... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

Neexistují žádná náhodná setkání. Každý člověk v našem životě je buď testem nebo darem.

12. srpna 2015 v 12:45 | Waity |  Domov jsou ruce do kterých smíš plakat
Nedávno jsem zažila neuvěřitelné setkání. Můj otec, kterého jsem nikdy nepoznala, se ještě jednou oženil a z tohoto svazku se narodil syn. Až otcova smrt, o které jsme se dozvěděly jenom díky tomu, že nás vyhledala notářka spravující dědictví, nás všechny svedla dohromady. Na schůzku jsme já a moje sestra šly se staženým žaludkem, jak setkání proběhne, jaký ten náš nevlastní bráška je a jestli nás bude chtít vůbec poznat.
To, co nás čekalo, je stále ještě neuvěřitelné. U paní notářky seděl krásný usměvavý kluk se svojí moc pěknou maminkou a navzájem jsme si všichni zřejmě učarovali na první pohled. Když bylo dědictví rozděleno, společně jsme se schovali před horkem do nejbližší restaurace a nevěděli, co si dřív vypovědět, vzájemně jsme si skákali do řeči a zase si řeč vraceli, nechtěli jsme, aby uniklo jediné slůvko. Jak řekla naše nevlastní maminka: zrovna se píšou dějiny, a tak jsme ten historický okamžik stvrdili fotografií..
Dozvěděly jsme se, že náš bratr žije na druhém konci světa, kde by rád zůstal a přijede do Čech zase za dva roky na dovolenou. Po tomhle setkání jsme se už neviděli, ale stále si píšeme a vzájemně se poznáváme. Je nám po něm neuvěřitelně smutno, ale víme, že máme celý život před sebou na to, abychom mohli být spolu, poznat se, něco krásného prožít. Je to velký dar a denně za něj děkuji!

Všechno do sebe najednou zapadá, už nejsme samy, máme brášku. On už není jedináček, má dvě sestry, tak jako vždycky chtěl. Naše city okamžitě našly své místo. Jeho maminka už snad není tak opuštěná a smutná a moc se zalíbila našim dětem. Říkají, že má krásné blonďaté vlasy.

Přeji Vám všem spoustu neuvěřitelných setkání s lidmi, kteří jsou pro vás darem a ať jste schopni projít každým testem, který život nachystá. Krásné dny!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sarah Sarah | 15. srpna 2015 v 8:25 | Reagovat

To je prostě neuvěřitelná věc, po zlém, podlém a hloupém chlapovi zbyly 3  krásné, chytré, inteligentní a citlivé děti. Osud zamíchal karty a vy jste se konečně sešli, podívali se na sebe a máte se, už se nikdy neopustíte. Zlé je pryč, útěky, pláč, nepochopitelná nespravedlivost, krutosti vymizely a na světě se narodila nová láska. Bratrská - sesterská - krásná... jsem tak mile překvapená a taky trochu smutná, báli jsme se toho setkání a přitom neměli čeho, jen tisíce vět, tisíce otázek co teprve budou...smutná jsem, že jste neznaly brášku už dřív, když jste ho jako holky potřebovaly, jako ochránce v holčičích záležitostech a on teď říká, jak mu bylo smutno a jak byl sám a taky vás potřeboval, zase v těch svých klučičích starostech...svět je kouzelné představení s tisíci tajemstvími skrytými ve starých šuplíčkách v komodě po babičce stojící na zaprášené půdě... :-) a mimochodem, babička vám ho předpověděla a taky jí by se líbil...

2 kolíska kolíska | 15. srpna 2015 v 8:37 | Reagovat

Jé bráchu vám teda holky závidím, to jsem si dycky přála mít bráchu, kterej chrání a takovej hezkej :-D jinak zdravím z farmy práce moc a času málo a tak čtu a někdy si říkám, musíš aji napsat, aby věděli že eště žijem :-? tak to je teda bomba ten je hezkej a vypadá aji mile a proč žije tak daleko, no vlastně asi líp na lepším místě s lepšíma zákonama a nějakou tou divočinou? taky bych někdy jela na druhej konec světa a tam se zahrabala na nějaký pláži do písku a nevylezla dokud tady nebude konec všemu tomu sbírání a trhání a zavařování a zalejvání a vaření a lítání a vysvětlování a vychovávání a jenom Pán ví co všechno musim za den stihnout, ale nestěžuju si, to ne, jsem šťastná jo, jsou to jenom kecy. Dětičky moje jsou báječný a manžílek je báječnej a dědeček je báječnej a zvířátka sou báječný, akorát teda vobčas mě všichni pěkně serou [:tired:]

3 Radka Radka | 15. srpna 2015 v 12:34 | Reagovat

kdyby to byl filmový scénář, ušklíbla bych se nad ním. Ale je to skutečné a odehrálo se to v reálném světě a ještě neskutečnější, že se to celé přihodilo vám. Paráda!! Moc vám třem přeji, abyste se už navzájem neztratili a užili si společně dlouhé roky krásného sourozeneckém vztahu. A dvěma maminkám, které nad vším asi jen povytahují obočí v úžasu, gratuluji, že po všem zlém teď sklidí sladkou úrodu lásky. Vyřiďte bráškovi i jeho mámě pozdrav od nás, protože mě moc těší každý nový člen naší velké rodinné smečky.
P.S: Kolísko, ty jsi číslo :-D

4 brabi brabi | 18. srpna 2015 v 20:57 | Reagovat

Nikdy by mne nenapadlo, že se tohle stane právě vám. A přitom to vlastně bylo docela klidně možné. Moc vám přeji, aby váš křehký vztah zůstal stále hezký a na věky. :-)

5 SV SV | 19. srpna 2015 v 13:48 | Reagovat

wau! tak to je skutočne neskutočné! mám radosť s vami a prajem všetko dobré. je to kruh. to dobré sa vráti. vždy. len niekedy z úplnej inej strany, ako by sme čakali....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama