třeba z porcelánu nebo keramiky. A aby se mi to líbilo a hodilo se k nám. Tytam jsou doby, kdy mi bylo skoro jedno, jaké mám doplňky. Taky hledám osvětlení bez nerezu a umělé hmoty. To téměř neexistuje. Je to výzva, ale čím míň nerezu a umělé hmoty, tím budu spokojenější.

Zde je výsledek naší snahy, ještě pořád jsou tu nedodělávky, tak je omluvte. Dvířka od vody přijdou zalepit kachličkou ve stejné barvě. Co myslíte, povedlo se?
WC..
V koupelně Nejmilejší táta vymyslel mírné zvětšení díky nice, kterou si sám vybouchal směrem do kuchyně kam až to šlo a vytvořil, pan zedník trochu brblal při obkládání, ale nika má velký smysl - díky ní netrčí umývadlo do vchodu koupelny a je trochu zastrčené..
Chodba má krásnou novou dlažbu s mozaikou uprostřed a na rohu zdi, jinak je ještě nedodělaná, tak ji vyfotím později.
Jsem ráda, že je zatím vše nejhorší hotovo a řemeslníky tu nechci vidět zase hodně dlouho.
Jsme zpátky doma a moc rádi, strašně moc se nám všem už stýskalo, hlavně dětem po tatínkovi, ale i nám dospělým.
Krásné jaro přejeme Vám všem!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sarah Sarah | 25. března 2015 v 8:31 | Reagovat

Jestli se povedlo? No páni, tak krásné příslušenství jsem viděla jen v luxusním hotelu v Kanadě kde jsme slavili naše "nevyhrání" na MS světa v balonovém létání :-D Náš nejmilejší Romča je fakt dobrej, kdybyste viděli ten tuctovej hajzlík předtím a ušmudlanou koupelnu s obrovským kotlem přímo nad vanou, kde si člověk stoupnul a praštil se do toho horkého rezavého nesmyslu, nedokážu si představit jak by tam Wai nechala děti chviličku bez dozoru :-? Je to fakt krásný a moc se těšíme na pozvání. Uháčkuju si ruce, abych mohla přispět do pokojíčků okýnkům romantické vlnění vánku v příslušných barvičkách :-)

2 waity waity | 26. března 2015 v 12:18 | Reagovat

Ooo, děkuji, brzy Vás pozvu, slibuju. Jedna z Tvých dříve háčkovaných záclonek už zdobí okno a dlouho bude, neznám hezčí záclonu než je tahle :-)

3 kolíska kolíska | 27. března 2015 v 11:48 | Reagovat

Ahoooj to je malinkatý, jak pro panenky. My máme všecko né krásný zato óbrovský, v koupelně se musí sprchovat kdeco, vod špinavejch nemocnejch zvířat po součástky z traktoru :-D a na vécko chodíme v holinách, no tak si představ jak to tam vypadá, ale uprostřed je kanálek a čištění probíhá hadicí. Strašně bych chtěla novou koupelnu v patře jenom pro lidi, no je v plánu, víš růžová, psala jsem už Ježíškovi a vono nic, tak tedka mám v plánu přát si na narozky. Náhodou já bych si ju i okachličkovala, vymalovala a mám nádherný dřevěný poličky co by se tam hodily, ale tovíš trubky, dlažba, atakdále to musi chlapi a ti mi to přání splni až bude všecko - jako důležitější hotový a to teda nevim kdy bude :-D ale já si fakt nestěžuju. A ten váš záchůdeček a koupelnička to je krása, no aspoň mám vobrázek, přiložím ke svému přáníčku :-P

4 Radka Radka | 27. března 2015 v 16:33 | Reagovat

krásné. Té dřiny, která najednou není vidět, té špíny, po které není ani památky..Jen mozoly, hektolitry potu, únava a vypětí. A výsledek? Krásné, fakt, moc. Novoučké, moderní, útulné...jen a jen vaše. Moc gratuluju ke každému centimetru vašeho domova. :)

5 tepi tepi | 27. března 2015 v 18:20 | Reagovat

No musím fakt říct, že to vaše měsíční bydlení u mámy vážně stálo za to je to moc krásné už ted se těším jak si na váš záchůdek sednu a pak se pěkně nechám ošpricnout :-D.Moc se mi líbí vaše obložení a i umyvadlo.Ode mě máte za jedna.  U těch bouracích fotek mě mrazí po zádech ještě teď si vzpomínám, jak se takto u nás prášilo a jak dlouho jsem pořád všechno šudlala a stejně jak říkáš nebylo to v průběhu k ničemu. Prach byl prostě všude vlezl i k nám do postele a to jsme měli dveře zalepené aji folií.
No tak hurá, že už máš všechno hotovo, že?? taky jsem tehdy bydlela u Bubu a je fakt, že s ní se táhne za jeden provaz moc dobře a když se něco děje je to ta nejlepší babička protože si v každé situaci ví rady. Tak jo přejeme krásné bydleníčko a příjemné dozařizování.

6 Tepi Tepi | 27. března 2015 v 18:24 | Reagovat

A tvému nejmilejšímu vzkazuju, že je fakt dobrej a šikovnej chlap. Toho si tedy považuj... :-)  :-)

7 waity waity | 27. března 2015 v 21:00 | Reagovat

[3]: Ahoj Kolísko, zrovna tyto dny na Tebe myslím, čtu si Vejce a já od Betty Macdonaldové. Tu koupelnu jenom pro lidi by jsi si tedy zasloužila. Tak snad už letos bude ;-) Posíláme pozdravy všem zvířátkům a hlavně Davidovi a Majdalence :-)

8 waity waity | 27. března 2015 v 21:04 | Reagovat

[4]: Děkujeme, Radunko, brzy Vás všechny pozvu, ať to můžete okouknout a zkritizovat nedostatky ;-)

[6]: Tepi, moc si ho vážím, opravdu. A s mámou máš pravdu, mockrát mi pomohla i při výchově dětí, vidí vše zase z druhé strany a má dobré babičkovské instinkty.

9 brabi brabi | 29. března 2015 v 22:26 | Reagovat

Konečně finále! Půl roku jsme žili ve společné domácnosti s partou zedníků a do dneška je to pro mne zlý sen. Ale pak to stojí za to, že? Moc vám přeji krásné bydlení. Jste pracovití a šikovní :-)

10 waity waity | 30. března 2015 v 17:54 | Reagovat

[9]: Brabi, stojí to za to :-) Děkujeme!

11 SV SV | 8. dubna 2015 v 13:20 | Reagovat

waúúúú! 8 - ) krásnô!

12 SV SV | 8. dubna 2015 v 13:22 | Reagovat

[1]:"Uháčkuju si ruce, abych mohla přispět do pokojíčků okýnkům romantické vlnění vánku v příslušných barvičkách"
no len aby pantáta nepotreboval zase niečo niekde ucpať! ;-)

13 SV SV | 8. dubna 2015 v 13:25 | Reagovat

[12]: ale teda inak je to jeden z najcennejších ľudí akých poznám, a to viem teda úplne presne, aj keď ho zatiaľ nepoznám ;-)

14 SV SV | 8. dubna 2015 v 13:44 | Reagovat

pelíšek máte krásny, a čo je ešte lepšie, útulný. chýba tam už len zver ;-)

15 waity waity | 9. dubna 2015 v 21:04 | Reagovat

[13]: Nápodobně, také se mi zdáš jako jedna z nejcennějších lidí a ještě jsme Tě neviděli :-) Děkujeme za pochvalu.

16 SV SV | 24. dubna 2015 v 10:41 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama