... epochy a staletí jsou ony mžiky na jevišti, kdy vlastní ucho se diví, co vlastní huba povídá... J.Werich

Jaro, kde jsi?

23. března 2016 v 14:22 | Waity |  Když nemůžeš Ty k hoře, musí hora k Tobě
Ahoj naši milí.
Naše děti jsme poprvé vzali na hory. Už jsou ve věku, kdy si to mohli užívat oba dva se vším všudy. Tím všudy myslím lyžování. Příjemně nás překvapili. Oba a hlavně Copaťoučká Andulička, která lyžovala s opravdovou vášní. Bylo to nádherné. Naše lyžařská babička Danda by z nás všech měla radost. Jistě se na nás dívala z té nejvyšší hory a lebedila si. Zalyžovala si i trochu maminka, i trochu tatínek a děti byly ve školičce každý den, nejlépe jim to šlo, když měli každý svého oblíbeného pana učitele.
První den..
Třetí den..
Čtvrtý den suverénně..
Pátý den už chvílemi i sami..

A teď už čekáme na JARO.
Pořád nepřichází.
Zaseli jsme semínka, počkali až řeřicha vyklíčí, vyroste a snědli ji..
Koupili jarní kytičky a děti vytvořily jarní výzdobu do rámečků. Strom jsem jim předmalovala, pak si samy vybraly barvy a vyrážely jarní tvary, následně Herkulesem lepily na strom květy, listy, Andulička i koníky. Pak jsme strom společně vystříhli a nalepili opět na vybraný barevný papír..
Oblékli jsme se do gala a vyrazili za panem fotografem do školky. Po cestě zpátky, jak byly děti uprostřed pózování a hezky oblečené, jsem toho využila a nafotila pár fotek i já..
Teď budeme čekat dál. Každý večer si o jaru čteme knížku a každé ráno posloucháme kosí jarní písničku.
Však ONO JARO přijde. Oslavíme Velikonoce a třeba konečně zasvítí sluníčko a navštívíme chatičku. Postavíme před domem trampolínu, oslavíme troje narozeniny a budeme si užívat slunce a toho, že se máme.
Krásné JARO i Vám! :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sarah Sarah | 24. března 2016 v 22:16 | Reagovat

:-) ta kytičková výzdoba to je krása - kalanchoe :-)

2 Sarah Sarah | 24. března 2016 v 22:22 | Reagovat

Zavedli jste nové odvětví módy, víte? Elegantní děti, to se zrovna moc nenosí, každej navlíkne prcky do tepláků a mikin a je to, ale není to, děti mají tak rozkošné postavy, to co se jim dá obléct je nevídané v dospělosti a jenom takové děti, které v dětství s módou přijdou do styku a maminky s jejich oblečením experimentují, potom vybočí z řady a chodí originálně oblečení celý život... :-D

3 Sarah Sarah | 24. března 2016 v 22:24 | Reagovat

Jsem moc ráda, že jste ty semínka zasadili a zbaštili, řeřicha je do bříška ráj... :-P

4 Sarah Sarah | 24. března 2016 v 22:26 | Reagovat

Ty helmičky jsou srandovní, myslím, že je v nich určitě nikdo nepřejede na svahu... :-D...krásně lyžujou, jenom máma s tátou nejsou na fotkách na lyžích... :-)

5 waity waity | 24. března 2016 v 22:48 | Reagovat

[2]: Jsem ráda, že jsi byla v obchodě se mnou a pomohla mi to oblečení vybírat. Sluší jim to :-)
[4]: Helmičky nám oranžoví páni učitelé skoro záviděli. Prý si musí taky pořídit takové, do svojí oranžové školičky :-)

6 brabi brabi | 30. března 2016 v 0:25 | Reagovat

Lyžařská školička - to jsou krásné vymoženosti :-) Je moc hezké, že se dětem tolik věnujete a hrajete si s nimi. Všechno se vám vrátí. A to poslední oblečení se vám povedlo, moc, moc, moc jim to sedí ;-)

7 Sarah Sarah | 31. března 2016 v 12:02 | Reagovat

[6]: Ty lyžařské školky jsou věc ve světě naprosto běžné a u nás tak 10let? Asi. Je to skvělé, že rodiče, kteří často neumí tak dobře jezdit, nevystavují svoje dítě úrazům a ze začátku tihle malí vůbec nejdou na velké sjezdovky. Jezdí pěkně ve školce, každý má svého pana učitele nebo paní učitelku, většinou velmi dobré mladé sportovce, kteří je naučí všemu pěkně od začátku...nošení lyží správně, abychom si neulomili hlavu a někoho nepraštili, nazouvání, správné zapnutí přaskáčů a potom samozřejmě jízdu různými styly, kterých je opravdu hodně, aby se prcek nebál, aby věděl co lyžičky udělají když se rozjede a jak dokonale správně zastavit...což se ze začátku učí kecnout na zadek...a potom jak se jezdí na vleku aby se nic nestalo. Když je maličký lyžař šikovný vezme ho pan instruktor na velkou sjezdovku samozřejmě na modrou a celou dobu sjíždění je těsně u něho...a rodiče? ti šťastně poskakují okolo s foťáky a kamerami a nebojí se že si jejich dítě zlomí nožičku nebo bude mít otřes mozku, protože vjelo do lesa a narazilo do stromu. V počátcích tyhle školky vedli horští záchranáři, protože viděli co se dětem může stát. Dneska jsou školky všude, u každé chaty i s půjčovnou a panem mistrem v seřizování, vážení a broušení lyží. Školka většinou trvá týden a po týdnu dostane malý sjezdař nebo sjezdařka diplom, má nového velkého kamaráda a zůstanou mu neuvěřitelné vzpomínky. Poslední dny na horách je malým lyžařům už dovoleno jezdit s maminkami a tatínky až nahoru, ti se totiž během týdne museli naučit jezdit bez hůlek, aby svého špunta mohli zachraňovat, přidržovat, podjíždět a dělat mu tunýlek, protože když se malý moc rozjede co jiného vám zbývá než ho chytit zespodu do náručí... :-)

8 Misha Misha | 3. dubna 2016 v 0:52 | Reagovat

😆 kotata, jak jsou sikovni!! Anicka se zmenila, mate krasne deti.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama