... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

„Pozdní štěstí je jako krásný podzim; Člověk se z něj těší dvojnásobně.“ Lessing Gotthold Efram

5. října 2015 v 13:03 | Waity |  Domov bez dětí je jako zvon bez srdce - Kulíškův a Copaťoučké sešitek
Září, to je pro většinu rodičů velká starost. Pro rodiče školkáčků by se zdálo, že menší. Asi ano. Nejdříve bylo velké chystání. Nakoupila jsem nažehlovací sovičky, jednobarevná trička a začala upravovat školkovou výbavičku do třídy SOVIČEK. Nezůstalo jenom u triček. Musely se nakoupit ještě papučky, dešťové bundičky, hřebínky a spousta sponeček, ušila jsem také kapsářky do školkových skříněk na drobnosti a upravila nové kalhoty, aby našim hubeňourkům nepadaly. Všechno oblečení musí sedět, hlavně Andulička si ho třeba po návštěvě záchodu ještě neumí upravit..

Copaťoučká Andulička jde poprvé do školky nadšeně, Kulíškovatý Maty váhavě. Přesto sestřičce všechno trpělivě vysvětlí a ukáže. Přece jen ji tu musí provést. Tady si vyzujeme botičky..
Tady máš skříněčku. Zde jsme zjistili, že má Andulička vodníčka. Paní učitelka se na novou holčičku těšila, zná ji už z loňska, když jsme sem chodili pro Kulíškovatého Matyho. Ptala se, jestli jí vodníček nevadí. Ne, naopak, je ze své nové značky nadšená..
Několikeré pouštění draků..

Nejvíc ze všech to vždy baví tatínka..
Podle návodu na i-creative jsme si vyrobili měsíční písek. Je to takový vlhký písek, ze kterého jde krásně modelovat. Což o to, nápad je to dobrý, kyblíček originálu stojí kolem 800,-Kč. My jsme ho měli z kila mouky, trochy oleje a škrobu. Také mě napadlo ho příště obarvit potravinářskou barvou. Děti si nádherně vyhrály, ale pak musely rovnou do vany a všechny věci vyprat. Navíc jsem i luxovala, drobný píseček byl totiž všude, i když děti pospíchaly z balkonu rovnou do vany. Schovali jsme si ho, ale příště ho asi vezmeme někam ven..
Trochu jsme zase nemocovali, a tak jsme ze stejného webu zkusili i domácí plastelínu, konzistencí podobnou naší oblíbené play-doh. Vyrobila jsem ji z hladké mouky, trošičky oleje, trošičky octa, docela dost soli a může být i potravinářské barvivo a nějaká potravinářská vůně. Měli jsme vanilkovou a zkusili hned dvě barvy. Nebylo to úplně ono, trošku se nám pořád lepila, ale i tak jsme se zabavili jak při výrobě a čekání až vychládne, tak při hňácání..
Už obě děti milují skládání z Lega. Někdy zírám, jakou mají představivost a co všechno už si umí samy složit. Andulička s pomocí bratříčka, nebo skládá on dvakrát to stejné a pak si s tím spolu dlouho hrají. Většinou jsou to super autíčka, letadýlka, rakety nebo autobusy, ale i zvířátka nebo postavičky z různých pohádek. Výtvory občas vyfotím, protože dlouho nevydrží, druhý den jsou kostky potřeba na další nádheru..
O víkendu jsme trochu smutně schovali trampolínu, ale dnes jsem ráda, že jsme to udělali. Dnes už by byla zase mokrá.

Zítra jdou zase po týdnu nemocování do školky. Jsem zvědavá, protože první týden byl dobrý, druhý Copaťoučká Andulička trochu poplakávala a do školky se jí nechtělo. Snad to bude dobré, věřím v to. Andulička je takové zlatíčko a myslím si, že ji paní učitelky mají moc rády, ona chce dělat všechno dobře a hezky poslouchá a snaží se, jen je jí občas smutno, tak si popláče. Matyášek jí domlouvá a je na něm najednou vidět, že se už cítí být velký a že ji chce chránit. V podstatě si myslím, že se jim tam oběma líbí a zažijou tam spoustu hezkého. Kulíškovatý Maty mi toho minulý rok moc neřekl, zato teď se od obou dozvídám co dělali, jak se měli, co kdo z nich snědl a za co je paní učitelka musela pokárat. Zkrátka když mám přehled, jsem spokojená máma. Ti dva jsou dobrá parta a mám z nich hezký pocit.

Docela jsem věřila tomu, že už jsme se poprali s Matyáškovou vaječnou alergií a bude to dobré. Minule to vypadalo, že se vše velmi zlepšuje. Po podzimním odběru jsme chytřejší, ale já trochu zklamaná. Alergie má opět vzrůstající tendence, i když je na minimu, zato se přidala alergie na plísně a ta je hned dost silná. Tak jsem se dala do studia, kde všude se plísně mohou vyskytovat a čeho se vyvarovat. A to jsem se divila! Budeme muset ještě otestovat, které druhy plísní přesně, abychom byli chytřejší a mohli všichni společně předejít nějakým vážnějším potížím.

Dnes jdu s Copaťoučkou Anduličkou poprvé do kroužku tancování, jsem zvědavá, jak se jí tam bude líbit. Ve středu musíme popřát našemu Nejmilejšímu tátovi k narozeninám. Snad se přemluvím a i něco upeču.

A co Vy? Jak trávíte Váš letošní podzim?
Přeju Vám všem barevné a krásné podzimní dny, ať nám ještě trochu zasvítí sluníčko pro dobrou náladu! :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 SV SV | 7. října 2015 v 14:44 | Reagovat

dnes je streda, tak prajem ctenému Nejmilejšímu tátovi všetko úplne najsamlepšie k narodeninkám, pekné zdravie a svornú svorku! ;-)

2 SV SV | 7. října 2015 v 14:53 | Reagovat

dík za prianie, jeseň milujem, a táto je obzvlášť podarená....začala neplánovaným únosom na planinu, pokračuje plavbou po Dunaji v našej staručkej kánojke, no celkom dobre sa to vyvíja ;-)

3 waity waity | 7. října 2015 v 23:00 | Reagovat

[2]: SV, děkujeme! Tvůj podzim vypadá skvěle :-)

4 Sarah Sarah | 9. října 2015 v 9:31 | Reagovat

Kotatka, ta plastelína vypadá bezvadně a naco kupovat když je tak jednoduché si to uhňácat a navíc děti baví i to vyrábění té věci. Dívala jsem se na různé weby a máš pravdu písek do pískoviště tedy 1200kg fialový - tedy vypadalo to báječně, stál jako menší auto, no to se zbláznili, zaplnit pískoviště moukou bych ale asi neriskovala, někdo by vám ji asi sežral :-D všimla jsem si, že děti milují maličké oblé kamínky na našich hřištích, celí se do nich zahrabávají, probírají je mezi prstíky, to je mimochodem i relaxační metoda. Takže jak děti povyrostou a už je nebaví sázení bábovek pryš s pískem a nahradit kamínky, lehnout si může každý :-P

5 Sarah Sarah | 9. října 2015 v 9:59 | Reagovat

Anělí nás všechny moc překvapila a dmu se pýchou jako holub jakou máme bezvadnou panenku. Jediná ze všech dětí šla do školky nadšeně a přitom ve třech letech...ďobly O_O  :-D  :-)

6 Sarah Sarah | 9. října 2015 v 10:00 | Reagovat

O té plísni nastudujeme a honem něco uděláme, nenecháme panáčka trápit, žejo ???

7 waity waity | 15. října 2015 v 12:35 | Reagovat

[4]: No, s těmi kamínky nevím, raději si zajedeme na nějakou kamínkovou pláž. Tak si myslím, že všechna pískoviště zrušíme, tam se plísním bude líbit asi hodně! :-!

[5]: Máš pravdu, je to šikulenka, fakt koukám. Dnes mi povídá: "A dneska máme volno? Nejdeme do školky? Ale já bysem tam chtěla!" ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama