... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

Na táboře Dobří bobři

9. července 2015 v 13:15 | Waity |  Výlety s dětmi za ruku, na zádech, v bříšku, v šátku..
Horké svátky jsme strávili u lesa a vody na louce nedaleko Znojma.
Jako každý rok jsme se tradičně vydali na pár dní na tábor pořádaný kynologickým klubem, každoročně uspořádaný pro pejsky, jejich rodiny a děti. Tento rok se tábor vydařil asi nejvíc za všechny ty roky co s nimi jezdím, a to díky programu pro děti a celotáborové hře sbírání bobříků.
Musím sklonit poklonu nad organizací a přípravou, o ničem jsem neměla tušení a na poslední chvíli jediné o co jsem se postarala já, bylo objednat a koupit fixy na textil a bílá trička. Když jsme přijeli, dokonce už jsme měli připravené naše stanové "bydlení" na louce, protože dědeček s babi tam jeli o den dříve, louka byla pečlivě vysekaná kosou až k ohništi a dědeček vyrobil stolky na vařič, pro dospělé a pro děti. Jen se nastěhovat a s babi, dědou a jejich pejskem tu budeme společně dva dny, potom odjedou domů kvůli pracovním povinnostem..

Hned jak přijeli i ostatní, začlo se s táborovou hrou. Nejdřív dostaly děti za úkol namalovat si vlajku a druhý den trička..
Pak se šlo sehnat vlajkový stožár, děti vyfasovaly nožíky a pěkně si ho ořezaly. U toho jsem dost asistovala, ostatní rodičové zůstávali klidní. Nikdo se nakonec nepořezal, dokonce větší nakonec pomáhali menším. Nakonec náš Nejmilejší táta vlajku vyvěsil..
Děti každý den plnily bobřiky a večer na nástupu za ně dostávaly malé medailičky na krk..
Bobřík dobroty - čištění řeky..
Bobřík plavání a bobřík záchrany motýlků z vody..
Bobřík květin zorganizoval náš Nejmilejší táta, zná spoustu rostlin. Poučili se i velcí..
Táto, pomůžu ti natočit pivo, dostanu za to bobříka pomáhání?
Každoročně povolení a zkušení s velkým autem zajišťují pivo, sodovku a chlazení. V těchto vedrech to všechno přišlo opravdu vhod. Nahoru se umístí papír zvaný "pivník" a po vypití bečky se hned zjistí, jaká byla "pivní kázeň". To znamená, jestli všichni poctivě čárkovali. Většinou všechno sedí.
Dopolední hraní na louce, rychle než bude velké horko a schováme se pod stromy nebo k řece: chytání motýlků a kobylek, pouštění draků..
Aby se pobavili i dospělí, zařídili pro ně organizátoři velké soutěžení o pravé medaile. Organizátory se pro tentokrát staly děti, na každé disciplíně rozhodovaly o tom, jestli dospělý disciplínu zvládnul dobře a měřily čas. Závodilo se ve střílení pistolí, flintou, lukem, skákání snožmo do kopce a skládání věží z kostek, běhání s vodou od řeky a plnění do lahve až byla voda na rysce, slalom s balonkem a jedna z nejzajímavějších - chůze na bečce od startu k cíli. Někteří borci to zvládli bez držení, my ostatní jsme si vzali na pomoc lyžařské hůlky. I tak byla spousta nebezpečných pádů, kterým jsme se nakonec zasmáli..
Vyzkoušet to všechno chtěly samozřejmě i děti..

Po dvou dnech soutěžení bylo překvapivé vyhlášení výsledků. Ano, vidíte dobře a jsem na to moc pyšná, že mezi asi patnácti dospělými jsem zlatou vyhrála já :-) Račte si všimnout, jak špalek zezadu drží jeden ze siláků, jinak by se mnou určitě spadl..
Seznamování dvou nejmladších účastnic tábora..
Zasloužený odpočinek ve stínu lesa. Zde je vidět kousek polní kuchyně, kde vznikaly neuvěřitelné dobroty, všichni a zvlášť Copaťoučká Andulička se mohli umlátit po vývarech táhnoucích se několik hodin na kotlíku zavěšeném na trojnožce na ohni. Nejde přehlédnout neuvěřitelný nepořádek, že? To k tolika lidem prostě patří, proto dávám každý rok přednost své vlastní kuchyni u našeho stanu..
Co nemám nafoceno, byly večery plné povídání u ohně, uspávání dětí až za tmy kolem desáté hodiny, až začaly svítit první světlušky, spokojenost v mé tváři když mi kamarádi natočili studené pivo a donesli mi ho až k nosu, když jsem si chladila nohy v kýblu vody z řeky, dobroty vlastnoručně připravené na ohni, hraní s pejsky a novými štěňátky a další věci, které ke stanování patří a pozná je jenom ten, kdo si je poctivě prožije. Doufám, že příští rok jedeme zas!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sarah Sarah | 9. července 2015 v 19:44 | Reagovat

úžasné... všechno :-)

2 tepi tepi | 13. července 2015 v 13:51 | Reagovat

No to je nádhera jste šikulky všichni já na vás myslela, když jsme v ten stejný týden každá z nás jeli tábořit s našimi dětmi bohužel každá jinam každá za svojí partičkou bervadných přátel. My to měli podobné jako vy myslím s děckou pětidenní hrou a všem se to taky moc líbilo. Musím říct, že je to ta nejhezčí dovolená pro děti co znám. Však si vzpomeň Waity na tábory na které jsme spolu jezdily jako děti no není nic hezčího, že?? Tak jsem ráda, že jste si to užili vy a my taky a příští rok musíme jet aspoň na jeden tábor spolu třeba nám to vyjde né jak letos, že?? a za tu cenu ti gratuluji tolik chlapů a vyhrála to naše Veve to je úspěch. Máme to v krvi, že?? ahooj děcka.

3 brabi brabi | 13. července 2015 v 21:57 | Reagovat

Měli jste parádní dovolenou! I já dodneška vzpomínám na krásné čundrování napřed bez dětí, pak s nimi, přátele a spoustu smíchu, jo byly to hezké časy :-) Veru jsem pyšná na tvoji zlatou a Romanovu stříbrnou medaili, 3x hurá ;)

4 Ajka Ajka | Web | 19. července 2015 v 5:31 | Reagovat

Skvělý tábor ;-)  :-)

5 waity waity | 20. července 2015 v 13:27 | Reagovat

[2]: Tábory jsou prostě prima a taky ostatní dovolené, chatičkové, kempové a taky penzionové či hotelové. Už se těším na tu další chatičkovou s Vámi :-)

6 SV SV | 12. srpna 2015 v 9:28 | Reagovat

haff hafff hurá! ;-)
Wai gratulujem, si šikovnááá, z tej bečky by som ja teda isto iste vykydla yak vrece krumpľov!

7 SV SV | 12. srpna 2015 v 9:30 | Reagovat

[5]:a úplne najsamlepšie sú dovolenky pod stromom a na chatičke decivilizačnej bez vody, plynu, elektriny, a signálu na mobil ;-)

8 SV SV | 12. srpna 2015 v 9:31 | Reagovat

[7]: ešte sa vám furt chce ísť so mnou na planinu? ;-)

9 SV SV | 12. srpna 2015 v 9:32 | Reagovat

a žiadny neporiadok tam nevidím, to je stav situácii úplne primeraný :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama