... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

V životě by měl člověk jednoho dne spatřit věci jakoby poprvé a vídat je tak stále. Les, řeku, prázdniny, kvetoucí třešně, déšť, hvězdnou oblohu, štěňata, všechno. Jakoby poprvé přistupoval k tomu všemu. Miroslav Horníček

3. září 2015 v 17:41 | Waity
Léto, krásné léto..nejkrásnější za poslední roky. Bylo hodně teplých dní, a tak nám vyšlo počasí na všechny výlety a dovolenkování. Tohle léto jsem poznala nové členy rodiny, našli jsme čas na návštěvy našich blízkých, se kterými jsme se dlouho neviděli a jako rodina jsme se měli neuvěřitelně krásně na spoustě míst. Nabrali jsme nové síly a nabili se na dlouhou zimu.
Copaťoučkou Anduličku nám po dlouhých prostojích vzali konečně do školky. Půjdou s kulíškovatým Matym spolu příští týden.
Vyřešila jsem konečně v sobě i v životě problém, kterým se zabývám už dlouho, bylo nutné srovnat si priority, ustoupit o dva kroky zpět, ale mám to a jsem na sebe, po několika letech s tím strávených, opravdu pyšná.

Koupání ve Vranovské přehradě, jízda v loďce i ve velké lodi, skály, krásná příroda, hrad Bítov a prohlídka erbovních strašidelných bestií, návštěva minizoo a krmení zvířátek..


V kempu Bítov je odstavená loď z brněnské přehrady, přestavěná na hernu. Už třetím rokem ji na dovolené na Vranově navštěvujeme a vždy tam něco přibyde. Letos to byl dětský kolotoč a skluzavky vedoucí přímo z lodě..
Kapitán Hook bojuje mezi dvěma Petry Pany, usilujíc o malé víly. Byl to opravdický boj na život a na smrt, dostal na frak, i ta nejmenší víla se do něj zakousla a bůhvíproč se nenechala unést..
Nakonec pomohli Hookovi spojenci a naházeli malé bojovníky oblečené v maskách (až na nejmenší vílu, která se bála) do bazénu. Pak naskákali za nimi a užívali si společně studené lázně po horkém bojovném dni..
Necelá rodinka zase po roce pohromadě..
Chatičkování, hospůdka se zvířátky a krmením, prosekávání trnitých cest a společné siesty..
Večerní povídání u světýlek a ohňů..
Ohýnky a společná jídla na nich připravená..
Návštěvy koupaliště..
Pod stanem a zase u vody..
Objíždění rybníků na kolech a kolečcích a u táty v práci vždy nutné osahávání rybek..
Indiánská dovolená (zleva indián Bambi, D´Artagnan, Motýlia a Melodie)..
Lumpačení u bazénu, občas tam i některý z malých indiánů spadnul, ale na pláč nebyl čas. Večer tam někdy spadli i velcí S vyplazeným jazykem..
Malí indiáni měli občas bojovnou náladu.
Většinou to odnesl některý z náčelníků. Piškot v obležení..
Když se nebojovalo, tak se pověsili na houpačky a stromy..
Když začalo pršet, docela dobře se dal čas trávit i uvnitř. Společná fotka (rada starších - zleva Náčelník Tašunka, Bella, Bubo Bubo a Ariel). Divadýlko O Sněhurce, každý dle svých možností dostal roličku a měli jsme i hudební doprovod..
Když přestalo pršet, všichni vyrazili po výletech - do skalních měst, na skalní hrady, zříceniny a do muzeí..


Poslední večer čekalo malé indiány překvapení. Hledali totiž poklad Inků..
Školáčkům i předškoláčkům přeji úspěšné vykročení do nového školního roku a nám dospělým barevný podzim a krásné dny.. Usmívající se
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 brabi brabi | 4. září 2015 v 7:14 | Reagovat

Tohle se ti moc podařilo! Řekla bych, že jste vy a hlavně děti zažili nezapomenutelné léto, ale vím, že není poslední a příští rok zase vymyslíte něco krásného. :-)

2 Sarah Sarah | 4. září 2015 v 8:11 | Reagovat

Ach pan Horníček, ten věděl co říci, aby se srdce smálo a duše tetelila :-)

3 Sarah Sarah | 4. září 2015 v 8:18 | Reagovat

To léto bylo opravdu úžasné a v indiánském kmeni musíme žít dále, děti si to přejí a tak se oslovujeme indiánskými jmény a chystáme velkou radu kde malí mají stejná práva jako velcí a budeme se obdarovávat barevnými pírky, už se těším na velký indiánský babinec s plackami a velkým povídáním o druháčcích a školkáčcích :-)

4 SV SV | 23. září 2015 v 13:30 | Reagovat

[2]: áno, pekne to povedal. mne sa to stáva docela často, že sa takto dívam. len poniektorí ostatní si ťukajú na čelo ;-)

5 TEPI TEPI | 25. září 2015 v 9:04 | Reagovat

tohle léto bylo opravdu moc krásným létem vyšlo vše a smíchu bylo no kupa už aby tu zase bylo další

6 kolíska kolíska | 27. září 2015 v 10:41 | Reagovat

Teda, to je krásný, vy se mi líbíte a je vás tolik a žijete jako indiáni, to sou lidi mýho gusta. Přírodní zákony sou ty nejlepší. Tak my měli léto jak jinak opět práca a zase práca, ale naše stádečko se opět rozrostlo, máme víc koziček, oveček, koček,Lojzík-poník si udělal dítě se sousedovic kobylkou, to bylo taknějak neplánovaný, tak chodíme mazlit hříbátko Srdíčko a asi ho budeme muset adoptovat, protože nám soused pěkně vynadal. To víš naše zvířata se couraj kde chtěj :-D no a koupili jsme lamičku glamu neboli lama krotká. Je to eště děcko, ale už vyčuhuje nad všechny hřbety a strašně kecá, děcka volizuje a jako jediná vidí voknem do kuchyně, takže ráno vstaneš deš si udělat kafe a za voknem čumí střapatá hlava a kecá, furt něco chce. S kozama se sžila hnedka, ale s Lojzou se hádají, ostatně ten blbec se hádá s každým je to pruda. Lama se jmenuje Pradlena, všechno úplně všechno vožužlá, to je zaslintanejch hraček, ale musím říct, že konečně můžem vozit děcka na nějakým hřbetě. Zatím teda jenom malou, protože David je kus chlapa, ale ten vo to stejně nestojí, ten radši jezdí na traktoru. Majda si dá dečku z plotu, hodí jí ju na hřbet a pak se tam vrhne sama, Pradlena se rozběhne, Majda hlavou dolů a já se zase vopařím, protože letím jako blázen aby mi malá nespadla. Chodí nám sem celej děckej sbor z kostela a už se těšej až bude Pradlena vozit všechny, zatím je všechny volízala. No a jestli se ptáš co Pradlena bude dělat, aby si vydělala na jídlo, tak přemluvila sem muže aby jsme si ji pořídili stejně jako Borůvku kvůli vlně. Už jsem si koupila náčiní, teda jako kádě ze smaltu, různý sklo na barvení vlny, pěstuju různý byliny - měsíček, cibule, chrpy, řebříček, černý bez apod. Malá Pradlenka se ještě stříhat nesmí, ale Borůvka vypadá jak bizon, všude samej chuchvalec chlupů, na jaře vostříhám a uvidím jestli to nebyly vyhozený peníze. No co a taky budeme vozit děti, učíme ju nosit věci a tak. Vaše léto bylo plný dobrodružství, já za dobrodružství považuju, lehnout si na kopci na záda, žužlat stébla, koukat do nebe, dokud mi ho nezastíní 12 ušatejch hlav a zpívat z plna hrdla Alelůja [:tired:]

7 tepi tepi | 29. září 2015 v 15:51 | Reagovat

To je sranda s tou lamou já se tady tak chlámu o sto šest. Kolísko my jezdíme ke koníčkům blízko Verunčiné chajdičky a tam taky jedna lama je tak ukecaná no žužle taky úplně všechno no já jsem z ní úplně hotová jaká je to srandistka teda pardon von je to vlastně Lamák Bárny a je to šíleně ukecaný zvíře to se musí nechat.Pořád škemrá o jídlo a kecá a kecá.

8 waity waity | 29. září 2015 v 23:30 | Reagovat

Ahoj všichni, děkujeme za báječné komentáře! :-)

9 Radka Radka | 2. října 2015 v 20:03 | Reagovat

krásné! Fotky, článek a hlavně vy a vaše zážitky a skvělá rodina a prostě všechno. :-) jsem strašně ráda, že vás máme a že nás pouštíš pod pokličku vašich prožitků a myšlenek. ;-) Oběma školkáčkům přeji hodné paní učitelky, prima kamarády a hlavně silnou imunitu. Mějte se hezky brzo ahoj :-P

10 SV SV | 7. října 2015 v 14:37 | Reagovat

"náčelník Ta šunka?!" ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama