... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

Advent je dobou vyhlížení, očekávání, obdobím touhy.

2. prosince 2015 v 14:54 | Waity |  Domov jsou ruce do kterých smíš plakat
Vánoce se blíží a u nás doma je vánočně, okna umytá, nazdobená, hlásím jeden druh cukroví, který jsem pekla společně s dětmi a bylo to tak zajímavé, že z něho nemám jedinou fotku. Dopisy Ježíškovi jsou napsány, Ježíšek je "odnesl" a nyní jsou dobře uschovány, protože si je míním někdy v budoucnu prohlížet a vzpomínat, co bylo největším přáním mých dětí. V neděli jsme si zapálili věneček a pustili adventní koncert. Byl to trochu boj, které z dětí první svíčku zapálí. Nakonec jsme zapalovali nadvakrát, aby Copaťoučká Andulička i Kulíškovatý Maty byli spokojení. Chtěla jsem, aby se ti dva nastrojili a zapózovali mi u věnečku. Že to byl hloupý nápad, to mi bylo jasné hned vzápětí. Převlékat z domácích oblečků se nebudou a zaráz - úsměv? a kuk do objektivu? - nebude. Buď ráda i za tohle, řekl mi Nejmilejší táta. Ano, jsem ráda za jakoukoli snahu :-) A hlavně za to, že jsme mohli trávit čas všichni spolu a že už jim bylo trošku lépe po třídenní střevní chřipce, kterou chytli ve školce.

Kulíškovatý Maty, tak aspoň Ty se usměj! Bez té nohy nahoře! No dobře, tak to stačí! ..
Loni jsem koupila drátěný adventní věnec, letos má jiné svíčky, trochu jinou výzdobu a mám radost, že věnečku nehrozí požár..
V noci na prvního jsem pak dětem nachystala adventní kalendář - tentokrát osvětlenou drátěnou "mísu" plnou balíčků. A co je v nich? Už třetím rokem do nich kupuji po kusech různé figurky, kytičky, dvířka, zvířátka, doplňky do domečku a jiné součástky z Lega.

Krásný čas adventní od nás!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 SV SV | 3. prosince 2015 v 11:47 | Reagovat

krásny nadpis....advent aj celé Vianoce sú obdobím touhy....touhy po naději....

2 SV SV | 3. prosince 2015 v 11:48 | Reagovat

...takej tej čistej, rozprávkovej...

3 SV SV | 3. prosince 2015 v 11:56 | Reagovat

máte krásne vianočný domov, Waity :-)

4 SV SV | 3. prosince 2015 v 12:03 | Reagovat

drôtený adventný veniec je zaujímavý nápad, tie kryštáliky sú wellmi moc pekné! taky misa s balíčkami je dobrý nápad, trošku ma najprv prekvapilo, že vaše deti dostávajú dvierka, ale potom som pochopila :-)

5 Sarah Sarah | 3. prosince 2015 v 20:02 | Reagovat

Advent je dobou vyhlížení...anebo taky horečky, ne snad způsobené nemocí, ale ALE nemožně pomalých rukou a nemožně rychle rozpálených chtivých rozsáhlých nápadů mého chorého mozku, jak vyrobit co nejvíc krásných a nejvíc úžasných a nejvíc originálních rukodělných dárečků a pak mě stále něco zdržuje, odvádí z domova a všelijak mi kazí ten předvánoční čas ve kterém to už mělo být hotové...mám zapletené prsty v barvách, vlnách, srdíčkových knoflících a spících ozdobných kočičkách a stále to není hotové...už si fakt zoufám, doma ani jedno umyté okno, u táty jakbysmet, nikde žádná svíčka nebo větvička, nad hlavou v obyváku mi jen visí natažená šňůra, která se velmi pomalu plní hotovými věcičkami, co mě rmoutí nejvíc, nemám čas na návštěvy, na advent, na cukroví, na babince, už aby to bylo nebo mě klepne... ???

6 Sarah Sarah | 3. prosince 2015 v 20:47 | Reagovat

Vzpomínám si jak jste minulý rok každé ráno adventu cosi plnili a pak přišla ta chvíle a děcka si rozbalili každý svůj pytlíček s kouskem pohádkového světa lega, Andělka si vzala ty svoje cukrárny a deštníčky a hříbátka a celý den byla spokojená, Tya prohlédl pytlík a prohlásil, že toto nechce protože potřebuje něco jiného a jestli si nemůže vzít jiný pytlík a když požádal sice hezky zato asi 200x dokola tak ten jiný pytlík dostal a pak stavěl záchůdky, vrtulníčky a různé stroje...dodneška když běžím bytem a hlasitě zařvu, znamená to, že další prťavá ostrá a tvrdá věc z lega je pěkně natvrdo zamáčklá v mé šlapce - víte, že firma Lego vyrábí pro rodiče speciální pantofle ve kterých můžete dupat a tančit v legu a ono to nebolí? :-P :-D  :-?

7 Sarah Sarah | 3. prosince 2015 v 20:49 | Reagovat

a samozřejmě máte moc krásný adventní věneček a ano máš pravdu, když jsem minulý a předminulý rok dělala pro své staré rodiče věnečky na stůl z jehličí a slaměných figurek, chtělo se mi, zabavit jim sirky [:tired:]

8 brabi brabi | 3. prosince 2015 v 22:01 | Reagovat

Velmi zajímavý věnec a krásně nazdobený. Jsi šikovná :) Obdivuji tě, že ještě stíháš při své nové práci všechno ostatní. No prostě jsi šikovná ;))

9 SV SV | 4. prosince 2015 v 11:44 | Reagovat

[5]:nezoufej Sárinko, tvorivá horúčka je super! ;-) a na nejaké okná sa vykašli!

10 waity waity | 7. prosince 2015 v 23:16 | Reagovat

Ahoj holky, děkuji všem za krásné vzkazy a musím reagovat na ten nejvíce volající. Sáro, znám ten pocit, že si člověk na sebe vzal velkou věc, není to jen tak, všem udělat radost, vyrobit nádheru, musí se to dělat s rozmyslem a stokrát se předělává a těch peněz, co takový dárek stojí, protože na něm chceš mít všechno neobyčejné. A člověk si toho na sebe pokaždé vezme tolik, že pak těžko zvládá. Letos dárky kupuji a takový klid, co mám, jsem už dlouho nezažila. Ten čas, který uspořím, pak můžu věnovat ozdobě domácnosti, pečení s dětmi, úklidu, který fakt nepřeháním. Samozřejmě mě popadne amok, že to musí být hotové dnes a pak o půlnoci ťukám na chodbě domu kladívkem, protože jsem se právě rozhodla, že pověsím adventní věneček. Ale hlavně musím reagovat na Tebe - letos to máš ZASE těžké se starým člověkem, který přestává moct.  Drž se a už konečně jakkoli dodělej ten svůj projekt, ať máš chviličku času taky pro sebe. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama